Performances rosina domāt 1

Piektdien Alūksnes centrā Liepājas brīvmākslinieki Hardijs Grudulis jeb F.M.Grantēns un Dainis Ozoliņš politiskajās performancēs pulcēja nedaudz interesentu, bet daudzi garāmgājēji neizpratnē nolūkojās notiekošajā.

Tupot uz īpaša paklāja ar diviem tīģeriem, tika slavināti un pielūgti AŠ kvadrātā. Vāca iedzīvotāju parakstus Latvānijas Cēzara kandidāta titula iegūšanai. Uz šo troni brīvmākslinieki izvirzījuši četrus kandidātus – Ivaru Godmani, Aivaru Lembergu, bet pa pāriem – Andri Šķēli un Aināru Šleseru, K+K=banda jeb Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki. “Pēc tam to, kuram visvairāk balsu, godināsim ar dzeloņdrāšu vainagu un latvāņa nūju. Arī Rīgā pie Saeimas nama rīkosim šādu akciju. Esam saistīti arī ar telšu pilsētiņas aktivitātēm,” saka F.M.Grantēns. Mākslinieki atzina – akcijas laikā vēlas rosināt cilvēkus sākt domāt, par ko balsot gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, par Latvijas politiku un biznesu, kur tautai tikai “solīt sola, bet nedeva”. “Pašlaik latvieši savā valstī nedzīvo, bet eksistē. Mēs no Liepājas šurp braucām ar velosipēdiem gar Latvijas robežu – caur Kurzemi, Zemgali, Latgali un redzējām, cik daudz tukšu māju ir pierobežā, viss aizaudzis, tur dzīvo vairs tikai daži pensionāri,” saka F.M.Grantēns. Lai arī akcijai nebija daudz skatītāju un dalībnieku, mākslinieki to vērtē atzinīgi, uzsverot – galvenais, ka piedalījās jaunieši, jo tieši viņu spēkos ir nākotnē mainīt valstī notiekošo. “Cilvēkiem ir bail, tādēļ nenāk. Lai valstī kaut kas mainītos, cilvēkiem ir jābūt politiski aktīviem, lai “tiktu vaļā no tiem velniem”, kas pašlaik ir Saeimā,” saka F.M.Grantēns.

Akciju vēroja arī alūksnietis Harijs Stradiņš, kurš atzina – caur šādu cilvēku uzvedību arī pats kļūst brīvāks. “Man patīk cilvēki, kuri domā brīvi, nav apspiesti garā un miesā. Mums sabiedrībā ir daudz noslēgtu un nelaimīgu cilvēku, kas ielikti rāmjos – šie mākslinieki ir bez maskām,” saka H.Stradiņš. Mākslinieks Arvīds Pīgozņa vērtē, ka ar laiku valstī viss tiks nolikts savās vietās. “Tāpat kā Romas impērijā, mūsu politiķu impērija kaut ko sasniedz un sākas dzīres. Cik ilgi tautu krāps un dzīres turpināsies? - kādreiz tas beigsies,” domā A.Pīgozņa.

Komentāri 1

Dzika

Malaci,puisi! Ceru, ka nedaudz velak ari pievienosies lidzigi domajosi latviesi un bailes celties pret siem zagliem, kas sez valdiba izzudis! Lai veicas, jums zeni!!!

pirms 7 gadiem, 2013.11.09 23:10

Vietējās ziņas