Piešķirs naudu 3

Alūksnes Romas katoļu draudze Alūksnes novada pašvaldībā vērsusies ar iesniegumu, lūdzot piešķirt finansējumu apkures sistēmas remontam.

Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova skaidro – apkures katls baznīcā pārplīsa, tādēļ to nomainīja, bet ir nepieciešams finansējums apkures sistēmas sakārtošanai 1700 latu apmērā. No šīs summas draudze ir sakrājusi 885 latus.
Iesniegumu deputāti izskatīja pagājušajā nedēļā finanšu komitejas sēdē, nolemjot piešķirt draudzei 500 latu no pašvaldības budžeta. Kā pamatojums tam tika minēts tas, ka katoļu baznīcu apmeklē daudzi iedzīvotāji. Šos 500 latus pašvaldība ņems no ienākumiem, ko iedzīvotāji samaksājuši novadam par nekustamā īpašuma nodokli. Deputāts Ainars Melders piebilda, ka baznīca gan šo nodokli nemaksā, turklāt finansējuma piesaistīšana no ziedotājiem esot draudzes priestera ziņā. Deputāts Laimonis Sīpols uzsvēra, ka jāievēro princips un jāpalīdz arī šai baznīcai, jo pašvaldība jau finansiāli palīdzēja pareizticīgo baznīcai zibens radīto seku novēršanai. Savukārt deputāts Jānis Nīkrencis ierosināja nākamā gada budžetā katrai baznīcai paredzēt noteiktu summu un vairāk arī neiedalīt.

Komentāri 3

???

***iem ubagiem kontrbandistiem bomžiem ....bijušajiem čekistiem...par ko? Ticamāk, naudu atmazgās.

pirms 10 gadiem, 2010.11.02 17:00

bria

vai Nīkrenča k-gs domā paredzēt nākamā gada budžetā naudu arī budistiem,islamistiem un dažādu sektu pārstāvniecībām? Man nav nekas pret konkrētajām baznīcām,bet tā kā tiek dalīta nodokļu maksātāju nauda, tad tā būtu jādala atbilstoši ticīgo skaitam,kā tas notiek atsevišķās Eiropas valstīs,pretējā gadījumā sanāk, ka luterāņus piespiež ziedot katoļiem,bet pareizticīgos baptistiem,bet ateistus vispār atbalstīt visu, kam nu viņi netic. Ticība ir pārāk jūtīga tēma, lai tik vieglprātīgi pret to attiektos.
Ak, jā Vācijā, piemēram,par to, ka esi maksājis nodokli baznīcai, baznīca tev grūtā brīdi palīdz,arī materiāli.

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 15:25

Gaga

Nu ja vini ir Romas katoli,tad lai Roma dod naudu.

pirms 10 gadiem, 2010.10.27 21:24

Vietējās ziņas