Par „Senču aicinājuma” titulu sacentās arī jaunais zemnieks no Alūksnes novada

Septembra beigās noslēdzās jauno lauksaimnieku konkursa „Senču aicinājums” žūrijas viesošanās pie 16 jaunajiem lauksaimniekiem visā Latvijā, lai, iepazīstoties ar kandidātiem klātienē, noteiktu šā gada biedrības „Zemnieku saeima”, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes un žurnāla „AgroTops” rīkotā konkursa uzvarētāju. Par to informē biedrības "Zemnieku saeima" sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Liepniece.


Viņa stāsta, ka šogad konkursam tika pieteikti 33 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas. Izvērtējot pretendentu atbilstību konkursa nolikumam, tālāk dalību konkursā turpināja 16 dalībnieki no visiem četriem Latvijas novadiem. Starp vidzemniekiem par konkursa uzvaru cīnījās arī Kaspars Paegle no Alūksnes novada.

"Visi 16 konkursa finālisti tiks aicināti uz apbalvošanas pasākumu biedrības „Zemnieku saeima” „Lauksaimnieku Jaungada ballē” 2015.gada janvārī, kur uzvarētājam tiks pasniegta tēlnieka Paula Jaunzema darinātā balva un pilnībā apmaksāts trīs dienu brauciens 2 personām ar piedalīšanos vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm/gadatirgiem/pasākumiem. Visiem konkursa 2.kārtas dalībniekiem veicināšanas balva - piedalīšanās divu dienu Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās un simpātiju balvas no konkursa atbalstītājiem," stāsta L.Liepniece.


Konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010.gadā, un gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Aizputes novada, Valdis Zujs no Rēzeknes novada, Jānis Vaivars no Skrīveru novada un Aija Šneidere un Jānis Miķelsons no Limbažu novada.

Vietējās ziņas