Pie visām ēkām nav valsts karogu 5

Ne pie visām ēkām Alūksnes pilsētā un pagastos vakar, Lāčplēša dienā, plīvoja valsts karogs.

Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons “Alūksnes Ziņām” atzīst – situācija vakar pilsētā apsekota, naudas sodi nav piemēroti, bet situācija pagastos nav apsekota, jo pašvaldības policijai neesot tik daudz resursu. “Vairumā gadījumu valsts karogi tomēr bija pie ēkām pacelti. Tur, kur nebija, mājās nesastapām arī nevienu cilvēku. Martā valstī mainījās likumdošana, kas paredz – valsts karogam jābūt paceltam pie ēkām no pulksten 9.00 līdz 18.00. Agrāk bija noteikts, ka karogs jāpaceļ līdz ar saules lēktu un jānoņem līdz ar saules rietu. Ja karogs nav pacelts, atbildība ir brīdinājums. Ja šāds pārkāpums bijis atkārtoti gada laikā, izsaka atkal brīdinājumu vai piemēro sodu līdz 30 latiem. Agrāk naudas sodu varēja piemērot jau pirmajā reizē,” saka A.Tomsons un atgādina: valsts karogs pie ēkām būs jāpaceļ arī 18.novembrī.

Komentāri 5

Pareizi! Nav valsts, nav karoga. Kad būs valsts, nevis ES piedēklis, tad būs karogs. Tas, vai karogs izkārts vai nav, nenosaka patriotismu, drīzāk viedokli pret varnešīem.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 04:37

Nav jau valsts! Visa nozagta.Priekš kam zagļiem karogu vajaga?

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 21:02

ziniet, ko... man iepriekšējais karogs nopluka, laikam bija nekvalitatīvs, bet pirku par dārgu naudu, tādu kārt nevaru, uzskatīs par zaimošanu. Bet jaunam man nav naudas. Ja man jāizvēlas starp karoga vai noderīgas mājsaimniecības lietas pirkšanu, tad izvēlos pēdējo. Lai valsts uzdāvina karogu un tad var paģērēt tā izkāršanu.

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 20:09

Kas bija rakstā jāizlasa? Par to, kā būt situācijā, ja mājā neviens pastāvīgi nedzīvo, neatradu nevienu vārdu. Labi, pirmajā reizē nepiemēro naudas sodu, bet var jau gada laikā divreiz ar pārbaudi atnākt...

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 12:12

Vietējās ziņas