Piemeklē amatu 52

Alūksnes novada domes deputāte Valda Zeltiņa kopš pagājušās nedēļas ir jaunā amatā – pēc atlaišanas no Attīstības nodaļas vadītājas amata tagad politiska lēmuma rezultātā kļuvusi par kultūras darba organizatori pašvaldības Kultūras un sporta nodaļā.

Kad pērn gada nogalē novadā kultūras darba organizatora amatu pameta Iveta Kovtuņenko, pašvaldība izsludināja atklātu pieteikšanos uz vakanto amatu, kam atsaucās trīs pretendenti, starp kuriem bija kultūras darbinieki ar bagātu pieredzi šajā jomā. Tomēr, plānojot budžetu, tika norādīts, ka darbinieku skaitu nevajag domē palielināt un šāds speciālists novadā nav obligāti nepieciešams, tādēļ no trim pretendentiem nevienu darbā nepieņēma. Toties domes struktūra mainīta netika un štata vieta palika brīva. Tagad deputāte Valda Zeltiņa pāriet darbā Kultūras un sporta nodaļā par kultūras darba organizatoru. Domes vadība to ir akceptējusi un kopš 20.maija V.Zeltiņa atkal ir gan novada deputāte, gan pašvaldības administrācijas darbiniece.

Nav jāzina pus pilsētai
Deputāts Laimonis Sīpols par šo situāciju un dīvaino amatu maiņu taujāja skaidrojumu pagājušajā nedēļā Finanšu komitejas sēdē. “Sanāk, ka amats ir piemeklēts, lai cilvēkam būtu darba vieta? Tad jau domē ir vērojama liela divkosība – trim pretendentiem sakām, ka nevajag, bet tomēr pieņemam darbā citu. Man nav personīgu pretenziju pret V.Zeltiņu, bet pret veidu, kā tas tiek darīts, turklāt neizvērtējot, kāds ieguvums no tā būs kultūras dzīvei novadā. Iepriekš deputāti solīja, ka būs godīgi un taisnīgi, bet nu sanāk tā, kā sanāk. Manuprāt, tas ir darījums, lai gūtu balsis koalīcijai. Tāpat kā  lēmums palielināt algu deputātiem – komiteju vadītājiem, kam tagad no budžeta jāizdala papildus finansējums,” saka L.Sīpols.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda, ka tādējādi štata vietu skaits nav domē palielināts. Deputāts Ainars Melders, atsaucoties uz Alūksnes novada domes nolikumu, Finanšu komitejas sēdē norādīja, ka šis ir domes iekšējais jautājums, ko nevajag iztirzāt publiski. “Tas nav jāzina pus pilsētai. Tad izmaināt domes nolikumu par ierobežotas pieejamības informāciju un drukājam visu avīzē!” dusmīgi pauž A.Melders.

Ir politisks lēmums

“Alūksnes Ziņas” esošo situāciju aicināja skaidrot Alūksnes novada domes priekšsēdētājam Aivaram Fominam, kurš vien īsi atzina, ka tas ir politisks lēmums. Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norāda - toreiz trim pretendentiem, kas pieteicās uz vakanci, pašvaldība nosūtīja vēstules, skaidrojot, ka vēl nav zināma jaunā domes struktūra. “Šobrīd domes struktūra mainīta nav un vakance ir. V.Zeltiņa kā Ziemera pagasta padomes vadītāja sevi ir apliecinājusi arī kultūras darbā, organizējot lielākus pasākumus,” saka J.Čugunova.

V.Zeltiņa “Alūksnes Ziņām” atzīst – tas bija viņas lēmums strādāt šajā amatā un sīkāk to komentēt negrasoties. “Jaunajā amatā mēģināšu strādāt pēc labākās sirdsapziņas. Protams, vajag specifiskas zināšanas kultūras jomā, bet arī pagastu vadītājiem ir šāda pieredze. Ir organizatoriskie un citi darbi, ko es varu darīt, strādājot Kultūras un sporta nodaļā, un pamazām pilnveidot šīs zināšanas,” saka V.Zeltiņa. Jautāta, kam viņa tagad pieder – koalīcijai vai opozīcijai Alūksnes novada domē, V.Zeltiņa pauž, ka šajā situācijā nesaskata amata vietas izgādāšanu, lai nodrošinātu balsu vairākumu koalīcijai. “Nevar teikt, ka mums ir stipra opozīcija vai koalīcija domē – visu izšķir jautājuma saturs un viedokļi bieži atšķiras,“ klāsta V.Zeltiņa.

