Piedāvājums tūristus piesaista 17

Alūksnes un Apes novadu tūrisma informācijas centru pārstāvji no starptautiskās izstādes “Balttour - 2014” Rīgā atgriezušies ar gandarījuma un labi padarīta darba sajūtu. Izstādes apmeklētāji izrādījuši lielu interesi par abu novadu piedāvātajiem tūrisma objektiem un maršrutiem, arī par gaidāmajiem kultūras un sporta pasākumiem.


Apes novadu izstādē pārstāvēja novada tūrisma darba koordinatore Sanita Sproģe, Apes un Virešu tūrisma darba organizatori Astra Binde un Armands Būda. Novads izstādē tika prezentēts kopā ar pārējiem citiem Vidzemes novadiem Vidzemes tūrisma asociācijas stendā, kur šoreiz kā vienojošais akcents bija izvēlēts kultūrvēsturiskais mantojums. Apes novads akcentēja senatnes pieminekļiem bagāto Gaujienas muižu, senlietu muzeju “Fazāni” Trapenē, Zvārtavas pili, kā arī Atzeles apceļošanas maršrutus. “Interese par Apes novada piedāvājumu bija liela. Visvairāk jautājumu izskanēja par gaidāmajiem pasākumiem, piemēram, motokrosu, un Upju festivālu, interesēja kārtējais Atzeles apceļojums, kuram šogad iecerēta malēniska noskaņa. Daudzi atzina, ka mūsu pasākumi solās būt interesanti un pauda pat gatavību piedalīties. Bija jautājumi par to, kas šobrīd notiek Zvārtavas pilī. Ar prieku varēju teikt, ka pils ir atvērta apmeklētājiem un turp var doties ne vien ekskursijā, bet arī pārnakšņot un rezervēt pili svinībām. Prieks, ka arī pils tagadējais pārvaldnieks bija atradis laiku personīgi apmeklēt izstādi. Apmeklētāji taujāja arī par piemērotām vietām kāzu svinībām, makšķerēšanas piedāvājumu, velomaršrutiem, pastaigu takām. Uz bieži uzdoto vaicājumu ”Kas pie jums jauns?” varējām atbildēt ar informāciju par kokapstrādes, metālapstrādes, bruģa ražošanas un aveņu audzēšanas apskates saimniecībām, kā arī foreļu degustācijas iespēju Grūbē. Ceļotāju uzdotie jautājumi ļauj mums saprast, kādas ir vēlmes un kurā virzienā vairāk jāstrādā. Bieži mums vaicāja par Dienvidigaunijas piedāvājumu, jo esam tuvu robežai. Iepriecināja vairāku tūrisma firmu, kā arī kaimiņvalstu tūrisma nozares pārstāvju sadarbības piedāvājumi, ” saka A.Binde.


Uz izstādi Apes novads devās ar jaunu, priecīgi oranžās krāsās noformētu bukletu, kurā apkopota galvenā informācija par novadā notiekošo. Interese par novadu bijusi tik liela, ka apenieši pat sākuši bažīties, vai bukleta pietiks visiem gribētājiem. „Apes meistaru austie grīdceliņi noderēja pārrobežu projekta „Green Heritage” stenda noformējumam. Gaujienas pagasta “SIA „Very Berry” piedāvāja savas produkcijas degustāciju – dažādas sulas, morsus, sīrupus un dzērvenes pūdercukurā, pie reizes vilinot atbraukt ekskursijā,” teic A.Binde. Viņa stāsta, ka izstādē iegūts daudz vērtīgu materiālu, lai varētu arī turpmāk organizēt ekskursijas vietējiem iedzīvotājiem. “Ir pamats cerēt, ka pēc izstādē notikušajām pārrunām šovasar mūsu pusē viesosies vairākas skolēnu un darba kolektīvu grupas. Būtu interesanti veikt anketēšanu un uzzināt, cik no Apē nonākušiem tūristiem informāciju guvuši tieši “Balttour” izstādē,” prāto A.Binde.


Alūksnes novads izstādē bija kopā ar Gulbenes novadu un SIA “Gulbenes - Alūksnes bānītis”. Izstādes apmeklētājiem piedāvātas dažādas aktivitātes, piemēram, Ates muzejam tās bija saistītas ar maizi, Veclaicenes muzejam – robežu nospraušanu, Jaunlaicenes muzejs aicināja tīt vāverītes, lāpīt un spēlēt malēniešu valodas spēli, bet Alūksnes muzejs ļāva iejusties baroneses un barona lomā, piedāvājot uzlaikot speciālus tērpus un spēlēt kroketu kā to savulaik darīja baroni un baroneses. “Visas izstādes dienas cilvēkiem bija interese par piedāvātajām aktivitātēm. Visvairāk jautājumu un lielākā interese bija tieši par Alūksne - Gulbene bānīti, vāverīšu tīšanu, Veclaicenes robežas nospraušanu un kroketa spēli, kas ļoti piesaistīja cilvēkus ar savu vizuālo izskatu,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības tūrisma informācijas speciāliste Vita Dravniece. No izstādes viņa atgriezusies ar sajūtu, ka Alūksnes pilsēta un novads tūristiem ir interesants. “Ļoti lielu interesi cilvēki izrādīja tieši par Veclaicenes pusi un pārgājieniem "Pārgājiena ar garšu" un "Četri gadalaiki Veclaicenē". Kopumā varu teikt, ka vairs laiki, kad cilvēki tikai grābj bukletus bez nekādas intereses, bet ir konkrēti jautājumi. Viņi zina, ko šeit grib redzēt un kādus pasākumus apmeklēts. Jautājums vien ir par laiku, kad tie notiks, piemēram Pļaujas svētki Atē, “Pārgājiens ar garšu”, ūdens motosporta sacensības, Alūksnes pilsēta svētki,” saka V.Dravniece.

