Piedāvājot izdevīgus dzīvokļu īres nosacījumus, izkrāpj vairākus simtus eiro 2

Pēdējo trīs mēnešu laikā Vidzemē reģistrēti 6 gadījumi, kad īrēt gribētāji kļuvuši ar krāpnieku upuriem un dēļ kārotā dzīvokļa zaudējuši vairākus simtus eiro.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka potenciālie upuri tiek meklēti sludinājumu portālos, kur ievietota informācija ar vēlmi īrēt dzīvokli. Cilvēkam tiek piedāvāts īrēt dzīvokli ar ļoti izdevīgiem nosacījumiem, nereti tikai lūdzot segt komunālos maksājumus. Reāli īrei piedāvātais objekts netiek parādīts, aizbildinoties, ka izīrētājs pašlaik atrodas pavisam citā pilsētā vai valstī un nevar ierasties parādīt īpašumu. Uz e-pastu tiek nosūtītas it kā pieejamā dzīvokļa bildes un jau pēc tam, kad upuris ievilināts izdevīgā piedāvājuma tīklos, seko lūgums veikt priekšapmaksu. Priekšapmaksas summa svārstās no 100 līdz 200 eiro.

Šobrīd policijā Cēsīs, Valmierā un Gulbenē kopā reģistrēti seši gadījumi un, protams, nevar izslēgt iespēju, ka cietušo patiesais skaits ir lielāks. Visos gadījumos uzsākti kriminālprocesi un tiek skaidrotas likumpārkāpuma izdarīšanā iesaistītās personas.

Policija atkārtoti aicina nekādā gadījumā neveikt maksājumus par kaut ko, ko jūs pat neesat redzējuši. Šādās situācijās gandrīz vienmēr pastāv risks kļūt par krāpnieku upuri un pazaudēt savu naudu. Jebkāda priekšapmaksa var tikt pieprasīta un maksāta tikai tādā gadījumā, ja ir redzēts īpašums, dokumenti, kas apliecina, ka konkrētais cilvēks ir dzīvokļa īpašnieks, ir noslēgts abpusēji saskaņots īres līgums, kurā arī tiek noteikts priekšapmaksas apjoms un jūs esat saņēmuši dzīvokļa atslēgas. Pretējā gadījumā nav nekādas garantijas, ka darījums ir īsts.

Komentāri 2

Anita

Aluksne ari ir krapniece.Natalija Pomerance.Policija neko nevar palidzet.Veltigi ir rakstit iesniegumu.Ari prokuratura par to kluse kaut gan iesniegums ir iesniegts.Ko darit???

pirms 6 gadiem, 2015.01.22 13:58

IZSKAIDRO MAN

kā zini, ka viņa

pirms 6 gadiem, 2015.01.29 23:58

Vietējās ziņas