Pārvērš līdz nepazīšanai 4

“Diez vai tādā tīrā tautas namā es vairs pratīšu dzīvot: tik ļoti pierasts, ka mūždien apkārt kaut kas tiek remontēts, ka vairs neatceros, kā tas ir, kad laiks paiet, domājot tikai par saviem tiešajiem darba pienākumiem,” smejoties saka Māriņkalna tautas nama vadītāja Inta Tolstiha.

Pastāvīgi darbi pie ēkas rekonstrukcijas rit jau trešo gadu kopš tā brīža, kad bijusī Ziemeru pagasta padome saņēma savu tiesu novadu naudas 200 000 latu apmērā. Daļa šo līdzekļu tika iztērēti jumta seguma nomaiņai, kam sekoja tautas nama ārējās fasādes siltināšana un atjaunošana. Piesaistot līdzekļus ar projektu starpniecību, pie tautas nama izveidota uzbrauktuve invalīdiem ratiņkrēslos, veikts foajē un tualešu telpu remonts, bet kopš pagājušā gada vasaras tautas namā notiek zāles rekonstrukcija, kam finansiālais atbalsts gūts no Lauku atbalsta dienesta.

Spēs uzņemt līdz 300 apmeklētājiem
Visu šo remontdarbu rezultātā tautas nama ēka dažu gadu laikā pārvērtusies līdz nepazīšanai. Tiesa, lielākā intriga šobrīd saistās ar sen loloto sapni par zāles rekonstrukciju, kas plašākas publikas acīm tās gala variantā būs skatāma janvāra pēdējās dienās. “Nešaubos, ka pirmā balle, ko rīkosim pēc remontdarbu beigām, būs ļoti plaši apmeklēta. Ja neskaita dažus cilvēkus, kas te iegriezušies, lai uzmestu aci notiekošajam, visiem pārējiem zāles jaunais veidols būs liels pārsteigums, kuru visi ziemerieši gaida ar nepacietību,” apgalvo I.Tolstiha.

Tautas nama vadītāja saka, ka no vecās zāles praktiski vairs nebūs palicis nekas: veikta griestu un grīdas seguma nomaiņa, starp zāli un līdzās esošo telpu izbūvētas bīdāmās durvis ar spoguļiem, veco interjera priekšmetu vietā iegādāti pilnīgi jauni, pārbūvēta skatuve, kā arī izveidots balkons. I.Tolstiha lēš, ka zālē 120 personu vietā varēs uzņemt gandrīz 300 apmeklētājus.

Jauno zāli izmantos jaunam piedāvājumam

I.Tolstiha atklāj, ka šobrīd ik mēnesi tiek plānots pa kādam lielākam pasākumam. Tikai divas nedēļas pēc atklāšanas pasākuma un pirmās balles iedzīvotāji varēs apmeklēt grupas “Labvēlīgais tips” koncertu, kas būs kā dāvana Valentīndienā. Savukārt uz 8.marta svētkiem Māriņkalnā viesosies aktieris Rolands Zagorskis ar draugiem un nerātnajām dainām.
“Pēc pirmajiem pasākumiem skatīsimies, cik atsaucīgi būs novada iedzīvotāji. Ja šāda veida piedāvājums izrādīsies pieprasīts, tad līdzīgā garā domājam arī turpināt,” viņa saka. Tāpat tautas nams būs atvērts dažādu pašdarbības kolektīvu mēģinājumiem, novada pasākumiem un ballēm. Tieši to vajadzībām izveidotas bīdāmās durvis, kas savieno zāli ar līdzās esošo telpu, ļaujot tajā izvietot galdiņus, lai zāli varētu izmantot tikai dejām.

Tiesa, kā norāda I.Tolstiha, ar zāles rekonstrukciju darbs pie tautas nama ēkas sakārtošanas vēl nebeigsies. “It kā lielums ir izdarīts, taču atlikušas vēl atsevišķas lietas, pie kurām vajadzētu piestrādāt. Tas nozīmē, ka, tiklīdz radīsies iespēja, startēsim nākamajos projektu konkursos, lai iegūtu papildu līdzekļus un savestu ēku kārtībā līdz galam, taču zāles izmantošanu tas vairs neietekmēs,” viņa atzīst

Komentāri 4

Prātiņ, nāc mājās!

Zemē nomesta nauda. Kultūras šķūnus sabūvēs, bet kas iet uz tiem laukos vairs nebūs.Visi mūk projām... Būtu labāk to naudu novirzījuši uzņēmējdarbības veicināšanai un darbavietu izveidei.
Āksti.

pirms 11 gadiem, 2010.01.09 00:49

Prieks! Lai nu tik tautas nama vadītāja to saprot un sāk strādāt!

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 09:26

Vietējās ziņas