Pierāda slimnīcas nepieciešamību 6

Cīņa par Alūksnes slimnīcas statusa saglabāšanu turpinās – pagājušajā nedēļā SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa kopā ar Apes novada domes priekšsēdētāju Astrīdu Harju tikās ar “Vienotības” deputātiem, bet kopā ar Alūksnes novada domes priekšsēdētāju Aivaru Fominu piedalījās “Zaļo un zemnieku savienības” Saeimas frakcijas sēdē.

Tajā piedalījās arī pārējo novadu vadītāji, kuru slimnīcu tālākā darbība ir apdraudēta. M.Kauliņa abu partiju deputātiem iesniedza vēstuli ar aprēķiniem, ka veselības ministrijas esošā budžeta ietvaros ir lielāks ietaupījums, ja slimnīcas atstāj, nekā tad, ja tās likvidētu.

Reformu pietiek

“Mūs uzklausīja arī veselības ministrs Juris Bārzdiņš un parlamentārā sekretāre Dagnija Staķe. Deputāti piekrita, ka pārprofilēšanas gadījumā būs lieli zaudējumi un pastiprināsies sociālā spriedze. Manuprāt, ļoti liels spēks ir novadu vadītājiem, kuri reāli saprot, kas notiks, ja slimnīcas likvidēs. Latvijā ir jārunā par divu veidu medicīnu – lielo pilsētu un lauku, kas savstarpēji ir ļoti atšķirīgas. Kā atzina kādreizējais veselības ministrs Ivars Eglītis – veselības aprūpē strukturālās reformas ir veiktas un tās ir jāizbeidz, tālāk vairs nav, kur iet. Nevar visu koncentrēt lielajās slimnīcās un iznīcināt infrastruktūru, kas izveidota pārējās slimnīcās,” uzsver M.Kauliņa.

Viņa norāda - valdības deklarācijas 10.punkts par veselības aprūpi paredz, ka svarīgākais ir pacienta intereses un medicīnas pakalpojumu pieejamība. Pārveidojot slimnīcas un liedzot neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanu uz vietas, to pārkāpj. “Domāju, ka beigās valstī tomēr nonāks pie saprātīga lēmuma,” domā M.Kauliņa. Arī A.Fomins ir optimistiski noskaņots. “Pierādījām deputātiem, ka ieguvumu nebūs, bet zaudētāji būs iedzīvotāji. Tomēr tā bija tikai frakcijas sēde – diskusijas turpināsies,” saka A.Fomins.

Pateicas iedzīvotājiem

M.Kauliņa izsaka lielu pateicību visiem Alūksnes un Apes novadu iedzīvotājiem, kuri ar savu iniciatīvu pēdējās nedēļās aktīvi iestājas par Alūksnes slimnīcas saglabāšanu – it īpaši represēto klubam “Sarma” un invalīdu biedrībai. “Iedzīvotāji paši zvana uz veselības ministriju un pamato slimnīcas nepieciešamību. Par šo telefonakciju J.Bārzdiņš mums iepriekšējā tikšanās reizē izteica brāzienu, jo domāja, ka pašvaldība un slimnīca to ir organizējusi, bet tā nebija. Iedzīvotāji arī 2009.gadā īstenoja šādu akciju – sirsnīgs paldies par atbalstu,” uzsver M.Kauliņa.

Komentāri 6

Es tikai ne saprotu, kam te dot iespeju kaut ko komentet ja pec 2 -3 dienam , ienakot saita, redzu ka visi komentari ir izdesti..... Nu tad nav ko ari laut komentet te neko. Paliek tikai tadi pavirshie viedokli..... Un kur runa gaja tieshi "par lietu", no tiem pat i smakas vairs nav. STULBI! Ari Jums, saita admini, Priecigus svetkus! Tocno dzivosim ka Kalncempjos, ja ta ies! Visur visiem blats. Un Te rulle Melderis, citas domas nav.

pirms 10 gadiem, 2010.12.29 12:14

Ko tad Adleriete šoreiz tik klusa? Ko nesauc tautu uz mītiņu? Vai tāpēc ka viņas pozīcija tagad to taisās likvidēt? Nevar savējiem lekt acīs, gan tauta parcietīs...un ja nu pašai piedegs?

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 17:29

...

Nu intereses pēc var aizbraukt arī uz ilzeni, apskatīties tukšās, izdauzītās daudzdzīvokļu mājas (ceļa malā), var pa Pededzes galu pabraukāt, Sofikalnu, Bejas ceļu utt., tāds tiešām pēc 10 gadiem izskatīsies centrs pilsētā, ja nekas tā arī nemainīsies.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 05:47

Varat aizbraukt intereses pēc uz Kalncempjiem, tāda būs Alūksne pēc 10 gadiem... Kam tad slimnīca un viss pārējais!

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 09:24

taču bija jau teikts ka tā saglabājamā slimnīca ir Gulbene-Balvi....un Tukums laikam tajā pusē...
Viss jau bija nolemts, nu tagad ir mazliet pieklusis, lai tauta norimst, bet atstāt jau nu neastās....
Kāds lāsts mums šeit - Alūksnē uzlikts...viss pagrimst, pazūd.....

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 20:24

māsa

Vai ir iespējams publicēt minēto vēstuli "ar aprēķiniem"? Iedzīvotāji labprāt iepazītos

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 22:18

Vietējās ziņas