Pedagogi 12.maijā rīkos protestu 33

Neskatoties uz izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes aicinājumu sagaidīt maija beigas, pirms rīkot akcijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padome pagājušajā nedēļā nolēma tik ilgi negaidīt un rīkot protesta akciju jau 12.maijā. Akcijas mērķis būs paust atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) centieniem iegūt nozarei papildu finansējumu. Pirmdien Alūksnē ar skolotājiem tikās un situāciju pārrunāja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško un eksperte vispārējās izglītības jautājumos Modra Jansone.


LIZDA ar protesta starpniecību vēlas brīdināt Finanšu ministriju un Ministru kabinetu, ka valdībai dotie solījumi jāapliecina ar konkrētiem darbiem – Izglītības un zinātnes ministrijas papildu finansējuma pieprasījumi nedrīkst tikt noraidīti, jo nozarē joprojām ir samilzušas problēmas, kuru risinājumiem nepieciešami resursi. LIZDA pieprasa, lai visi pedagogu un akadēmiskā personāla pienākumi būtu apmaksāti.

LIZDA atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) uzsākto darbu pie jauna pedagogu darba samaksas modeļa un darba samaksas paaugstināšanas grafika, un cer, ka šo ambiciozo mērķi izdosies veiksmīgi un savlaicīgi īstenot. LIZDA sniegs arī savus priekšlikumus un jau ir iesaistījusies IZM darba grupas darbā. LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško atzina, ka šobrīd nākamā gada valsts budžetā papildu finansējums modeļa iedzīvināšanai un pedagogu darba samaksas paaugstināšanai nav paredzēts, tādēļ pārliecība neradās, ka viss notiks tā, kā ministrija sola. „Nepaust savu attieksmi šobrīd būtu klusībā pateikt, ka problēmu nav un viss ir kārtībā. Pedagogi pastāv uz savām prasībām, kas valdībai kopumā ir steidzami jārisina,” minēja Mikiško.

Komentāri 33

SANITEX

Vēl viņiem maz??? Kādas vēl prasības no pedagogu puses, ja neprot bērniem iemācīt pašu elementārāko? Ko var ņemties tie pedagogi? Ar ko viņi labāki par apkopēju vai kurinātāju, arī viņiem ir vajadzības, bet nē, pedagogiem , lūk, ir mazas algas! Pārējiem vai tad ir tie tūkstoši algās? Nesaprotu........

pirms 7 gadiem, 2014.03.24 20:40

Vecāks

Kaut vienu dienu ieteiktu Jums pastrādāt skolā, tad saprastu, cik viegli ir strādāt ar bērniem. Dažs labs vecāks netiek galā ar savu miesīgu bērnu, bet skolotājam jātiek galā ar tādiem 20.... Protams ir pietiekoši audzinātu bērnu, kas nāk no normālām ģimenēm, bet pietiekams procents ir tādu, kas "jāaudzina" skolotājam skolā, jāpilda vecāku pienākums, jo vecāki ir pārāk aizņemti... tracina tāds viedoklis... Varbūt SANITEX aizejiet kaut reizi uz skolu, paskatieties, kā uzvedās mūsdienu bērni....
Es nesaku, ka tikai skolotājiem vajadzīgs atbilstošs atalgojums, protams, arī mediķiem un policistiem, apkopējiem, taču nevar salīdzināt skolotāja darbu ar apkopēja, kas iztīra grīdas, noslauka putekļus... Vajag arī apdomāt par atbildības līmeni, piemēram skolotājam un apkopējam... tie ir divi dažādi darba veidi - garīgs un fizisks...
Un, ja Jums liekas, ka skolotāji saņem tik "labu" atalgojumu, lūdzu nāciet strādāt uz skolu.. Paskatīsimies, cik ilgi tur strādāsiet par tādu atalgojumu...

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 09:36

arī vecāks

SANITEX ir no tiem, kura bērns nosauc skolotāju par kuci, bet papucis skrien tiesāties, jo no skolas nevainīgais jēriņš izslēgts. Un pašu ELEMENTĀRĀKO savam bērnam ir jāiemāca Tev, nevis skolotājam. Un cik gadus ir jāmācās skolotājam un cik kurinātājam? Jau tas vien, ka spēj salīdzināt šīs profesijas, pasaka par Tevi visu.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 11:32

Subjektīvs viedoklis

Vai tikai izglītības nozarē ir samilzušas problēmas? Vai tikai pedagogiem ir zems atalgojums?
Kāpēc medmāsas un feldšeri,kuri strādā naktsmaiņas un glābj cilvēku dzīvības nerīko kārtējos piketus,lai gan nesaņem lielāku atalgojumu kā pedagogi?Cik liela alga ir policistam un pārdevējai?

pirms 7 gadiem, 2014.03.24 20:54

Pensionāre

Katrā no Jūsu nosauktajām profesijām ir trūkumi darbā. Gan medmāsas neliekas ne zinis, kamēr neiemaksā skaidrā naudā, gan dakteris nepievērš uzmanību jaunajai māmiņai dzemdībās un mirst bērniņš, gan policisti piesedz dažādas nejēdzības. Tā ka nevajag nomelnot skolotājus, kuri it kā nevar iemācīt. Ir daudz izskolots gudru un gaišu cilvēku, taču jāņem vērā, ka ne tikai skolotāja nopelns vien ir audzinot un skolojot bērnu. Lielākais smagums ir uz ģimenes. Tas ir Jūsu bērns un ir stulbi savas neizdarības vai kļūdas audzināšanā novelt tikai uz skolu!

