Pārņems ūdenssaimniecību pagastos 6

Ar septembri par ūdensapgādes un kanalizācijas komunālo pakalpojumu sniegšanas organizāciju Veclaicenes un Jaunalūksnes pagastā būs atbildīgs pašvaldības uzņēmums SIA “Rūpe”, nevis attiecīgo pagastu pārvaldes.

Šādu lēmumu jūlija domes sēdē pieņēma Alūksnes novada deputāti, lai sakārtotu komunālo saimniecību un atslogotu pagastu pārvaldes. Sākotnējais uz sēdi sagatavotais lēmuma projekts paredzēja, ka šīs funkcijas “Rūpei” deleģēs arī Alsviķu, Zeltiņu, Ilzenes, Jaunlaicenes, Ziemera, Mālupes, Mārkalnes un Pededzes pagasta pārvalde, tomēr pēc diskusijām deputāti vienojās, ka līdz 1.septembrim ir jāizstrādā grafiks ar naudas plūsmu pārējo pagastu pārņemšanai, lai to var darīt pakāpeniski, nevis uzreiz. Veclaicenē jau ir apstiprināts tehniski ekonomiskais pamatojums ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projektam, bet Jaunalūksnei ir noslēgts līgums par tā izstrādi un puse summas samaksāta jau avansā.

Deputāts Ainars Melders domes sēdē pauda, ka līdz šim pagastos ūdenssaimniecībā un komunālajos jautājumos valdījusi liela nesakārtotība. “Šobrīd mēs pagastos vidēji 70 procentus ūdeni dotējam iedzīvotājiem no pašvaldības naudas, piemēram, Kolberģī tie ir 7000 latu gadā, Veclaicenē – 3000 latu gadā,” saka A.Melders.

SIA “Rūpe” valdes loceklis Valfrīds Vilks norāda, ka fiziski nevar pārņemt visus pagastus uzreiz, jo tad, piemēram, šoruden būtu jāsāk vienlaikus īstenot seši ūdenssaimniecības projekti pagastos, izmantojot Eiropas naudu. Viņš pauda atbalstu Jaunalūksnes ūdenssaimniecības pārņemšanai, lai beidzot sakārtotu ūdenssaimniecības un kanalizācijas sistēmu Kolberģī un Alūksnes pilsētas Ezermalas ielas mikrorajonā, bet pārējos pagastus jāpārņem pakāpeniski.

Komentāri 6

Pagastos nav nekāda vaina!Nelienat paši pie tiem pagastiem!Ja jau labāk nebūs,tad ko ,,Rūpe'' tur darīs?Ko lauki iegūs?Lielas cenas?

pirms 10 gadiem, 2010.08.04 16:46

Ja līdz šim pagastos gāja kā nu gāja, tad tagad jau nu labāk nebūs, drīzāk otrādi.

pirms 10 gadiem, 2010.08.04 16:09

Alūksnē daudz draugu - visi grib naudu, laucinieki - pilsētai lieka nasta, gan jau paši izmirs! Melderim vajadzētu padzīvot reālajā lauku dzīvē, atstājot savus reālos ienākumus pansionātam!

pirms 10 gadiem, 2010.08.04 08:56

Kādi pilsētnieki?Kurš teica ,ka lauki grib to ,,Rūpi"?Mums labi ar sava pagasta pārvaldi.Atkal laukiem ņem nost darbu.Kādas būs cenas?Nekas nebūs mainījies, tikai cenas-protams uz augšu.

pirms 10 gadiem, 2010.08.04 07:30

Vietējās ziņas