Par sīkajām zādzībām vēlas sodīt administratīvi 1

Valsts policija pieļauj iespēju atteikties no vairāku funkciju veikšanas, jo valdība ir nolēmusi samazināt policistu skaitu un piešķirto finansējumu.

Alūksnes rajona Kārtības policijas biroja priekšnieks Zigurds Safranovičs norāda, ka par sīko zādzību veikšanu ir iecere turpmāk sodīt administratīvi, nevis sākt kriminālprocesu.

“Ja persona veikalā nozog preci, kuras vērtība ir niecīga, tiek sākts kriminālprocess. Plānots, ka turpmāk par šādiem pārkāpumiem būs administratīvā atbildība. Piekrītu, ka šādu birokrātiju vajag izbeigt. Tas ir izsmiekls, ka dažu latu zādzības dēļ valsts izmeklēšanai tērē daudzkārt vairāk, jo sākotnēji procesu izmeklē policija, tad prokuratūra un visbeidzot materiāls nonāk tiesā,” stāsta Z.Safranovičs.

Viņš norāda, ka ir iecere mainīt arī citus nosacījumus. “Ja policiju izsauks uz negadījumu, kur transportlīdzeklis nav būtiski bojāts, piemēram, ir tikai skramba, kas policijai jāapstiprina, lai cietušais saņemtu KASKO, tad par šādu policijas izsaukumu būs jāmaksā tam, kas policiju izsauc. Bet šīs ieceres vēl jāapstiprina valdībai,” saka Z.Safranovičs.

Lai ietaupītu cilvēku un finanšu resursus, policija varētu atteikties arī no dzērāju transportēšanas uz atskurbtuvēm, jo tagad valsts tērē naudu par pārdzērušos cilvēku pārvadāšanu. Ja atkārtoti gada laikā persona alkohola reibumā atradusies sabiedriskā vietā stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, pret šo personu iestājas kriminālatbildība. Tad šīs personas nonāk īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, kur valsts viņus baro par pieciem latiem dienā.

Komentāri 1

kaimiņiene

nu ja drīz jau varēs visu darīt tāpāt nevarēs sodīt, jo vnk nebūs policistu.
un šis raksts, bija, kā atvieglojums svešas mantas tīkotājiem, tagad tik sāksies jautrība. Pieminiet manus vārdus

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 15:42

Vietējās ziņas