Pilssalā ievelk komunikācijas 3

Alūksnē pašlaik rit darbi, izbūvējot ūdensvadu un kanalizāciju uz Pilssalu. Pēc rakšanas darbiem atjaunos segumu Pilssalas un Skolas ielā, jauna bruģēta ietve jau ir Ojāra Vācieša ielas posmā uz Pilssalu.

“Šī ir viena no darbu sastāvdaļām, lai Pilssalā varētu izveidot mūsdienīgu stadionu. Šoruden ir sākta ārējā ūdensvada un kanalizācijas izbūve. Vienlaikus ūdensvadam un kanalizācijai pieslēdzam objektus, kas sākotnēji nebija plānoti – pašvaldību iestādes “ALJA” ēku un Pilssalas tualeti,” stāsta Alūksnes pilsētas domes Nekustamo īpašumu nodaļas vadītājs Jānis Liepiņš.

Caurules ziemā apsildīs

Darbus veic uzņēmums SIA “Mārupīte – RR” no Rīgas. Tos plānots pabeigt līdz šā gada 15.decembrim. J.Liepiņš norāda, ka veicamie darbi ir tehniski sarežģīti, jo jāšķērso Alūksnes ezera akvatorijs un ūdensvada, kanalizācijas caurules jāievieto zem tilta.

“Jau rekonstruējot Pilssalas tiltu rēķinājāmies, ka tur būs jāstiprina komunikācijas. Vienā pusē tiltam jau ir elektrības kabelis, bet otrā pusē tagad būs ūdensvada un kanalizācijas caurules. Tehniski tās ierīkotas tā, lai ziemā varētu apsildīt ar elektrību un neaizsaltu. Tas, cik daudz komunikāciju sistēmu izmantosim, būs atkarīgs no tā, cik daudz Pilssalu izmantosim gada garumā. Kamēr Pilssalā nav jaunā stadiona un palīgēku, vienīgais objekts ir “ALJAs” ēka,” stāsta J.Liepiņš.

Viņš atklāj, ka pašvaldībai ir iecere renovēt arī “ALJAs” ēku, paplašinot tās funkciju loku. “Tā varētu būt kā bāzes punkts ziemas un vasaras sporta veidiem, sacensību organizatoriem. Vēlamies uzlabot arī Pilssalas labierīcības,” saka J.Liepiņš.

Atjaunos ielu un ietvju segumu

Ūdensvada un kanalizācijas ierīkošana notiek gan par valsts investīciju līdzekļiem, gan Alūksnes pašvaldības finansēm – kopējās izmaksas ir 254 131,64 lati.

“Ūdensvads un kanalizācija tagad būs ierīkoti arī līdz stadionam. Pašlaik ir noslēgusies iepirkuma procedūra, lai noskaidrotu uzņēmumu, kas stadionu būvēs. Pretendentu bija daudz, vēl notiek precizēšana,” uzsver J.Liepiņš.

Kad rakšanas darbi būs pabeigti, atjaunos arī ielu, ietvju segumu. Jau tagad jauns segums ir ietvei Ojāra Vācieša ielā, kas ved uz Pilssalu – tur ir ieklāts bruģis. “Atjaunosim un paplašināsim Pilssalas ielu, klājot asfaltu saraktajās vietās. Jaunu asfalta segumu ieklāts Skolas ielā. Atjaunos arī celiņa, kas ved uz estrādi, segumu, ieklājot bruģi,” norāda J.Liepiņš.

Neērtības jāpiecieš, lai būtu labāk

Viņš pauž gandarījumu, ka šogad plānotie darbi pašvaldības īpašumu sakārtošanā būs paveikti. “Izdevās pabeigt arī asfalta ieklāšanu Torņa ielā. Ir dzirdēta neizpratne, kādēļ uz jaunā asfalta nav uzzīmēta gājēju pāreja – to neļauj darīt laika apstākļi. Turklāt ziemā krāsojumu nevar redzēt un ir jāievēro gājēju pārejas zīme. Paldies iedzīvotājiem, kas ar izpratni pieņem remontdarbu radītās neērtības, jo tas tiek darīts, lai mūsu pilsēta kļūtu skaistāka,” atzīst J.Liepiņš.

Viņš norāda, ka pašlaik rit elektrības kabeļa līnijas iebūve Helēnas ielā posmā no Ganību līdz Alsviķu ielai. “Ietves virskārta tur ir noņemta. Šajā posmā zināmas neērtības būs līdz pavasarim – ceram uz iedzīvotāju sapratni,” saka J.Liepiņš.

Komentāri 3

Varis

Jaa, Cieniijamais Liepinja kungs un SIA no augstiem plauktiem jau nu vareeja gan (pirmais pasekot, otrie izdariit) atljauties taadu grezniibu kaa ierakt atpakalj vietaa atkritumu urnu pie pagrieziena uz Pilssalu no O.Vaaciesha ielas. Iebetoneeta taa tiiri labi tureejaas un pildiija savas funkcijas liidz briidim, kameer buuvnieciibas laikaa, rokot transhejas, tika izrakta, nomesta un aizmirsta. Kaut kaa nesmuki gan palika aiz jums, cieniijamie SIA, arii celja ziime ar visu stabu un betona pamatu meetaajas turpat zemee. Kaa tad pietruuka - laika, naudas, speeka vai godapraata?

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 19:18

to opaa

LAba doma, tad man nevajadzētu līdaku pašam meklēt, varētu legāli nogalētu nārsta laikā iepirkt, un zušus arī lūdzu ietirgot, tos kas tacī iebirst....

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 17:18

Gatis

Un tomēr statdionu būvēs pilssalā... :(
Manā skatījumā pilssala ir vieta, kur vispār vajadzētu aizliegt būvniecību...

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 11:54

Vietējās ziņas