Piecu stundu laikā rezervēti teju visi elektroniski pieejamie mūžizglītības kuponi

Nepilnu piecu stundu laikā iedzīvotāji rezervējuši aptuveni 85% elektroniski pieejamo Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mūžizglītības kuponu, aģentūrai LETA pastāstīja NVA pārstāve Iveta Kancēna.

NVA izsniegs kopumā 2109 apmācību kuponus ar maksimālo vērtību 355,72 eiro dalībai profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmās. Pašlaik notiek elektroniskā reģistrācija, un tās laikā NVA pieejami kopumā 1370 kuponi, no kuriem atlikuši vairs tikai 213.

Lielākā daļā NVA filiāļu elektroniskā reģistrācija turpinās rezervistos, jo maksimālais pieteikumu skaits pamatsastāvā ir sasniegts. Šāda situācija ir izveidojusies NVA filiālēs Rīgas reģionā, Siguldā, Tukumā, Saldū, Aizkrauklē, Alūksnē, Bauskā, Dobelē, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Kuldīgā, Liepājā, Limbažos un Ogrē.

Procentuāli visvairāk pieteikumu saņemts Ogrē, Liepājā un Jēkabpilī.

Visiem interesentiem NVA pārstāve Kancēna atgādina, ka reģistrēties mūžizglītības pasākumiem drīkst arī citā filiālē, ja tuvākajā visas vietas ir aizpildītas. Arī šādā gadījumā izvēlēto profesionālās pilnveides vai neformālās izglītības programmu varēs apgūt savas dzīvesvietas tuvumā, bet pakaļ kuponam būs jāierodas filiālē, kurā notika pieteikšanās.

Divu nedēļu laikā pēc pieteikšanās apmācību kuponam ar katru nodarbināto sazināsies NVA darbinieks. Tikmēr iedzīvotāji tiek aicināti izdomāt, kādā izglītības programmā iesaistīties.

Kancēna arī piebilda, ka tehnisku problēmu ar pieteikumu reģistrāciju līdz šim nav bijis.

Kā ziņots, vēl 739 apmācību kuponi būs pieejami NVA filiālēs klātienē no 29.janvāra.

Apmācību kuponu ar tā maksimālo vērtību varēs saņem cilvēki ar invaliditāti, trūcīgie iedzīvotāji, vecāki, kuriem ir divi vai vairāk bērnu līdz 18 gadiem, kā arī pirmspensijas vecuma nodarbinātie. Pārējiem būs jānodrošina 30% jeb aptuveni 106 eiro līdzmaksājums no kupona vērtības.

Piedalīties tiek aicinātas nodarbinātas vai pašnodarbinātas personas, kuras vecākas par 45 gadiem, kā arī personas vecumā no 25 līdz 44 gadiem, kuras atbilst vismaz vienam no šiem kritērijiem - personai ir noteikta invaliditāte, personai ir divi vai vairāk bērnu vecumā līdz 18 gadiem vai persona ir atzīta par trūcīgu.

Vietējās ziņas