Pilnveidos sociālā centra „Māras” darbību

No Alūksnes novada budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 2500 latu piešķirs Mālupes pagasta sociālajam centram „Māras”, lai jau tuvākajā nākotnē tas varētu strādāt pilnvērtīgi.

Līdzīgu centru – katrā pagastā
Mālupes un Liepnas pagastu pārvalžu vadītāja Iveta Priede domes Finanšu komitejā norādīja, ka „Mārās” jau ir dušas kabīne, kur iedzīvotājiem nomazgāties, veļasmašīna, kur varēs mazgāt veļu, jo novada Sociālais dienests drīzumā apstiprinās izcenojumus. „Diemžēl ziemā tur aizsalst ūdensvads, tādēļ telpu vajag siltināt – būvinženieris atzina, ka efektīvāk ir siltināt no ārpuses. Pērn Mālupes pašvaldība jau daudz ieguldīja līdzekļu centrā „Māras”, gādājot par ūdensvadu un kanalizāciju, remontējot telpas. Papildus finansējumu piesaistījām caur projektu un nopirkām aprīkojumu telpām. Šajās telpās iedzīvotājus pieņem arī sociālais darbinieks, Nodarbinātības valsts aģentūras darbinieki tur organizē apmācības bezdarbniekiem. Ir arī viena telpa, kur krīzes gadījumā izguldināt pagasta iedzīvotājus,” klāstīja I.Priede. Viņa uzsvēra, ka maziem solīšiem cenšas „Māras” sakārtot, bet līdz pilnvērtīgai darbībai nepieciešams arī novada finansiāls atbalsts. Deputāts Ainars Melders, kurš ir arī domes Sociālās komitejas vadītājs, uzsvēra – šādam nelielam sociālajam centram, kur iedzīvotājiem noteikti ir iespēja nomazgāties, būtu jābūt katrā novada pagastā.

Alūksnē nav sociālās dzīvojamās platības
Finanšu komitejā deputāti skatīja arī SIA „Vaco” iesniegumu, kur uzņēmums novada pašvaldībai piedāvā iegādāties ēku Tālavas ielā 13b. Tā būtu piemērota ēka, lai ierīkotu sociālo māju, jo neatrodas pilsētas centrā, tur ir vairāki dzīvokļi un izmitināt varētu aptuveni 12 cilvēkus. Tā kā ēka nav labā stāvoklī un pārdošanas cena ir augsta, deputāti nepiekrita tās iegādei pašvaldības vajadzībām.
A.Melders atgādināja, ka domē vispār nav definēta ne sociālā māja, ne sociālais dzīvoklis. „Mums šobrīd cilvēkiem Alūksnē vispār nav kur iedot sociālo dzīvojamo platību – domes vadībai šo jautājumu vajadzētu risināt! Jau tagad kādreizējā vakarskolas ēkā Ojāra Vācieša ielā, ko atvēra „divi gudrie” un kas tam nav īsti piemērota, mitinās deviņi cilvēki, bet rindā gaida vēl simts,” sacīja A.Melders. Viņš norādīja, ka citi novadi piesaista Eiropas naudu sociālajām mājām, bet Alūksnē nē, jo nav pat piemērotas ēkas.

Vietējās ziņas