Pārceļ baronu Bunduli 2

Turpmāk barona Bunduļa piemiņas akmens atradīsies pie Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātra “Slieksnis” ieejas durvīm, kurp pārcelts no Alūksnes pilsētas tautas nama ēkas aizmugures.

Iniciatīva par piemiņas zīmes pārvietošanu nākusi no teātra dalībnieku puses, kas, tiekoties ar Alūksnes novada domes deputātu Verneru Kalēju, ierosinājuši to pārcelt cilvēkiem redzamākā vietā. “Tas, protams, nav gala variants, tomēr cienīgāka vieta par to, kur viņš atradās iepriekš – tautas nama ēkas aizmugurē ar skatu uz krūmiem,” saka V.Kalējs, kurš noorganizējis akmens pārvietošanu.
Tēlnieka Ainara Zelča veidotajam piemiņas akmenim ar dažādām ķibelēm nākas saskarties kopš tā radīšanas brīža 2002.gadā, kad tas tapis par godu Alūksnē rādītajai Liepājas teātra izrādei “Dullais barons Bundulis” ar Rūdolfu Plēpi galvenajā lomā. Sākotnējā iecere bija to novietot Alūksnes ezerā uz sēkļa pie Cepurītes salas, kur savulaik jau atradusies tāda piemiņas zīme. Vispirms akmens atradies pie Pilssalas tilta, bet, iestājoties ziemai, neliela vietējo aktīvistu grupiņa to pārcēlusi uz iecerēto vietu. Mainoties laika apstākļiem, pamatne, uz kuras akmens bija novietots, laika gaitā sašķiebusies, turklāt dažu ūdens transportlīdzekļu īpašnieki nav spējuši izvairīties no uzbraukšanas piemiņas akmenim, kā rezultātā tas sašķiebies vēl vairāk un beigās apgāzies.

Pērn akmens izcelts krastā, bijušajai Alūksnes pilsētas domei vēršoties pie iedzīvotājiem un rosinot viņus izteikt savu viedokli par barona Bunduļa piemiņas zīmei piemērotāko vietu. Saņemti 30 priekšlikumi, kuru rezultātā akmeni nolemts novietot Alūksnes pils parkā. Kā pagaidu variants tika izvēlēta Alūk­snes pilsētas tautas nama apkārtne, kur ēkas aizmugurē akmens nostāvējis līdz pat šim brīdim.

Komentāri 2

Beidzot Deputāts ar sev saprotamām lietām rīkojās.

pirms 10 gadiem, 2010.05.14 18:26

zīme

Pils parks ir kultūras piemineklis ar savu vēsturi, kur nevajadzētu tāpat vien novietot, kaut kādus slavas akmeņus. Pie tautas nama tam ir īstā vieta! Vismaz, kāds zinās, kas tas par akmeni.

pirms 10 gadiem, 2010.05.14 09:47

Vietējās ziņas