Pašvaldības aģentūra iznomā laivas un katamarānus 3

Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Alja” kopš jūlija vidus atpūtniekiem piedāvā laivu un velosipēdu nomu, lai vizinātos pa Alūksnes ezeru.

Jautāts, kā radusies iecere šādam piedāvājumam, “Aljas” direktors Māris Lietuvietis atzīst – to noteicis pieprasījums, turklāt interese par laivu nomu izrādīta arī iepriekšējos gados. “Karstajās dienās cilvēki nāca un taujāja, vai pie mums var iznomāt laivas, tādēļ ātri reaģējām, lai varētu sniegt šādu pakalpojumu gan alūksniešiem, gan pilsētas viesiem. Laivu un ūdens velosipēdu iegādei līdzekļus piešķīra Alūksnes novada dome – kopumā 3400 latus. Tos pirkām SIA “Dole Marine”, ar ko mums jau sen ir laba sadarbība, tādēļ pirkumam saņēmām atlaidi,” stāsta M.Lietuvietis.

Nomu var veikt Pilssalā pie “Aljas” telpām no pulksten 8.00 līdz 22.00 par maksu, bet norēķināšanās jāveic caur jauno maksas automātu pie Pilssalas tilta. Ar automāta izdrukāto kvīti jādodas uz aģentūru “Alja”, kur to uzrādot un reģistrējot var vizināties. Par vienu stundu šādu izpriecu jāmaksā divi lati. “Pieprasījums ir liels, tādēļ tos, kas vēlas iznomāt ūdens transportlīdzekļus, lūdzam iepriekš sazināties telefoniski, lai nebūtu situācija – cilvēks atnāk ar kvīti, bet visas laivas ir ezerā un ilgi jāgaida. It īpaši uz ūdens velosipēdiem reizēm pat rindā gaida,” saka M.Lietuvietis. Visbiežāk cilvēki nomu veic uz vienu divām stundām. Pilssalā ir arī pašvaldības aģentūras “Spodra” darbinieks Edmunds Zēbergs, kurš atbild par laivu nomu. M.Lietuvietis prognozē, ka rudens pusē lielāku interesi par laivu nomu varētu izrādīt makšķernieki, jo līdz šim makšķernieku vajadzībām piedāvāja nomāt tikai vienu laivu. Bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem, laivas un ūdens velosipēdus vieniem neiznomā – tikai pieaugušo pavadībā. Alūksniete Solvita ļoti atzinīgi vērtē iespēju iznomāt laivu. “Ja pašam īpašumā laivas nav, bet pavizināties gribas, šī ir ļoti laba iespēja. Agrāk esam devušies iznomāt laivu “Jaunsētās”, bet tas ir pārāk tālu,” saka Solvita.

Komentāri 3

Peldētājs

Sestdien peldējos neviens neko neteica :(

pirms 10 gadiem, 2010.08.05 22:53

Arita

Alūksniešiem.lv, lūdzu, noskaidrojiet un ziņojiet, vai glābējos, kur tagad izveidota laivu novietne (tieši pie glābēju ēkas) arvien ir atļauts peldēties? jo tur tagad ir uzstādīts žogs.

pirms 10 gadiem, 2010.08.05 11:45

Vietējās ziņas