Pasniegs 10 novada apbalvojumus 12

Alūksnes novada pašvaldība valsts svētku noskaņās desmit novada cilvēkiem pasniegs pašvaldības apbalvojumus – “Sudraba zīli” un Atzinības rakstu - par personīgu, nesavtīgu ieguldījumu un nozīmīgiem sasniegumiem, novada popularizēšanu.

Alūksnes novada domes deputāti oktobra sēdes slēgtajā daļā nolēmuši, ka apbalvojumus saņems Andrejs Aleksejevs, Zinovija un Gunārs Aploki, Jānis Baltiņš, Intars Berkulis, Vilnis Blūms, Dzidra Mazika, Jānis Polis, Agrita Šaicāne, Ivars Zariņš un Lidija Zitāne.

Suminās par sabiedriskām aktivitātēm

Visvairāk apbalvoto būs kategorijā „Sabiedrība”. Politiski represēto kluba „Sarma” priekšsēdētāja Dzidra Mazika apbalvošanai pieteikta visvairāk. Pateicoties viņai, ir tapušas grāmatas par politiski represētajiem, audio un videomateriālos iemūžināti cilvēku likteņi. Vēsturnieks Jānis Polis ar savu darbību un iniciatīvu ir virzījis un pētījis Alūksnes novada vēsturi, novadam nozīmīgu cilvēku dzīvesstāstus un vēsturiskus faktus, apkopojot tos grāmatās. Valsts policijas Vidzemes reģiona Alūksnes iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas inspektors Andrejs Aleksejevs apbalvošanai ieteikts par apzinīgu un nesavtīgu darba pienākumu veikšanu, nerēķinoties ar savu brīvo laiku. Strautiņu pamatskolas pavāre Agrita Šaicāne apbalvošanai ieteikta par nesavtīgo darbu, prasmi saimniekot ekonomiski, par jaunu tradīciju ieviešanu pamatskolā.

Pateiksies par nesavtīgu darbu
Kultūras jomā tiks sumināts fotogrāfs un operators Vilnis Blūms un Alūksnes skolotāju kora „Atzele” diriģents, Alūksnes un Apes novadu skolu koru virsdiriģents Jānis Baltiņš. Iedzīvotāji novērtējuši V.Blūma interesi par vietējo kultūrvēsturi un aktīvu iesaistīšanos tās dokumentēšanā, filmējot un fotografējot, tādējādi ļaujot Alūksnes vēsturē ielūkoties plašākai sabiedrībai. Uzteikts arī atbalsts, ko viņš sniedzis jauniešiem, palīdzot veidot filmas par vēsturi. Savukārt J.Baltiņš uzslavēts par profesionālo kora “Atzele” vadīšanu kopš 1998.gada, kora darbību vēršot uz profesionālo izaugsmi un aktīvu koncertdarbību. J.Baltiņš Alūksnē ir bijis daudzu radošu projektu mākslinieciskais vadītājs un ideju autors. Izglītības jomā pašvaldība godinās bijušo Liepnas internātpamatskolas skolotāju Lidiju Zitāni. Ieteikumā klāstīts, ka skolotāja spējusi motivēt skolēnus ar ieinteresētību strādāt gan mācību stundās, gan ārpusklases aktivitātēs un piedāvājusi bērniem iespējas garīgi pilnveidoties.

Suminās arī mecenātu
SIA „Ozoli AZ” ražošanas inženieris Ivars Zariņš saņems pašvaldības apbalvojumu kā mecenāts, kurš vienmēr ir atsaucīgs, nosvērts, uzklausa un atbalsta kultūras dzīves aktivitātes Jaunlaicenes pagastā. Sporta jomā tiks sumināts Latvijas valsts biatlona izlases galvenais treneris Intars Berkulis, kurš strādājis par Latvijas valsts junioru izlases treneri biatlonā, bet šobrīd, kad biatlonā noris paaudžu maiņa, uzņēmies grūto Latvijas valsts sieviešu un vīriešu pieaugušo biatlona izlašu vadīšanu. Sociālajā jomā tiks sveiti Zinovija un Gunārs Aploki, kuri izveidoja pirmo audžuģimeni Alūksnē. Neņemot vērā cienījamo vecumu, viņi ir saglabājuši pozitīvu attieksmi pret dzīvi. Ikdienā Zinovija un Gunārs aktīvi atbalsta citas audžuģimenes, palīdz citiem cilvēkiem. Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka norāda, ka apbalvojumi tiks pasniegti 17.novembrī pulksten 19.00 Alūksnes tautas namā. “Aicinām Alūksnes novada ļaudis apmeklēt valsts svētku pasākumu un godināt novadniekus, kas saņems pašvaldības apbalvojumus,” viņa saka.

Komentāri 12

un kāpēc nevajag, ja arī uzņēmums ir tas, kurš atbalsta pagastu un pagasta cilvēkus?

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 19:59

Protams, bet tad nevajag kārt klāt izkārtni ar Ozoli az.

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 16:37

Forši ka jaunlaicenieši grib pateikties...Es par to priecājoos...un citiem arī iesaku, jo paldies pateikt var un vajag...

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 16:09

Jaunlaicenes tautas nama vadītāja

Lasot komentārus saprotu, ka saruna ir par Ivaru Zariņu. Ne jau vienmēr nauda ir noteicošā, lai cilvēks kādam palīdzētu. I.Zariņa kungs ar savu darbu, ar savām idejām, ar atsaucību piedaloties pasākumos, rosināja Jaunlaicenes kultūras iestāžu darbiniekus ieteikt viņu apbalvošanai. Ir ļoti daudz padarīto darbu, par kuriem Ivaram mēs sakām paldies. Par pašrocīgi pagatavoto un uzstādīto skatuves aizkaru mehānismu ( kura darbības principu ir izmantojuši arī citi tautas nami), par praktisko palīdzību Jaunlaicenes Muzeja naktīs, par ''prāmi'' Jaunlaicenes centra pilsdambītī un tā tālāk un tā joprojām. Visus labos darbus nemaz nevar uzskaitīt.
Vēlreiz es un pārējie Jaunlaicenes kultūras darbinieki sakām Ivaram Zariņam PALDIES!

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 15:56

Ne jau radinieks ir tas mecenāts. Aiz viņa slēpjas pats deputāts. Jāprasa, cik tad inženieris nopelna, ja var uzturēt ģimeni un vēl stutēt visu pagasta kultūras dzīvi. Cik ir dzirdēts, tieši deputāts dod naudu.

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 15:19

Kāpēc man jācieš, ja mans radinieks ir deputāts.

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 15:11

Cik pretendentu tad bija? Ja vairāk par 10, tad bija no kā izvēlēties un vajadzēja varbūt daža vietā izvirzīt citu, lai nebūtu aizdomu, ka apbalvo paši savu uzņēmumu. Nebūsim muļķi.

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 14:55

Cik zinu, tad par visiem šiem cilvēkiem tika iesniegtas ieteikuma vēstules ar parakstiem. Tā kā ikvienam bija iespēja ieteikt pretendentus uz apbalvošanu!

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 14:22

Ko nozīmē paši sevi? Tu esi ar kaut ko, izņemot visa kritiizēšanu, izcēlies? Tad sēdi savās biksēs. Šie cilvēki ir nopelnījuši pateicību ar savu darbu, preteklīt!

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 13:49

Vietējās ziņas