Par suni - 6 lati, par kaķi - 2 lati 9

Turpmāk visā Alūksnes novada teritorijā būs jāmaksā ikgadējā pašvaldības nodeva par mājdzīvniekiem. Piemēram, par suņa turēšanu – 6 lati gadā, par kaķa turēšanu – 2 lati gadā.

Tiesa, no nodevas par suņu un kaķu turēšanu būs atbrīvoti lauku viensētu īpašnieki ārpus Alūksnes pilsētas un novada ciemu teritorijām. Nodeva par mājdzīvniekiem būs jāsamaksā līdz 1.oktobrim divos termiņos – puse summas līdz tekošā gada 15.jūnijam, otra puse – līdz 15.decembrim vai arī uzreiz pilnā apmērā. 6 lati būs jāmaksā par suni, ja tā pamatuzturēšanās vieta reģistrēta daudzdzīvokļu namā. 3 lati būs jāmaksā par pirmo suni, ja tā pamatuzturēšanās vieta reģistrēta privātīpašumā (izņemot privātīpašumā esošu daudzdzīvokļu namu). Par otrā un katra nākamā suņa turēšanu būs jāmaksā 10 lati privātīpašumā un daudzdzīvokļu namā.

Savukārt par pirmā kaķa turēšanu būs jāmaksā 2 lati gadā, par otrā un katra nākamā kaķa turēšanu – 3 lati gadā. Par istabas seska, truša turēšanu – arī 2 lati, bet par citu neproduktīvo mājdzīvnieku turēšanu – 50 santīmi. Ja Alūksnes pilsētā kāds vēlēsies turēt liellopu, govi, teļu, zirgu vai kumeļu, tad nodevā būs jāsamaksā 10 lati par katru; par cūku, kazu – 5 lati par katru, bet par mājputnu turēšanu pilsētā būs jāmaksā 50 santīmu par katru.

No nodevas par mājdzīvniekiem būs atbrīvoti redzes invalīdi un I grupas invalīdi. Par pirmo reģistrējamo mājdzīvnieku personām no 65 gadu vecuma nodevu samazinās uz pusi – tāpat kā par katru kastrētu vai sterilizētu dzīvnieku, uzrādot veterinārārsta ierakstu vakcinācijas apliecībā.

Komentāri 9

Laura

nē, nu kaut kāds murgs tiešām.
Ja jau par kaķiem un suņiem būs jāmaksā, tad par ko vēl būs jāmaksā?!
varbūt par zirnekļiem un mušām arī būs ar laiku jāmaksā?!
un kā tad dome šo uzskaiti taisās veikt?? ies pārbaudīt katru dzīvokli?! un jautās pirmais kaķis jums vai septītais?!
ārprāts!

pirms 10 gadiem, 2010.06.16 12:46

man pagulte pilna ar seskiem, skrienu maksāt. esmu idiots.

pirms 10 gadiem, 2010.06.16 01:10

Interesanti būtu zināt, cik gadā tiek samaksāts par šiem dzīvnieciņiem un cik ir to maksātāju?

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 23:49

Suni turu privātmājā, sargāšanai. Nekur neklīst. a suni likvidēšu un ja mani apzags tad dome man maksās? Varbūt ir tik lielas nodevas, lai kompensētu zaudējumus?

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 15:18

trūkst vārdu.... kādā sakarā man jāmaksā, ka suns dzīvo manā personīgā teritorijā???? Vēl saprastu, ka jāmaksā par pilsētu suņiem, kas piekakā parkus un pēc tam jāizdod līdzekļus, lai tos sakoptu. Gribu zināt, kāpēc man jāmaksā? Un vēl par istabas sesku... :D

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 14:39

kuces dēls

Mana saimniece aiz manis savāc manis atstātās čupiņas, kāpņu telpu regulāri mazgā, kaimiņiem pretenziju pret mani nav, drīzāk otrādi! Kāpēc par mani jāmaksā domei???? Kādi izdevumi viņiem ir attiecībā uz mani? Es elpoju Alūksnes gaisu? Nu tad jau i no visiem zvirbuļiem vajag nodokļus prasīt?
Bet ja nopietni - kur paliek šī nodokļa nauda???

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 12:05

suņumīlis

A kā tas ir-reģistrēts?!?!?!Mans suns vienkārši dzīvo un nekur nav reģistrēts,tad jau es varēšu nemaksāt?!kaut ko tik tizlu jau var tikai Alūksnes novadā izdomāt...

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 11:32

Ivars

Par suņu un kaķu nodevam lemums pieņemts ļoti atri. Nezin kapec lidz šim nav atrisinats jautajums par dzivnieku patversmi? Driz paliks gads, ka likvideta patversme bet musu ,,tautas kalpi,, lidz šim laikam nevar pieņemt sakarigu risinajumu. Likvidet vienmer vieglak...Taja paša laika pilsetas centra klaiņo kaķi un suņi.Maju pagrabos vairojas kaķu ģimenites. Domes deputatus neuztrauc ka kadam bernam iekodis klainojošs suns vai saskrapes slims kaķis. Dažas dienas atpakaļ pilsetas centra tika sakosts berns. Atvainojos-bet varu iedomaties kada breka tiktu sacelta ja sakostu kada deputata bernu?! Labak butu pieņemuši lemumu, ka par katru sakostu bernu no deputatu algam tika atskaitita naudas summa berna arstešanai... Tad varbut kaut kas mainitos.

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 11:05

sos

Pareizāk būtu cilvēkiem vispār nemaksāt. Kas maksā par lapsām pilsētā? Lapsu ir nenormāli daudz, pat dienas laikā staigā valdības mājas pagalmā. Neviens neko nedara.Var teikt kam grib,atbildēs tiekat paši galā.Par trusi mājās jāmaksā, bet kas maksās par lapsām ???

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 11:02

Vietējās ziņas