Komentāri 17

smiekliņš

Kāds prieks! Kāda laime! Tagad bariem vien tūristi gāzīsies uz Alūksnes muzeju kroketu spēlēt!
Pašiem smiekli nenāk???

pirms 7 gadiem, 2014.02.14 21:36

to smiekliņš

Vecā plate.
Pēdējais, kas smejas, smejas visgardāk!

pirms 7 gadiem, 2014.02.15 09:46

tam- to smiekliņš

Tu nevis pēc vecas plates izklausies, bet kā aizrijusies pīle te rīsties, jo nav jau argumentu. Tas tiesa gan-smejas pēdējais un visgardāk rudenī....

pirms 7 gadiem, 2014.02.15 14:06

apmeklētājs

Alūksne prezentējās ļoti vāji, pat bukletu lāgā nebija ko piedāvāt. Tā jaunā ir mušu apēsta, nevelk pavisam. Atkal norauta tūka kadra izvēlē.

pirms 7 gadiem, 2014.02.15 13:08

diemžēl......

Kaut ļoti negribas, bet jāpiekrīt ''apmeklētājam''. Nu kāpēc apskatot to, ko piedāvā Ape gribas tur aizbraukt, bet Alūksnei.....nu atkal klāt naftalīns.

pirms 7 gadiem, 2014.02.15 19:09

muļķības nerunā!

Tā te daudz ziepju savārīja, arī muzeju pa burbuli aizlaida.

pirms 7 gadiem, 2014.02.15 23:56

khm

nu jaaaa, Iveta K. jau nu so to paveiktu gan, tikai vinja biezhi vien ir ljoti rupja un neiejutiga pret saviem komandas locekljiem, kaa arii liidzcilveekiem, taa ka kultuuras un tuurisma jomaa vinja lai labaak nelien!

pirms 7 gadiem, 2014.02.16 04:32

ik

piekrītu khm, ar enerģiju vien nepietiek, sabiedriskajā darbā arī cilvēkmīlestība ir vajadzīga

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 10:02

zinitis

Nu ko cepjaties atkal? Jums ir sanita e.un vinas vadita komanda. Vai tad iratkal slikti? Viss notiek!muzejs strada,turisms un kultura attistas,tikai uz prieksu!!

pirms 7 gadiem, 2014.02.16 09:36

pastaiga

Vai tad visu zinošā joločka un somiņas turētāja blondīnīte nebija baltūrā? Nav nevienas bildes ne komentāra, ka būtu grozījušās. Laikam iestājies totāls vakums , ka jaunā darbiniece viena pati izmesta vilku baram apēšanai.

pirms 7 gadiem, 2014.02.16 10:46

se

Bija taču kriketa spālētājs. Vai tad nepietiek?

pirms 7 gadiem, 2014.02.16 15:58

re

bija taču arī pārstāvniecība no Alūksnes pagastiem: veclaicenieši, pededzieši, Jaunlaicenes muzejs... Inese no aģentūras " Apkārt pasaulei" aktīvi reklamēja Alūksni.

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 09:59

te

Bija arī Aivars Fomins , kas pārstāvēja Alūksni

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 10:03

ge

Ja runa par Apes novadu, tad skaidrs tika visiem kas un ka, bet ja par to apvienoto Aluksnes-gulbenes, tad vispar skaidribas nekadas. vai mums pasiem neka nav? sen jau tas banitis nav nekads pasaules 9. brinums, lai tauta skrietu ka apmata. Cit tad tajas dzimsanas dienas ir to cilveku 100-200 un ar katru gadu paliek mazak. Musu skaisto ezeru pat nepiemin, jo iebrauceji nemaksas tadas naudas.

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 08:51

nu gan

Jālepojas ar to, kas ir. Un pasākumi jārīko tādi, lai tā tauta skrietu, nevis vienkārši kaut kāda dzimšanas diena. Un patīk vai ne, bet Ivetai K. uz to ir ķēriens. tā ka gulbenei šoreiz ir paveicies...

pirms 7 gadiem, 2014.02.17 12:36

Vietējās ziņas