Piedāvā lētāku siltumu 12

Ar piedāvājumu pašvaldības akciju sabiedrībai “Simone” piegādāt saražoto siltumu Alūksnes novada domē vērsusies SIA “Eiro–Āzijas investīciju aģentūra”. Uzņēmums Alūksnē, Merķeļa ielā 20, vēlas būvēt biomasas koģenerācijas staciju.

Uzņēmuma pārstāvis Jānis Timma stāsta, ka jau saņēmuši visu institūciju atļaujas būvniecībai. “Esam izvērtējuši “Simones” siltumenerģijas ražošanas tarifu, kas ir 34,06 eiro par megavatstundu, un esam gatavi piedāvāt 24,50 eiro par megavatstundu, saražojot 3 megavatus. Piedāvājam “Simonei” izmantot tikai tik daudz mūsu saražotā siltuma, kāds ir “Simones” patēriņš. “Simones” pienākums nebūtu no mums pieņemt vairāk siltumenerģijas, kā ir viņu patēriņš, un mūsu pienākums nebūtu piegādāt vairāk, kā spējam. Siltumenerģijas jauda mūsu stacijai gan būs lielāka, līdz ar to nākotnē var izskatīt iespējas piegādāt arī vairāk,” skaidro J.Timma. Viņš atklāj, ka vienlaikus iecerēts būvēt arī granulu rūpnīcu. Kopējās investīcijas - 9 miljoni eiro koģenerācijas stacijā un 5 miljoni eiro granulu rūpnīcā, 20 – 25 jaunas darba vietas. “Mūsu mērķis ir ražot elektrību un siltumu. Lai arī saražotā elektroenerģija tiks pārdota par paaugstināto tarifu “Latvenergo”, tāpat būtiski būs ieņēmumi no pārdotās siltumenerģijas, toties būsim elastīgāki pret iespējamo šķeldas cenas kāpumu. Šobrīd gan nevaram pateikt, par cik lētāks siltums būs Alūksnes iedzīvotājiem, ja “Simone” siltumu pirktu no mums,” saka J.Timma.

Piedāvājums tika skatīts februāra tautsaimniecības komitejā.

Komentāri 12

PILSONIS

Kur ir ekonomiskais pamatojums??
Alūksnes novada dome? KUR?

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 15:49

TAS

Drīz OIK un paaugstinātais tarifs (atņemtais katraim ģimenei, saimniecībai) aizlidos , kā ukrainas prezidents.
Tas nav tālu.

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 16:21

Megavats

Simones biznesa plānu galdā, biedri deputāti! Gribat lai valsts atņem ES naudu ?

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 16:40

alūksniete

Interesanti, kāpēc būtu elektroenerģija no jums jāpērk par paaugstinātu tarifu. Ja nevarat nodrošināt par zemāku tarifu, tad tādu mums nevajag. Tieši tāpat par siltumu. Kurš tad būs spējīgs to samaksāt?

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 16:42

zero

Par paaugstinātu tarifu elektrību no šamajiem iepirks Latvenergo ,tāda kārtība šiem tur pastāv, tādēļ jau mums arī nemitīgi celsies elektrības cenas , ka visādi darboņi ir pamanījušies izveidot sev barotavas!!!
Paklau , vai Merķeļa ielā tādu ražotni būs droši būvēt?
Tā nepiesārņos pilsētu?
Varbūt visa tā jezga ap kokogļu ražotnes aizliegšanu ir tikai cīņa par kokiem (nākotnē )
Visiem var nepietikt šitiem elektrības, siltuma , granulu ražotājiem un kokoglēm?
Kāds ir jāizslēdz !

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 16:54

alūksniete

Jā, saprotu, ka tāda kārtība ir caur Latvenergo, bet kāpēc????? no tiem, kas tikai plāno vēl kaut ko celt, jau ir ieplānots iepirkt elektrību dārgāk? Tā taču ir iedzīvotāju laupīšana.
Kokogļu ražotni, protams, ka pilsētā nevajag. Lai būvē Liepnas mežos, tur būs gan koki, gan arī indes līdz Alūksnei neatpūtīs.

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 17:42

Ugo

Atzīstami, ka šis projekts vismaz atklāti pasaka, ka galvenais bizness ir elektrības ražošana. Turpretī kokogļu mega projektā tas tiek noklusēts.
Cik tad tie siltuma piegādātāji būs pilsētā? Varbūt, prātīgi saimniekojot, patiešām var samazināt siltuma izmaksas.

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 18:13

ertawert

Pilniba nekadu razosanu un dumosanu Merkela iela. Tas ir dzivojamais rajons un pietiek jau ar 4plus.

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 19:12

Oskari

Aha, nu tāds dzīvojamais rajons, ka vai turies, pāris patukšas daudzdzīvokļu mājas. Apeskalns nobāl! Privātmājas ir stipri tālāk, jau pieklājīgā attālumā. Nu Jolei gan bēdīgāk ar kruto atpūtas kompleksu... :D

pirms 7 gadiem, 2014.02.25 17:04

@oskars

Kādas tev pāris daudzdzivoklu majas, aizej un saskaiti. Idiots.

pirms 7 gadiem, 2014.02.26 20:10

zero

Atbildu alūksnietei !
tā sistēma darbojās no kaut kādiem "kalvīšu laikiem " ,var būt senākiem,neatceros.
Viens tāds "gudrinieks " pieņēma likumu ,ka atjaunojamā enerģija t.i.vietējie hESI , VĒJA PARKI, u.c. elektrostacijas, tai skaitā koģenerācijas, elektrību pārdos Latvenergo pa PALIELINĀTU tarifu, tā sacīt, šiem garantēta peļņa mūžīgi mūžos!!!
Neesmu speciālists, stāstu ,kā saprotu,ja kļūdos, atvainojiet!!!

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 20:58

alūksniete

Es saprotu arī apmēram tāpat, bet var taču mainīt likumu, tad jau beigās būs vienīgi OIK, jau tagad tās īpatsvars kopējā tarifā ir liels un kurš to spēs samaksāt? Tāpēc jau Latvenergo igauņiem dod lētāku enerģiju, lai latvieši paši pērk savu dārgo, nu to atjaunojamo un atbalstāmo. Vai nav smieklīgi, cik ļoti mūsu valdība lobē savas (savu sponsoru) intereses.

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 21:18

Vietējās ziņas