Pārrunā drošības jautājumus

Vakar Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādēs “Cālis”, “Pienenīte” un “Sprīdītis” viesojās akcijas “Droša vasara – Tava vasara” organizatori, lai pirms vasaras brīvdienām pārrunātu ar bērniem drošības jautājumus.

“Pirmsskolas vecuma bērni ir piemērotākā auditorija, lai sāktu runāt par drošību. To, protams, jāturpina darīt jebkurā vecumā, tomēr visefektīvāko rezultātu iespējams sasniegt, strādājot ar vismazākajiem,” saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš, kurš uzskatāms par akcijas iniciatoru. Viņš atklāj, ka iepriekšējos divus gadus akcija norisinājusies Valmierā un tās apkārtnē. Līdz ar novadu reformu akciju nolemts vērst plašumā.

Bez VUGD akcijā iesaistījušies Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes un AS “Latvenergo” darbinieki. Katrs no viņiem iepazīstināja ar drošības ABC savā jomā: VUGD par ugunsdrošību un drošību, atpūšoties pie ūdenstilpēm, VP par drošību uz ielām un sadzīvē, bet AS “Latvenergo” darbinieki – par elektrodrošību. Šie jautājumi tika pārrunāti, iesaistoties bērnu iemīļotajam policijas tēlam Runcim Rūdim un AS “Latvenergo” zibsnītim ZIBO. Ierasties nav varējis vienīgi VUGD radītais tēls – zilonītis Baltiņš.
Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, J.Skrastiņš norāda, ka šiem tēliem sniegtā informācija bērnu atmiņā saglabājas daudz vairāk. To apstiprina arī speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Cālis” vadītāja Līga Kaula. “Par drošības jautājumiem ar bērniem tiek runāts daudz, tomēr brīžos, kad ierodas tādi viesi, efekts ir pavisam citādāks,” viņa saka.

Nozīme bijusi arī tam, ka drošība apspriesta, vienlaikus gan informējot, gan pārbaudot bērnu zināšanas. Tā, piemēram, uz J.Skrastiņa jautājumu, kurā mēnesī drīkst dedzināt kūlu, bērnu atbilde bija, ka to nedrīkst dedzināt vispār. Tikšanās beigās katra pirmsskolas izglītības iestāde dāvanā saņēma atstarojošo vestīšu komplektu bērniem, kas jau pirmajā dienā tika liktas lietā, dodoties pastaigā ārpus bērnudārza teritorijas

Vietējās ziņas