Pašvaldību pārstāvji: Ir nepieciešams sakārtot skolēnu pārvadājumu sistēmu pašvaldībās 1

Šodien Gulbenes novada domē, tiekoties vairāku pašvaldību, VSIA "Autotransporta direkcija" un Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) pārstāvjiem, secināts, ka ir nepieciešams sakārtot skolēnu pārvadājumu sistēmu pašvaldībās, aģentūrai LETA pastāstīja Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

Pēc Krevicas teiktā, sarunās spriests par to, ka skolēnu pārvadājumu jautājums ir "pilnībā uzlikts uz pašvaldību pleciem", taču pašvaldību rīcībā esošie autobusi lielākoties esot veci un līdzekļu jaunu iegādei nepietiek.

Diskusijā runāts arī par to, ka ir jāsakārto un jāorganizē efektīvāki skolēnu autobusu maršruti, turklāt jāpanāk, lai reisi ļautu skolēniem nokļūt uz un no izglītības iestādes, vienlaikus neatņemot pasažierus sabiedriskajam transportam.

Pēc Krevicas teiktā, konkrētas ieceres tikšanās laikā vēl neesot definētas, taču VSIA "Autotransporta direkcija" pārstāvis Ainārs Šteins paudis direkcijas vēlmi drīzumā tikties arī ar citu pašvaldību pārstāvjiem Latvijā, lai vēlāk pēc pašvaldību ierosinājumiem kopīgi sakārtotu skolēnu pārvadājumu sistēmu pašvaldībās.

Kā norādīja Gulbenes novada pašvaldībā, diskusijā piedalīties tika aicināti Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Cesvaines, Lubānas, Alūksnes, Apes, Rugāju, Viļakas un Balvu pašvaldību pārstāvji, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs (Reģionu alianse), VSIA "Autotransporta direkcija" pārstāvis Ainārs Šteins, kā arī VPR pārstāvji Hardijs Vents un Lotārs Dravants.

Komentāri 1

ziņkārīgais

Un kāds ļaunums no parējiem pasažieriem pustukšā autobusā ? Galu galā maksā par braukšanu un vietām cita transporta nav !

pirms 7 gadiem, 2014.02.20 15:21

Vietējās ziņas