Komentāri 52

:)

es ir mēms _ zilais valis iepirkumu speciālists :)))))) vait pirms tam nebija blondās māsa ?????? kaut kāds trakums vispār, jāsaka, riktīga ferma ;)))))))

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 16:09

Olita

ja vajadzētu stātos arī, cik var valsti izzagt un savu novadu, pie kam vēl klaji. lauki ir mazi viss kā uz delnas. aizstāvji maz zina, cik te ir sagrābts kabatās.
iepirkumu speciālists :D kauns pašam nepaliek?sirdsapziņa laikam palikusi izvemta aiz tautas nama stūra.
man pie kājas vai zils vai sarkans, bet kauna jau nu nav.

pirms 10 gadiem, 2010.05.31 23:34

::::::

Fū, cik pretīgi! Visiem tiem, kuri zākājas un ar iesaukām aprej citus, nevis analizē problēmu, vajadzētu stāties tiesas priekšā. Vai tad arī būtu tikpat varonīgi?

pirms 10 gadiem, 2010.05.29 16:13

pilsētmiece

Lauku pappam, kurš figurē zem visādiem pseidonīmiem: lej, lej žulti, bet zini mēru. Tas stāsti par lietu nevis apsaukājies kā mazs bērns!

pirms 10 gadiem, 2010.05.29 16:06

no laukiem

Runa nav par to kurš un ar ko guļ un kāda viņa orientācija. Bet ja ar pakaļas pieliekšanu taisa karjeru, tā ir arī sabiedrības darīšana. Un nekādus ""labos darbus", ko Zilais valis būtu veicis kaut kā nevaru atcerēties. Bet, ja tādi bijuši, protams - paldies. Bet vēl lielāks būtu paldies, ja viņš nebāztos pa sētas durvīm tur, no kurienes pa parādes padzīts

pirms 10 gadiem, 2010.05.28 08:57

West

Un tomēr vajadzētu no saviem, vait ja kāds kļūdās piem ceļu satiksmē pieņemot nepareizu lēmumu, tad viņam samet visi citi? Šajā gadījumā lēmums vēl nopietnāks krietni, bet sanāk atbildība nekāda, vai tā?

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 22:22

III

Kā tad!Sagribēji gan!Kad tad no personīgajiem līdzekļiem ir maksāts???

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 22:06

West

NB! sekosīm līdzi! Cerams algu nesaņemto, ko tagad jāizmaksā pēc teisas spreiduma Lielmanei, Fomins kopā ar attiecīgā lēmuma sastādītāju juristu segs no saviem līdzekļiem!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 20:08

Tik daudz jaunumu var uzzināt!Vispār pareizi saka, ka tautai- ka tik kādu "apriet" , bet DARĪT negrib neko!Un tad vēl brīnās-kāpēc valstī ir tik SLIKTI?!

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 18:12

puika

???Pietiekoši labi pazīstu šo cilvēku, lai nosauktu vēl labākā nosaukumā. Piekrītu, ka rakstā runa nav par gulēšanu ar to vai citu, bet paraugieties patiesībai acīs - 'tikai un vienīgi personīgās attiecības un pašlabuma meklēšana tur notiek, tik veiksmīgi sapīts zirnekļu tīkls kā tur reizēm pat dabā nav redzēts. Ptrotams, paldies Valim par labajiem darbiem, bet...

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 15:08

urraa!!!

Ar šodienu darbu atsāk Pilsētvides plānotāja A.Lielmane, jo tiesa piesprieda nekavējoties viņu atjaunot darbā! Apsveicu Antru ar uzvaru-kādreiz taisnībai ir jābūt!!! Tikai kādu amatu tad dome atvērs un kādu atalgojumu piedāvās, no kā? Vienreiz bija taisnībai jāuzvar! Urrā! Prieks par to, ka tomēr kaut drusciņ, bet atver acis nejēgām, neprašām un vietu aizņēmējiem. Pirms nākt strādāt domē, tad to vajag prast, nevis tikai turēties pie krēsliem! Fui, bijušajai att.nod.vadītājai-kura Antru nepieņēma darbā! Galvenais-krēsls pašai bez sirdsapziņas! Viss mīļie, dzīvē nāk atpakaļ-agri vai vēlu!!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 14:42

?????

SMUKAJAM un PUIKAM. Arī ANONĪMAJAM 26.05.2010. 09:36:00. Arī es piedalos forumā. Teicu skarbus vārdus par nelietderīgi lietotiem līdzekļiem un papildus problēmām sakarā ar nepamatotu lecību būvdarbos, arī kritiku par citādi cienījamās Valdas Zeltiņas atbilstību ieņemamajiem amatiem. Bet šitas jau ir neglīti, mīļie sarunbiedri! Kāda jums daļa ,kurš ar kuru guļ? Vai paši gribētu būt tai gultā? Jo katrs jau ar kādu guļam, cita lieta - vai to, kuru gribam, varam dabūt. Un apsaukāties par murmuli u.t.t..... Starp citu, temats jau vispār nebija par to cilvēku... Bez tam - par viņu ir dzirdēts ļoti daudz laba. Un ideāls jau mēs neesam neviens - arī ne es , ne jūs. Runāsim par politiskajiem lēmumiem, kuri skar mūs visus, nevis par tantām, onkuļiem, brālēniem un mīļākajiem!

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 13:28

puika

Paldies par informāciju, šis puisis gan māk karjeru cautr brunčiem taisīt. Kā šitāds murmulis patikt var.

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 10:38

Zilais valis ir bijušais Mārkalnes pag. pārvaldes vadītājs un tautas nama vadītājs?!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 09:36

puika11

Kas ir Zilais Valis, laikam iestājusies atpalicība domes zirnekļa tīklos.

pirms 10 gadiem, 2010.05.25 21:22

Vietējās ziņas