Pasta sūtījumus piegādās ar personīgajām automašīnām 3

Ar šodienu – 1.martu - Apes novada pastniece Sandra Lārmane balto “Renault” markas pasta mašīnu ir nomainījusi pret savu personīgo. Pirms trim gadiem viņa tāpat kā daudzi pastnieki ar prieku sēdās jaunajā darba mašīnā, bet tagad nākas atteikties no “Latvijas Pasta” piedāvātās iespējas pārņemt to savā īpašumā.

Turpina darbu ar savu automašīnu

“Turpināšu piegādāt pasta sūtījumus ar savu personīgo automašīnu. Man ir jādomā, kā nelielo algu izlietot tā, lai varētu nodrošināt dēla izglītību. Es nevaru atļauties uzņemties “Renault” līzinga saistības, katru mēnesi maksājot apmēram 80 latus. Nav citu iespēju turpināt darbu, kuru veicu jau 25 gadus. Kas jādara, jādara, nav nozīmes sūroties,” uzskata S.Lārmane.

Par personīgās automašīnas izmantošanu “Latvijas Pasts” maksā kompensāciju 0,04 latus par kilometru. Šajā kompensācijā ir iekļauta apdrošināšana, remonti un citi ar mašīnas ekspluatāciju saistīti izdevumi. Apmaksa par degvielas patēriņu netiek veikta skaidrā naudā, bet tiek izmantota degvielas karte, taloni. Degvielas patēriņš ir atkarīgs no maršruta garuma un automašīnas degvielas patēriņa normas. “Arī “Renault” degvielas uzpildei tika izmantota karte, tāpēc šinī ziņā nekas nav mainījies. Mana apkalpes teritorija ir Gaujienas pagasts. Virešu pagastā ir cita pastniece, kura jau līdz šim brauca ar savu personīgo automašīnu un tāpat degvielas iegādei izmantoja karti,” skaidro S.Lārmane. Viņa atzīst, ka ir apmierināta ar darbu, jo šajā krīzes situācijā nevar būt izvēlīga.

Ir liels personisko mašīnu īpatsvars

“Latvijas Pasta” reģionālās nodaļas pārvaldnieks Alūksnes, Apes, Balvu un Gulbenes novadā Vilis Klincis atzīst, ka turpmāk pastnieku rīcībā nebūs nevienas pasta mašīnas. “Šajos novados jau viss ir kārtībā – pastnieki ir savu izvēli izdarījuši, turpinot darbu ar personīgajām mašīnām. Turklāt mums jau nebija daudz šo jauno “Renault”. Satraukums ir tur, kur to bija vairāk, piemēram, Kurzemē. Tie pastnieki, kuri nebrauca ar savām mašīnām, tagad to darīs,” komentē V.Klincis. Jau kopš 2005.gada, kad tika aizsākts motorizētās pasta piegādes modelis, tas paredzēja daļēju privāto automašīnu izmantošanu. Latvijā to īpatsvars veidoja vienu trešdaļu, bet Alūksnes un Apes novados – vairāk nekā pusi no motorizētās pasta piegādes.

Meklēs optimālāko variantu

Akciju sabiedrības “Latvijas Pasts” sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda informē, ka ideja izmantot personiskās automašīnas radusies, ņemot vērā daudzu pastnieku darba pieredzi. Viņi pēc savas iniciatīvas šādi strādāja jau sen. “Lai nesamazinātu visu darbinieku atalgojumu, uzņēmuma valde meklēja iespējas palielināt privāto automašīnu izmantošanas īpatsvaru, paredzot samaksu par ikdienas maršrutiem. Uzņēmums nav uzspiedis un nevar uzspiest darbiniekam pārņemt automašīnas līzingu. Tāpēc paralēli notiek darbs pie izmaksu samazināšanas plāna, kas paredzēs arī alternatīvus veidus, kā nodrošināt efektīvu motorizēto pasta piegādi,” skaidro A.Tērauda. Viņa atzīst, ka šobrīd nav iespējams nosaukt konkrētus risinājumus, jo katrs novads ir jāskata atsevišķi un jāpiemeklē optimālākais variants.


Komentāri 3

Vai Latvijas pasta prezidents arī darbā brauc ar savu personīgo auto? Cik ilgi mēs letiņi cietīsim šos drausmīgos pazemojumus ?

pirms 11 gadiem, 2010.03.03 20:35

to cc

Ko darīs, ko darīs... Sliktākajā gadījumā paņems otru tādu pašu, lai viena stāv rezervē. Tas vienalga būs lētāk, nekā par pasta piedāvāto mašīnu maksāt līzingu, KASKO un nepieciešamības gadījumā remontēt Rīgas servisos.

pirms 11 gadiem, 2010.03.03 10:34

cc

Un ja tas privatais luznis saluzis, ko tad daris? Kas vinu operativi remontes?Nav noslepums, ka tas privatas masinas tiem pasta darbiniekiem ir vecas

pirms 11 gadiem, 2010.03.03 08:54

Vietējās ziņas