Pilssalā būs jaunas ceļa zīmes 7

Ar Alūksnes novada domes lēmumu Pilssalas ielā Alūksnē izvietos daudz jaunu ceļa zīmju, nosakot transportlīdzekļu satiksmes ierobežojumus.

Pilssalas iela vijas no Ojāra Vācieša un Skolas ielas līdz stadionam Pilssalā. Drīzumā tur izvietos 21 ceļa zīmi, starp kurām visvairāk būs aizlieguma zīmju, un 3 papildzīmes. No jauna būs ceļa zīme “Dodiet ceļu”, “Priekšrocība attiecībā pret pretim braucošajiem”, “Iebraukt aizliegts”, “Kravas automobiļiem braukt aizliegts”, “Stāvēt aizliegts”, “Tualete”,  divas ceļa zīmes “Maksimālā ātruma ierobežojums” (20 km/h), “Gājēju ceļš”, “Peldvieta vai peldbaseins” un pa trim ceļa zīmēm  “Braukt aizliegts”, “Stāvvieta” un “Apstāties aizliegts”. Par ceļa zīmju iegādi un uzstādīšanu būs atbildīga pašvaldības aģentūra “Spodra”. Deputāti Verners Kalējs un Laimonis Sīpols uzskata, ka tik nelielam objektam kā Pilssalas iela un Pilssala ir par daudz ceļa zīmju. “Mēs izskatīsimies gana smieklīgi. Sešas ceļa zīmes pie viena krustojuma – nevajag tik daudz,” domā V.Kalējs.

Alūksnes novada domes maija sēdē deputāts Ainars Melders interesējās, kāpēc stāvlaukumā pie viņa kafejnīcas “Pie Martas” Pilssalas ielā plānots izvietot ceļa zīmi “Stāvvieta”. “Kas deva iespēju uz manas zemes domei noteikt, ka tur būs stāvlaukums? Vai tad šo stāvlaukumu kops dome? Projektā un būvatļaujā šis stāvlaukums ir akceptēts kā stāvlaukums kafejnīcas apmeklētājiem. Uzliekot zīmi “Stāvvieta”, tur savus transportlīdzekļus novietos visi,” sacīja  A.Melders un izteica priekšlikumu neizvietot ceļa zīmi “Stāvvieta” pie kafejnīcas “Pie Martas”. Pēc pašvaldības jurista Artura Upīša ieteikuma sagatavotajā lēmuma projektā veica izmaiņas, nosakot nevis četras, bet trīs ceļa zīmes “Stāvvieta”, par ko deputātu vairākums arī nobalsoja. Zemesgrāmatu reģistrā gan norādīts, ka A.Meldera piesauktais īpašums ir valsts īpašums Finanšu ministrijas personā. A.Upīts “Alūk­snes Ziņām” apstiprina, ka savulaik tika uzmērīta zeme, lai privatizētu zemes gabalu zem ēkām, bet A.Melders to nav izpircis. “Jebkurā gadījumā tas nav pašvaldības koplietošanas īpašums, bet viena uzņēmuma, tādēļ labāk ir tur neizvietot ceļa zīmi “Stāvvieta”,” saka A.Upīts.

Komentāri 7

West

Njā Upīš kungs, zem pagaidu ēkām, tā kaffē ir pārvietojama kā suņubūda, pacel nu ka augšā līgumu uz kādiem nosacījumiem tika iznomāta Melderim šī zeme? Un kādēļ tieši uz tik un ne mazāk un ?? un un??? daudz jautājumu, nav atbilžu! Skaidrs i 1, tā ir iesrādāta shēma kā iegūt zemi kuru kārojas, protams ne tik še mazpilsētā.

pirms 10 gadiem, 2010.06.03 23:25

Ko tu te *** grāmatiņas lasītājs, beidzot normāls lēmums, ko pat svārups būdams par deputātu nevarēja pieņemt. skolas teritorija tika atbrīvota no mošīnām tas ir skaidrs. par šo lēmumu deputātiem visiem punkts.

pirms 10 gadiem, 2010.06.03 22:15

Cien. policija! Cik protokoli sastādīti pie sākumskolas? Katrs velosipēdists kas dodas uz sākumskolu un angāru ar velosipēdu pārkāpj CSN jo tur kaut kādi idioti uzlikuši zīmi Gājēju ceļš pa kuru var pārvietoties tikai gājēji un turklāt tā zīme sākās bet nekur tā nebeidzas. vajadzētu tam austrumu gudeajam paņemt noteikumu grāmatiņu un atsvaidzināt savas zināšanas. Kādu piemēru CSN nezināšanā Jūs rādat bērniem - kauns!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.03 21:08

Idiotisma esence...Cik maksā viena ceļazīme ???

pirms 10 gadiem, 2010.06.03 17:54

Kāds idiots domē ar tām zīmēm nodarbojas? Pie sākumskolas ar salika, bet vai kāds ievēro? Tagad bardaks vēl lielāks, skolotāji liek uz ielas un pārējiem ir gribi negribi jāpārkāpj noteikumi.

pirms 10 gadiem, 2010.06.03 15:14

Ivars

Kungiem var visu.Vergiem atliek noslaucit puņķus un izpildit kungu velmes.Deru, ka katram deputatam vai domniekam bus speciala atļauja iebraukt pilssala...Parejie lai suc cukurgailiti...

pirms 10 gadiem, 2010.06.03 13:59

xx

A kad vareja privatizet so zemi? Es ari gribu zemi pie ezera.

pirms 10 gadiem, 2010.06.03 12:17

Vietējās ziņas