Pilsētnieki var mazgāties dušā 1

Alūksnes Sociālās palīdzības centrs ir slēdzis līgumu ar četriem uzņēmumiem, lai dotu iespēju mazgāties dušā maznodrošinātiem iedzīvotājiem, kuriem šis pakalpojums ir nepieciešams.

“Pilsētas dome vasarā apstiprināja saistošos noteikumus par sociālo pabalstu mazgāšanās pakalpojumiem. Tagad tos var saņemt. Tas tika darīts pēc pensionāru apvienības, invalīdu un atsevišķu iedzīvotāju lūguma. Ilgstoši ir bijušas pretenzijas, ka pilsētā nav publiskās pirts pakalpojumu. To nodrošināšana nav pašvaldības funkcija, bet neviens uzņēmējs nevēlas par tiem rūpēties. Tāpēc man bija uzdots sagatavot noteikumus, kas dotu iespēju iedzīvotājiem rūpēties par personīgo higiēnu, mazgājoties dušā,” stāsta centra vadītāja Lolita Krūmiņa.

Mazgājas par brīvu
Viņa skaidro, ka tagad pirmās, otrās, trešās grupas invalīdi un bērni invalīdi var mazgāties dušā par brīvu, ja viņu ienākumi nepārsniedz pusi no minimālās darba algas, tas ir, 80 latus. Savukārt iedzīvotāji, kuru ienākumi nepārsniedz 70 procentus no minimālās algas jeb 112 latus, var mazgāties par puscenu, tas ir, vienu latu. Mazgāties var divas reizes mēnesī. Pilsētā ir apmēram 100 šādu cilvēku, kuri var saņemt mazgāšanās talonus divu latu vērtībā. Tiesa, L.Krūmi`,a ir secinājusi, ka ilgi nemazgājušies cilvēki ir kūtri un neizrāda vēlmi iet dušā.

Izvēlas dušu vai pirti
Katrs var izvēlēties dzīvesvietai tuvāko mazgāšanās vietu - atpūtas kompleksu “Ezermala”, “Jolanta”, “Paideri” vai SIA “Eols” dušas. Sievietes var mazgāties otrdienās, vīrieši – ceturtdienās.

Savukārt tiem, kuriem ir vāja veselība un viņi nevar patstāvīgi iet dušā, šāda iespēja tiek dota sociālās palīdzības centra sēdvannā. Savukārt maznodrošināto ģimeņu bērniem tiek dota iespēja mazgāties dušās skolās. “Ja iedzīvotājiem ir vēlme mazgāties pirtī, viņi var veidot četru līdz sešu cilvēku grupu. Tad pirts apmeklējums nav dārgs,” norāda L.Krūmiņa.

Komentāri 1

Pensionare

Atkal tas eols, ka musts paradijas amata, ta tulit celt savu nogremdeto uznemumu. Vai tad tapec plesas pie varas, savus labumus lai dabutu, kauns.

pirms 13 gadiem, 2008.11.05 07:52

Vietējās ziņas