Pensionāriem jaunas telpas

Sākoties klusajam Adventes gaidīšanas laikam Alūksnes pensionāru padome saņēmusi visjaukāko un visgaidītāko dāvanu – Alūksnes pilsētas dome pensionāru rīcībā nodevusi siltas, izremontētas telpas. Pensionāri ir bezgala laimīgi un pateicīgi, jo šāda brīnuma piepildīšanos gaidījuši 17 gadus.

Alūksnes pilsētas pensionāru padomes priekšsēdētāja Antoņina Akimova stāsta, ka līdz šim pensionāriem savu telpu neesot bijis, kopsapulces, tikšanās, pasākumi aizvadīti dažādās vietās – kur nu tobrīd bijusi brīva vietiņa. Pēdējos gados gan tas lielākoties bijis Alūksnes pilsētās Sociālās palīdzības centrā. Tagad telpas nebūs jāmeklē, jāsarunā, ikvienu pasākumu varēs novadīt Brūža ielā 1, vairāk zināmā kā “SEB bankas” ēka. “Tas ir liels ieguvums. Nepārtraukti pilsētas domei prasījām un tagad esam sadzirdēti. Telpas ir ļoti jaukas un esam apmierināti,” stāsta pensionāre. Viņa arī atklāj, ka cieši sadarbosies ar rajona pensionāru padomi un ļaus arī viņiem darboties jaunajās telpās.

Risinājums apmierina visus

“Divus mēnešus intensīvi domājām, kā labāk atrisināt telpu problēmu. Bija variants piešķirt telpas Latgales ielā, bet tur būtu nepieciešams nopietns remonts, bet tā kā bankas ēka nu ir pilsētas domes īpašums, tad šīs pagrabtelpas nolēmām nododot pensionāru rīcībā. Domāju, ka risinājums ir labs. Pensionāri šis telpas ir pelnījuši,” saka Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Armands Musts. Viņš arī informē, ka nebūs jāsatraucas par īres maksu vai komunālajiem maksājumiem, tos pamatā segs dome. “Ja nu vienīgi būs jāveic simboliski maksājumi par patērēto elektroenerģiju,” norāda A.Musts.

Lignos” dāvina jaunas mēbeles

Svarīgi, ka telpas nebūs tukšas un arī mēbeles tiek jau sarūpētas. Ir uzrunātas vairākas iestādes, kas pensionāru jaunajām telpām varētu dāvināt savas vecās, lietotās mēbeles, kas bieži vien paliek nelietotas pēc remontiem, jo iegādātas jaunas. Tāpat arī gatavs dāvināt ir vietējais mēbeļu ražotājs, uzņēmums SIA “Lignos”. Uzņēmums ļauj pašiem pensionāriem izvēlēties sev tīkamākās mēbeles un dāvina tās kā svētku brīnumu gaidot gada gaišākos svētkus Ziemassvētkus. Piektdien pensionāri devās iepazīties ar ražotni, apskatīja mēbeles un tikās ar uzņēmuma īpašniekiem Veru un Ilmāru Koliem. Jau pirmajā tikšanās reizē tika panākta vienošanās, ka dāvināts tiks skapis dokumentiem, bet pārrunāta tika arī datorgalda nepieciešamība. I.Kols atzīst, ka dāvināt ir patīkami, jo palīdzot citiem arī pats dāvinātājs sajūtas labāk.

Vietējās ziņas