Pašvaldību vadītāji: Dzelzceļa līnija uz Krieviju ir jāatjauno 8

Vakar Gulbenē notikušajā pašvaldību vadītāju apspriedē klātesošie pauda pārliecību, ka slēgtā dzelzceļa līnija Gulbene-Pitalova Krievijas virzienā ir atjaunojama.

Kā aģentūru LETA informēja Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica, vakar Gulbenes novada domē ar tās priekšsēdētāju Nikolaju Stepanovu (''Reģionu alianse'') tikās Apes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Madonas, Cesvaines, Smiltenes un Lubānas pašvaldību vadītāji, lai dalītos pieredzē dažādu jautājumu risināšanā.

Viens no galvenajiem sarunu jautājumiem bija par slēgtās dzelzceļa līnijas Krievijas virzienā atjaunošanas iespējām. Visi pašvaldību vadītāji bija vienisprātis, ka minētā dzelzceļa līnija ir jāatjauno. Tas dotu vērā ņemamu ekonomisko pienesumu gan dzelzceļa apkārtnē esošajām pašvaldībām, gan arī Latvijas valstij kopumā.

Ar šo vienoto nostāju tuvākajā laikā ir nolemts vērsties Satiksmes ministrijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, citās valsts institūcijās, lai šī doma pāraugtu reālos darbos. Tiks gatavoti dokumenti, vēstules, ar pamatotu nepieciešamību atjaunot slēgto dzelzceļa līniju.

Gulbene sen bijusi pazīstama kā dzelzceļa pilsēta - te 1902.gadā izbūvēja šaursliežu dzelzceļu Pļaviņas-Alūksne. Mūsdienās tas zināms kā bānītis Gulbene-Alūksne, kas ir vienīgais Baltijā regulāri kursējošais šaursliežu dzelzceļa vilciens. 1916./1917.gadā tika izbūvēts platsliežu dzelzceļš caur Ieriķiem, bet 1926.gadā Gulbenē tika uzbūvēta tolaik lielākā un skaistākā dzelzceļa stacija Latvijā.

Komentāri 8

Alise

Kāpēc bija jādemontē vecā dzelzceļa līnija ? Būtu interesanti zināt vai naudu,ko ieguva par sliežu pārdošanu izlietos jaunās dzelzceļa līnijas ierķošanai?

pirms 7 gadiem, 2014.02.08 11:53

Zutis

He, tagad izņemto liks atpakaļ:) Tā ir attsītības nodaļas stratēģiskā plānošana, tie ir mūsu "augstākās" klases spečuki:)

pirms 7 gadiem, 2014.02.08 12:22

aefrawem w

Alūksnei ši linijas atjaunošna uz Krieviju nedos neko. pasi izjauca uzvarijas un vel grib uzvarities.

pirms 7 gadiem, 2014.02.08 13:19

īpaši dumjš

Tagad dzelzceļa līnija uz Pitalovu tiks būvēta caur Alūksni.

pirms 7 gadiem, 2014.02.08 16:04

N.Stepanovs

lai tie , kas kopa ar zorgevicu, tas sliedes nozaga, tagad ari finanse to atjaunoshanu

pirms 7 gadiem, 2014.02.08 18:34

kaut kas no bērnības

mana bērnība pagāja laukos , netālu no šī dzelzceļa, vilciens bija kā ikvakara rituāls, arī vēlāk no Rīgas bija diezgan ērti braukt, bet liels bija pārsteigums, kad ļoti ātri pazuda gan sliedes, gan gulšņi...tas noteikti bija smags darbs...un ko nu?cirtīs krūmus un liks visu no jauna?tādi nu mēs esam saimnieki.....

pirms 7 gadiem, 2014.02.10 10:07

?

Kurš ta brauks pa šitām sliedēm? Laikam tikai tie, kuri atradīs Alūksnē un Gulbenē ceļa zīmes-norādes, kur atrodas stacija!

pirms 7 gadiem, 2014.02.10 16:33

Vietējās ziņas