Pašvaldībā viesojās Alūksnes jaunie biatlonisti 1

Vakar Alūksnes novada pašvaldībā viesojās  jaunie biatlonisti Ingus Deksnis, Linards Zēmelis un Vladislavs Ņedaivodins kopā ar savu treneri Sergeju Sverčkovu. Viņi visi četri februāra beigās un marta sākumā pārstāvēja Latviju Pasaules jauniešu biatlona čempionātā ASV, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Visi trīs jaunieši ir Alūksnes novada vidusskolas audzēkņi. Šīs puišiem bija pirmās tik tālu no mājām notiekošās šāda līmeņa sacensības. Atgādināsim, ka augstāko pozīciju – 8. vietu čempionātā iedzīšanas disciplīnā izcīnīja Ingus Deksnis. Šobrīd Alūksnes jaunajiem biatlonistiem noslēgsies sezona, tai sekos neliels atpūtas laiks un tad jau atkal atsāksies treniņi.

Ar puišiem un treneri tikās domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, priekšsēdētāja vietnieki Aivars Fomins un Dzintars Adlers, Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis puišiem pasniedza pašvaldības apbalvojumu „Pateicība” par neatlaidību sportisku sasniegumu kaldināšanā un Alūksnes un Latvijas vārda popularizēšanu, un jauno sportistu trenerim Sergejam Sverčkovam – „Atzinību” par nozīmīgu ieguldījumu jaunās sportistu paaudzes audzināšanā, Alūksnes un Latvijas vārda popularizēšanu.

Sarunas laikā pašvaldības pārstāvji ar Alūksnes jaunās biatlonistu paaudzes treneri Sergeju Sverčkovu un sportistiem pārrunāja gan to, kā mūsu komandai veicies sacensībās tālajā Presque Isle, gan to, kā pašvaldība un  nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, sporta darba organizators Vilnis Veļķeris. Sarunas laikā tika pārrunātas gan tas, kā jaunajiem sportistiem veicās sacensībās tālajā Presque Isle, gan tas, kā pašvaldība un treneris saskata tālākās iespējas un darbības, lai atbalstītu jaunos biatlonistus un attīstītu šo sporta veidu Alūksnē.

S. Sverčkovs pastāstīja, ka šobrīd viņa vadībā trenējas apmēram 25 jaunie biatlonisti, taču pie atbilstošiem resursiem šis skaitlis būtu palielināms, lai no iespējami plašāka loka varētu atrast jaunus, talantīgus sportistus. Jāatgādina, ka arī Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs savas biatlonista gaitas ir sācis Alūksnē trenera Sverčkova vadībā.

Tikšanās dalībnieki vienojās, ka šādas sarunas nepieciešams turpināt, lai diskutētu par pašvaldības mērķiem sporta un sporta bāzu attīstībai, jātiekas ar attiecīgo sporta veidu federācijām, runājot par valsts līmeņa atbalstu sportistiem, kas ir ļoti nozīmīgi, lai tiktu nodrošināta pēctecība un talantīgi jaunieši nepamestu sportu.

Alūksnes novada pašvaldība finansiāli atbalstīja sportistu dalību Pasaules biatlona čempionātā jauniešiem un junioriem, piešķirot 3500 latu (EUR 4980,05) finansējumu. Paldies arī citiem atbalstītājiem, ar kuru palīdzību mūsu sportistiem bija iespēja pārstāvēt Latviju šajās sacensībās.

Komentāri 1

Vietējās ziņas