Pašvaldība līdzfinansēs sporta interešu izglītību

Sākot ar jauno mācību gadu, Alūksnes novada dome no pašvaldības budžeta līdzekļiem līdzfinansēs sporta interešu izglītības programmu īstenošanu.

Pašvaldība jau līdzfinansē interešu izglītību no novada budžeta līdzekļiem, apmaksājot Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra un Alūksnes novada mazpulku darbību. Tagad daļēji finansēs arī sporta interešu izglītības programmas, jo jūlija domes sēdē deputāti tam atvēlēja 6229 eiro. Par šo naudu jaunajā mācību gadā pirmo pusgadu – no septembra līdz decembrim – apmaksās trīs pedagogu darba likmes jeb 63 stundas. Sporta novirzienu finansēs arī par valsts iedalīto finansējumu šim mērķim, apmaksājot profesionālās ievirzes programmas, ko īsteno Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skola, kā arī novada izglītības iestādes pulciņu veidā.


Alūksnes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča jūlija sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē skaidroja – komisija, kas skata interešu izglītības programmas, jau caurlūkojusi šobrīd iesniegtās 89 programmas. Lai tās visas atbalstītu, vajadzētu 470 stundas. “Pēc paredzamās valsts finansējuma prognozes šim mērķim, ņemot vērā skolēnu skaitu mācību gada beigās, mēs varētu atbalstīt 294 stundas, kas ir par 176 stundām mazāk, nekā pieprasītais. Izvērtējot iesniegto programmu saturu un zinot, ka nākamgad būs Skolēnu dziesmu un deju svētki, tad kultūrizglītības programmām, kas veido nedaudz vairāk kā divas trešdaļas no visām interešu izglītības programmām, samazināt stundu skaitu nav iespējams. Turklāt jau tagad katrai interešu izglītības programmai ir minimālais stundu skaits,” stāstīja G.Kupča.


Viņa uzsvēra, ka nevar samazināt programmu skaitu arī citās interešu izglītības programmās, jo pašvaldība pati par mērķi izvirzījusi to, ka 1.līdz 9.klasē katram skolēnam jāatrod vismaz viena interešu izglītības programma, kur iesaistīties.


“Pagastos, piemēram, Jaunannā un Ilzenē, to īsteno izcili, jo visiem skolēniem ir atrastas dažādas programmas. Ļoti labi ir arī Pededzē, Mārkalnē, Mālupē, kur iesaistās gandrīz visi skolēni. Jo lielāka skola, jo vairāk skolēnu, kuri tomēr neiesaistās kādā no programmām,” viņa sacīja.


G.Kupča vērsa arī uzmanību, ka ir saņemta Alūksnes Bērnu un jauniešu centra padomes vēstule ar lūgumu nesamazināt interešu izglītības stundu skaitu. “Savas interešu izglītības programmas vairāk un pārdomātāk raksta arī Alūksnes pilsētas skolas, bet mūsu Bērnu un jauniešu centrs strādā ļoti aktīvi, centra programmas ir populāras, tiek ieviesti jauninājumi. Centrs arī norāda, ka šobrīd bērniem nereti nākas gaidīt pat rindā uz sev interesējošām programmām, kas ir nežēlīgi, jo interese ir liela,” atzina G.Kupča.


Vietējās ziņas