Pededzē grib modernizēt ambulanci 3

Pededzes pagasts iecerējis apgūt Eiropas naudu, lai uzlabotu primārās veselības aprūpes infrastruktūru pagasta pārvaldes lauku ambulancē.

Ar savu projektu Pededze vēlas startēt ģimenes ārstu tīkla attīstības programmā. Projekta kopsumma ir 11 216 latu. Ja to atbalstīs, Alūksnes novada pašvaldība nodrošinās 1682 latu līdzfinansējumu, bet Pededzes pagastam ar ģimenes ārstu Jāni Stabingi jānoslēdz sadarbības līgums par projekta īstenošanu.

Pededzes pagasta pārvaldes vadītāja Inta Ņikitina norāda, ka lauku ambulancē Pededzē ir ģimenes ārsta prakses vieta, bet reģistrēta tā ir Liepnas pagastā. Ja projektu atbalstīs, pagasta pārvalde iegādāties ambulancei mēbeles, medicīnas iekārtas un datortehniku. Pieņemt pacientus uz Pededzi ģimenes ārsts no Liepnas brauc divas reizes nedēļā, lauku ambulancē strādā arī ārsta palīgs.
Skatot šo jautājumu finanšu komitejas sēdē, deputāts Ainars Melders attīstīja diskusiju par ģimenes ārstu darba stilu. Viņš interesējās, kāpēc ģimenes ārsts nemaksājot Pededzes pagastam īres maksu par izmantotajām telpām, apšaubot argumentu – ja prasīs maksāt par telpām, ārsts uz Pededzi vairs nebrauks. “Savulaik rajona padome akceptēja to, cik ģimenes ārsta prakšu vietu būs rajonā: ļoti daudz Alūksnes pilsētā, bet laukos – nekā. Kāpēc Alūksnes novads nav to pārskatījis?” interesējās deputāts.

Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova atzina - diemžēl neviens ģimenes ārsts uz laukiem “neraujas” ar prieku, jo pietiek pacientu, strādājot pilsētā. “Turklāt ģimenes ārstu neviens nevar piespiest strādāt laukos. Ja ko tādu gribēsim darīt, izsauksim pretēju reakciju – nebrauks vispār,” atzina J.Čugunova.

Pašlaik Veselības norēķinu centrs mēnesī pārskaita 100 latu pagastu pārvaldēm, kur ir feldšeru punkti. Ja novads vēlētos izveidot savā teritorijā jaunu feldšeru punktu, tad arī šādu niecīgu maksājumu no valsts tas nesaņemtu, jo šāds finansējums nav paredzēts jaunizveidotu feldšerpunktu atbalstam.

Komentāri 3

šprice

varētu arī atrast ārstu- ja jau maksā tādu algu, tad lai ir ārstam atbildības sajūta, interese par darbu, nevis par gaisa baloniem vairāk, nu mirst vai saindējas cilvēks te pat, bet ārsts neies glābt, jo neprot vai baidās...nemaz nerunājot, par pirmo palīdzību. Vajag tad saukt tādus ārstus pie atbildības,- cilvēks nomirst un mediķi dzīvi kā nekas nebūtu bijis!

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 09:27

ja,,,,ja.... un pensionarus šmaukt.......ka sprice-ta 5ls........a arsta paliga vaj vel nau.....vaj jau nau.....--kur???--vaj mujta stau rinda--vaj uz majam ajzbrauca.....(Putnos)....un nedod DIEVS tu izdomasi kadu pameklet pec12......NEATRADISI !!!!! VAJRAK MAKASAJAT NO BUZDZETA !!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.30 20:20

vecais voilaks

Vot mīkla- Kāpēc mūsu kopīgais ārsts ierodas darbā mūžīgi ar nokavēšanos un bieži vispār ir prom Rīgā? Saprotams- baltais uzsvārcis vairs nav modē, bet kavēt darbu regulāri un bez atvainošanās ir pieņemts! Skaties un mācies!Tā tik dzerevņā- Pededzē un Liepnā var atļauties...

pirms 10 gadiem, 2010.11.30 10:51

Vietējās ziņas