Pavada olimpiešus 2

Pēc nedēļas Vankūverā (Kanāda) sāksies XXVI ziemas olimpiskās spēles, kas sevišķi īpašas būs alūksniešiem. Kaut gan šeit uzauguši sportisti Latvijas olimpiskajās komandās iekļauti vairākkārt, tik kuplā skaitā, cik šogad, tie vēl nav bijuši pārstāvēti, komandā startējot četriem Alūksnes puses sportistiem.

Tie ir biatlonisti Žanna Juškāne, Andrejs Rastorgujevs, Kristaps Lībietis un bobslejists Intars Dambis, kurš uz Kanādu devās šīs nedēļas sākumā. Savukārt pārējie vakar tika aicināti uz Alūksnes novada pašvaldības pasākumu, kur saņēma neskaitāmus veiksmes un laba vēlējumus. Pasākumu kuplināja sportistu līdzjutēji, kas izmantoja izdevību, lai uzdotu olimpiešiem jautājumus un kopā ar viņiem nofotografētos.
Atbildība nemaināsJāatzīmē, ka īpašas šīs olimpiskās spēles būs arī pašiem sportistiem, no kuriem gandrīz visi tajās piedalīsies pirmo reizi. Vienīgais izņēmums ir Kristaps Lībietis, kura kontā ir dalība pirms četriem gadiem notikušajā Olimpiādē Turīnā (Itālija). Atceroties savu debiju, sportists atzīst, ka toreiz viņš uz sacensībām devies ar dalītām jūtām. “It kā braucu ar kaut kādām cerībām, taču tobrīd vēl nezināju, kāda ir tā gaisotne un apstākļi,” viņš saka. Tagad K.Lībietis apgalvo, ka olimpiskās spēles ne ar ko īpašu neatšķiras no citām sacensībām. Vienīgi nosaukums un sabiedrības pievērstā uzmanība ir cita. “Pašiem sportistiem jau tā atbildības sajūta distancē nemazinās. Vai tās būtu olimpiskās spēles, Pasaules kausa izcīņas posmi vai vēl kādas sacensības – tev jātiecas izdarīt tik daudz, cik vien tas ir tavos spēkos,” uzskata alūksnietis. Jautāts par paša uzstādīto latiņu šīgada Olimpiādei, sportists nesteidzas sniegt konkrētu atbildi: savs mērķis esot katram, tomēr labāk to paturēt pie sevis. Pretējā gadījumā varot nepiepildīties.
Cer uz formas atgūšanuLīdzīgās domās ir arī Andrejs Rastorgujevs, kurš kopā ar komandas biedru pēdējās nedēļas trenējies Alūksnes pusē. Lai aklimatizētos Kanādas apstākļiem, viņi kopā ar treneri Intaru Berkuli par pamatu ņēmuši pērn sastādīto treniņu grafiku, kad A.Rastorgujevs gatavojies Kanādā notikušajam Pasaules čempionātam jauniešiem un junioriem. Jautāts, vai pērn gūtās pieredzes dēļ viņš nejūtas soli priekšā pārējiem, jaunietis norāda, ka tobrīd situācija bijusi citādāka. “Pagājušajā gadā es ap šo laiku biju startējis vien pāris sacensībās, jo taupīju spēkus Pasaules čempionātam. Šosezon jau no sākuma vajadzēja strādāt ar pilnu atdevi, ko prasīja atlases sacensības un Pasaules kausa posmi. Ja tā nebūtu darīts, tad diez vai uz Olimpiādi būtu ticis,” viņš saka.Lielās slodzes dēļ jaunietis atzīst, ka tik labā formā, kā sezonas sākumā, viņš vairs neesot. Kaut gan situāciju mēģināts mainīt treniņu laikā Alūksnē, īstas pārliecības par saviem spēkiem vēl neesot. “Pēc sezonas sākuma jutos izpumpējies. Tagad it kā forma iet uz augšu, bet, vai paspēšu to atgūt tādu, kāda tā bija sezonas sākumā, rādīs laiks,” atklāj A.Rastorgujevs. Bez atlases sacensībām iespēju piedalīties Olimpiādē ieguvusi Žanna Juškāne.  Jauniete apgalvo, ka cīņas sparu un apņēmību izdarīt tik daudz, cik vien iespējams, šis apstāklis nav mazinājis. To veicinājušas daudzās sacensības, kurās sportiste šosezon startējusi. Pēdējās no tām ir Pasaules čempionāts jauniešiem un junioriem Zviedrijā. Tajā Ž.Juškāne uzrādījusi savu līdz šim augstāko rezultātu, izcīnot 16.vietu individuālajā distancē. Par progresu liecina arī tas, ka šogad viņa no ceturtā numura kļuvusi par otro komandā. “Tā kā šīs ir manas pirmās olimpiskās spēles, tad uz augstiem rezultātiem neceru, taču jūtu, ka šobrīd esmu tik labā formā, kā vēl nekad,” atklāj Ž.Juškāne. Tiesa, par nopietnāko pārbaudījumu Olimpiādē jauniete uzskata stafeti. “Individuālajā distancē tu atbildi tikai pats par sevi, bet stafetē no tevis atkarīga visa komanda. Ja tev nepaveicas individuālajos startos, to pārdzīvot ir vieglāk, nekā to, ja esi iegāzis visu komandu,” viņa saka.

Komentāri 2

sniedziņš

Lai labi starti un veiksme jums visiem!

pirms 11 gadiem, 2010.02.07 09:51

...

uz katru pensionāru un bezdarbnieku, kontrbandistu,,,vēl pa sportistam, tiešām prieks

pirms 11 gadiem, 2010.02.06 09:22

Vietējās ziņas