Pieņem izdzīvošanas budžetu 8

Mazs budžets - tā atzīst Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju pēc domes ārkārtas sēdes, kurā tika apstiprināts pašvaldības budžets 2010.gadam. Budžetā ieņēmumi un finansēšana ir 2 858 837 lati un tikpat - 2 858 837 lati - izdevumi.

Vairāk - izglītībai un atbalstam”Pagājušajā gadā mūsu budžeta grozu palielināja valsts investīcijas, bet tagad tādu nav. Saskaņā ar Finanšu ministrijas norādi, ja iedzīvotāju ienākumu nodokļa faktiskais samazinājums ir lielāks  par 8 procentiem salīdzinājumā ar prognozēto, ir paredzēta  kompensācija no valsts budžeta. Tomēr 10 procentus ieņēmumu atstājām tādā kā rezerves fondā, ko izdevumiem neplānojam. Lai gan ir Ministru kabineta rīkojums, taču kompensācija par janvāri vēl nav saņemta,” stāsta A.Harju. Budžeta nodokļu un nenodokļu ieņēmumos paredzēts iekasēt 901 113 latus. Novada pašvaldība maksājumos no  finanšu izlīdzināšanas fonda saņems 472 658 latus. A.Harju uzsver, ka prioritāte ir izglītība, tāpēc šo iestāžu darbības nodrošināšanai ir paredzēti lielākie izdevumi - 1,19 miljoni latu. Sociālajai aizsardzībai – 348 930 lati. Deputāti nolēmuši maksāt ne tikai obligātos - GMI un dzīvokļu, bet arī citus pabalstus ārkārtas situācijās. “Centāmies nesamazināt finansējumu kultūras iestādēm amatierkolektīvu darbībai, kā arī spora aktivitātēm. Ir svarīgi, kā mūsu iedzīvotāji aizpilda brīvo laiku, lai bērni bezmērķīgi neklaiņotu apkārt, bet būtu nodarbināti,” norāda A.Harju. 
Projektiem ir dota zaļā gaisma Apes novada dome ir iesaistījusies piecos INTERREG projektos, kuri tiek īstenoti gan pilsētā, gan pagastos. “Ja ir vajadzīga nauda, ņemam kredītu un to ieguldām projekta īstenošanā. Projektu atskaites tiek operatīvi vērtētas ik pēc trim mēnešiem, tāpēc regulāri 85 procentus ieguldītās naudas saņemam atpakaļ un varam dzēst kredītu. Tiesa, pašvaldībai ir jāuzņemas kredīta procentu smagums,” skaidro A.Harju. Tomēr ar projektu īstenošanu novada pilsētai un pagastiem tiek dotas iespējas attīstīties. Ūdenssaimniecības sistēmas attīstības projekti tiek īstenoti Gaujienā, Trapenē un Apē. Trapenes pagasta centra ielās tiks ierīkots apgaismojums. Paredzēts izstrādāt projektu izglītības iestāžu ēku siltināšanai Apē. 
Trūkst naudas autoceļu uzturēšanaiNovada domes deputāti noteica arī speciālā budžeta ieņēmumus un finansēšanu – 81 144 latu un arī izdevumus tādā pašā apmērā. “Tagad visam novadam ir mazāk naudas ielu un ceļu uzturēšanai, nekā pirms diviem gadiem bija tikai Apes pilsētai. Lai Apes teritoriju iztīrītu no sniega, ir vajadzīgi gandrīz 2000 latu,” secina A.Harju. Šogad autoceļu fonda līdzekļus nedala, ņemot vērā ceļu garumu. Tomēr Apes novada pašvaldība piešķirto finansējumu pilsētai un pagastiem dala saskaņā ar reģistrēto ielu un ceļu garumu. “Mums tagad mēnesī ienāk mazāk par 2000 latiem. Grūti iedomāties, kā ar tādu finansējumu vasarā varēs lāpīt ielu bedrītes. Nauda ir vajadzīga arī ceļu ikdienas uzturēšanai, ielu apgaismojumam,” komentē novada domes priekšsēdētāja.

Komentāri 8

novadniece

Ir dažas jomas novadā, kur varētu budžetu samazināt, piem.,pārvalžu algu fonds.pie krīzes apstākļiem jau varēja sev aldziņas samazināt.
Un vispār manā skatījumā tādam Apes novadam nemaz nebija jābūt izveidotam.Tāda sajūta, ka esam atkritēji, kas nevienam citam nav vajadzīgi.
Skumji, ka domē esam ievēlējuši tādus nekrietnus cilvēkus, kas domā tikai par sevi.

pirms 11 gadiem, 2010.02.22 16:10

Kāds tur izdzīvošanas budžets? Trapenes pašvaldībā ambulances apkopējai algu maksā par neierašanos darbā. Vai nav jauki???? Simtnieku stipendiātiem gan jāstrādā vaiga sviedros. Taisnības nav un nebūs.

pirms 11 gadiem, 2010.02.22 15:36

baigi slimīgs skats tajā bildē, kaut kas ar nierēm... atvainojos...

pirms 11 gadiem, 2010.02.22 10:47

apeniete

kad jūs patrieksiet to marasmaatikji , kursh raksta leemumus pashvaldiibaa par zemi ? tak vinjsh nespeej pilniigi neko uzcept bez kljuudaam. Taadu pavirshu darboni atlaizhot, ietaupiisiet liidzekljus

pirms 11 gadiem, 2010.02.22 10:46

hi,hi

Šitā dura aizplēsa projām no JL un kur tagad nez ir iemālējusies? Vai tik ne pie noziedzinieka Lemberga un vecā čekista Brigmaņa? Zemnieki atradušies...hi,hi,hīī....

pirms 11 gadiem, 2010.02.21 23:14

Te nekādus konkursus nerīkos,ieliks radus,draugus,lielu algu un vēl pateiks,ka izdzīvošanas budžets.Reformu Latvijā veica, lai samazinātu administrāciju un izdevumus,bet Apes novadā palielina priekšnieku skaitu.Ko darīs,kad beigsies nauda?

pirms 11 gadiem, 2010.02.21 23:03

Un, kā ir ar tiem pārvaldniekiem pagastos? Trapenes pagastā pārvaldniece esot ļoooti sena pensionāre - sekretāre un vēl pieņemts darbā esot viņas civilvīrs. Vai tad konkurss uz šo amatu nebija jārīko? Vai viņa nesaprata, ka "šis gājiens ir acīm redzams"?

pirms 11 gadiem, 2010.02.21 22:34

Juris

Tā rūpējās par jauniešu iespējām sportot,ka pašvaldības sporta kompleksā Apes iedzīvotājiem jāmaksā.Tā nebija pat drausmīgajos padomju okupācijas gados.Ja apenieši ir ievēlējuši tik daudz dažādus piekšniekus sev,tad to uzdevums būtu izdomāt,lai Apes novada ļaudis varētu sportot pašvaldības objektā bez maksas.Ja domei galīgi pietrūks naudas var uzlikt maksāt tiem ,kas dzied korī,dejo deju kolektīvos...

pirms 11 gadiem, 2010.02.21 20:58

Vietējās ziņas