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 07:56

nu

piekrītu, bet vai pie tā vainīgi pedagogi? Katrs cīņas, kā prot.

pirms 7 gadiem, 2014.03.26 10:41

Māris

Pirmkārt medmāsas saņem divreiz lielāku algu kā skolotāji. Otrkārt neviens nav vainīgs, ka policisti, pārdevēji un citu profesiju pārstāvji ir tik stulbi, ka nespēj uztaisīt protestu akcijas un streikus. Ja paši neprasīs, tad neviens algu nepacels, vajag drusku vēsturi pamācīties.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 08:00

punkts

Tu Māri,esi liels stulbenis,pārdevējiem ,policistiem nav laika streikot

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 10:17

Māris

Nevis nav laia, bet ir bailes streikot. Bet ja ir bailes streikot, tad nav ko raudāt par zemām algām. Kā cilvēki var būt tik stulbi un nesaprast, ka tāpat neviens lielākas algas nedod, tās ir jāizcīna.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 11:21

Māra

nevis jāizcīna,bet JĀNOPELNA!!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 11:29

Mārai

kādā veidā jānopelna, strādājot skolotājam 10 slodzes un pa naktīm labojot burtnīcas? Domā, ko runā. Algai ir jābūt adekvātai. Pelnīt var pie stanoka, pārpildot normas.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 11:34

.

Algai jābūt adekvātai ,jebkuram darbam.Šobrīd ,tas mūsu valstī nestrdādā.
Kurā darbā vēl 10 slodzes var strādāt?Man tas noteikti nesanāktu,jo mans darbs ir 24 stundas.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 12:46

nu

ar skolotājiem arī ir visādi, daži pelna daudz, daži ne. Atkarīgs , cik slodzes ir. Bet vai citās profesijās var paņemt vairākas slodzes? Diemžēl nevar. Bet piekrītu, ka skolotājiem jābūt adekvātai algai, jo no viņiem atkarīga valsts nākotne. Tāpat arī mediķiem jābūt labi atalgotiem.

pirms 7 gadiem, 2014.03.26 10:43

komats

Es arī domāju,kad ir jānopelna.Jo ko tad mēs varam iemācīt jaunajai pāaudzei,kad tikai bļaujot un prasot var kaut ko panākt.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 12:09

burtiņš

Cienītais komat, Jūs esat nopelnījis kritikas devu par sliktu mācīšanos, jo sevi gan protat ielikt pareizajās vietās, bet vārdus toties rakstāt ar kļūdām- "ka" vietā "kad" uzrakstāt, un ko tad nozīmē vārds "pāaudze"? Pirms metat akmeni otra dārziņā, padomājiet par akmeņiem ( kļūdām) savējā!

pirms 7 gadiem, 2014.03.28 14:50

Vārds.

Gandrīz visos interneta komentāros var redzēt, cik labi ir "strādājuši" mūsu nabaga pedagogi - laviešu valodas pareizrakstības iemācīšana nav bijusi viņu pienākums.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 12:27

Doma

Diemžēl var iemācīt tam, kurš to vēlas. Idiotam ar kausiņu zināšanas nevar ieliet!

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 13:18

Vārds.

Domai

Nu nezinu, nezinu. Kāpēc tiem cilvēkiem, kuriem ir "sliktā" padomju laika izglītība, nav problēmu ar latviešu valodas lietošanu? Vai toreiz nebija tā saucamo "idiotu"? Bija, bet vismaz elementārā līmenī valodu iemācījās, toties tagad ne vairs komatus māk pareizi salikt, ne vārdus uzrakstīt. Pilns internets ar "mikrafoniem", "toiletēm" utt.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 14:12

Vārdam.

...asvaltiem, idejotiem... tikai te vainīgs laikmets, ne skolotāji, bērni grāmatas vairs nelasa, Jo nav interesanti, interesantāk ir spēlēt spēlītes datorā vai viedtālrunī. Bērnu pieradināt pie grāmatas var tikai vecāki, tikai nav jau laika .... Un kā kas, tā vaino skolotāju.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 14:22

Māris

Vispār jau prasīt labu darbu, par algu ar ko nevar uzturēt ģimeni, ir maigi izsakoties nekorekti.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 13:26

Māris

Un ja mums būtu normālas arodbiedrības un normāli cilvēki, tad visas skolas, slimnīcas, policijas iecirkņi būtu slēgti līdz laikam, kamēr valdība atrod naudu cilvēka cienīgām algām.

pirms 7 gadiem, 2014.03.25 13:27

bez vārdiem

Tas, ka pedagogu, arī augstskolu pasniedzēju darbs ir ārpus visas kritikas, ir šodienas patiesība! Visi grib tikai lielās algas, bet atdeves diemžēl no pedagogiem nav. Padomju laika zināšanas ir dziļākas un spēcīgākas, arī pedagogi paši toreiz bija daudz inteliģentāki un izglītotāki...nu vismaz nesmirdēja stundu laikā pēc cigaretēm un alkohola, par ko šodien bērni mājās stāsta vecākiem. Pievienojos "Vārds" viedoklim.

pirms 7 gadiem, 2014.03.26 00:22

Ar vārdiem

Vai Jūs atceraties ar kādām metodēm strādāja padomju laikos? Domāju, ja Jūsu bērniņam šādi novadītu kaut vienu stundu, būtu izsauktas visas iespējamās kontrolējošās iestādes.

pirms 7 gadiem, 2014.03.26 09:02

piekrītu Ar vārdiem komentāram. Mūsu "cilvēka tiesību aizskaršana" novedusi pie nenormālas visatļautības skolā. Tad nu tas neziglītotais skolēns atļaujas uzcelt kājas uz sola un saplēst kontroldarbu burtnīcu, nemaz nerun`jaot par citām rupjībām. Bet skolotājs nedrīkst bērniņu aiztikt, jo bērniņam ir TIESĪBAS, bet NAV pienākumu... Skumji...

pirms 7 gadiem, 2014.03.26 10:47

Pārdomām...

Līdzšinējās skolu sistēmas sākumi meklējami aizpagājušā gadsimtā, kad izglītoja cilvēkus, lai viņi varētu strādāt rūpnīcās…
JĀMAINĀS!

pirms 7 gadiem, 2014.03.26 10:45

?

jautājums tikai - kam jāmainās? Pieļauju, ka vispirms vecākiem. bet , redzot šos vecākus, saproti, ka skolotājs nav Dievs un visu mainīt nav viņa spēkos.

pirms 7 gadiem, 2014.03.26 10:49

Pārdomām...

Jāmainās mums visiem - katram no mums, jo lielākā daļa esam - vecāki, kāds skolotājs, pieļauju arī skolnieki (no tiem, kas šeit izsaka savas domas). Jāmaina sava domāšana, attieksme. Nekas nav balts un melns, ir pustoņi, dažādas krāsu gammas. Tāpēc - pirms kādu nosodi, paskaties uz sevi. Kā esam bērnus audzinājuši, ar tādiem mums jādzīvo, tādi jāmāca. Jāatceras, ka viņi nākošie pieaugušie... Kas viņiem būs "iepotēts" (ieaudzināts), tā arī viņi dzīvos. Ja būs auguši naidā pret kādu, tāda dzīves pārliecība saglabāsies arī turpmāk. Ja bērns būs audzināts ar mīlestību, mīlestību nesīs tālāk. Vispirms mums pašiem (vecākiem, skolotājiem), ir jārāda piemērs - būt atvērtiem, atsaucīgiem, nenosodīt, nekritizēt... Un varbūt neskaitīsim otra makā naudu, bet darīsim katrs savu darbu pēc labākās sirdsapziņas.

pirms 7 gadiem, 2014.03.26 12:00

Vārds.

Labi, labi, bet kāpēc pedagogi (protams, ne visi) savu darbu nedara pēc sirdsapziņas? Kāpēc stundu laikā nevar bērnam iemācīt vielu? Tā vietā vecākiem ir jāmeklē privātskolotājs, lai bērns vispār kaut ko no tā priekšmeta saprastu. Ja agrāk privātskolotāja palīdzību meklēja tādā gadījumā, ja pastiprināti vēlējās apgūt priekšmetu, tad tagad tas ir jādara, lai bērnam iemācītu un izskaidrotu to, ko priekšmeta skolotājs stundas laikā (vai konsultācijās) nespēj vai negrib iemācīt. Vieglāk ir klases priekšā skolēnu nosaukt par stulbu un pateikt, lai pats meklē internetā! Zinu, ka tagad man klups virsū visi pedagogu aizstāvji, bet tā ir realitāte.

pirms 7 gadiem, 2014.03.26 13:35

Pārdomām...

Tas bija domāts mums visiem - arī skolotājiem, arī ... ... ...

/...šeit nevienā vārdā netiek aizstāvēti skolotāji vai kāds cits.../

pirms 7 gadiem, 2014.03.26 13:40

Darbs

Re kur visi rējēji var pieteikties un parādīt savu varēšanu!

http://aluksnesskola.lv/news/data/files/vakances.pdf

pirms 7 gadiem, 2014.03.27 09:10

Jautājums????

Vai laikā, kad valstī un arī pasaulē ir tik saspīlētas attiecības ar Krieviju ir jāizrāda neapmierinātība, pretenzijas un citas negācijas ? Vai šobrīd ir īstais laiks? Pedagogi padomājiet!!!!!!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.27 10:27

Zane

ko lai dara citi,kas pelna 200-300???pedagoi saņem pa 500-800 eiro....un vēl raud!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2014.04.28 14:58

Vietējās ziņas