Pirmais piedzimst puika 5

Alūksnes novadā pirmais šogad dzimušais mazulis ir Ričards Banka no Jaunannas pagasta, kurš pasaulē nāca 1.janvārī Balvu slimnīcas dzemdību nodaļā. Savukārt Apes novadā šogad neviens dzimušais mazulis vēl nav reģistrēts.

Lepojas ar dēlu
Ričarda vecāki – māmiņa Liene Orlova un tētis Kalvis Banka – stāsta, ka 1.janvāra pēcpusdienā aizbrauca uz slimnīcu un pulksten 23.23 mazais Ričards jau bija klāt. “Ričards piedzima 52 centimetrus garš un 3,180 kilogramus smags. Ir mierīgs puika – ļauj vecākiem arī atpūsties. Lai arī valstī ir ekonomiskā krīze, gan jau mēs to pārvarēsim. Vien gribētos, lai valsts vīri vairāk rūpējas par darba vietu radīšanu,” saka jaunie vecāki. Tētis piebilst, ka mazais vairāk līdzinās viņam. “Gribējās meitiņu, bet arī par puiku esam ļoti priecīgi un lepni. Tiesa, ja Latvijā arī turpmāk būs šādi ekonomiskie apstākļi, tad par ģimenes pieaugumu jaunās ģimenes nedomās,” saka Kalvis.

Mājās Ričardu jau gaidīja četrgadīgā māsa Līva Kristiāna. Māmiņa Liene pirms bērniņa piedzimšanas strādāja Alsviķu veikalā, bet tētis Kalvis strādā uzņēmumā SIA “Pamati” Alūksnē.  Savukārt nākamajā trešdienā jauno ģimeni apciemos Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji, lai suminātu šāgada pirmo mazuli ar piemiņas veltēm – sudraba karotīti ar īpašu gravējumu un citām mīļām dāvanām.

Gadu sāk ar dzimušajiem
Alūksnes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anita Grīvniece norāda, ka līdz 7.janvāra rīta pusei novadā šā gada pirmajās dienās reģistrēti jau pieci mazuļi – divi puikas un trīs meitenes: Ričards Banka no Jaunannas, Ralfs Potapovs no Alūksnes, Gabriela Vorobjeva no Alūksnes, Viktorija Jesaulkova no Mārkalnes un Kate Lūkina no Rīgas, kurai mamma ir alūksniete. Viņa uzsver, ka arī pērn pirmais Alūksnē piedzima puika.

“Pēc vairāku gadu pārtraukuma šogad jauno gadu sākām ar dzimšanas reģistra veikšanu
5.janvārī, nevis miršanas, kas ir laba zīme. Līdz šim šogad ir bijuši tikai trīs miršanas reģistri. Ja no 2009.gada septembra līdz gada beigām, kopš strādā vienotā novada Dzimtsarakstu nodaļa, bija 103 mirušie un 45 dzimušie, tad šāgada sākums ir cerīgāks,” saka A.Grīvniece.

Apes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Iveta Indriksone atzīst, ka Apes novadā neviens jaundzimušais vēl nav reģistrēts, bet ir reģistrēts viens miršanas gadījums. “Piemēram, pērn Apes pilsētā pirmo gada mazuli reģistrējām tikai marta vidū – puiku. Diemžēl dzimstība ļoti samazinās visā novada teritorijā,” saka I.Indriksone.

Alūksnietes izvēlas Balvus
Balvu slimnīcas dzemdību nodaļas vecmāte Inese Dadžāne atklāj – tāpat kā pērn, nodaļā jaunajā gadā pirmais bērniņš arī šogad piedzimis māmiņai no Alūksnes puses. “Alūksnieši ir žiperīgi! Pērn uz mūsu nodaļu braukušas dzemdēt 83 Alūksnes puses māmiņas, kas ir trešdaļa no visu dzemdību skaita mūsu nodaļā,” saka I.Dadžāne. Savukārt Gulbenes slimnīcas dzemdību nodaļas vecmāte Līga Ķuze atzīst, ka katru mēnesi nodaļā dzemdē trīs četras alūksnietes. “Māmiņas no Alūksnes pie mums brauc arī uz māmiņu skolas nodarbībām, kas notiek katra mēneša pirmajā un trešajā trešdienā,” saka L.Ķuze.

Ticējums vēsta – ja pirmā piedzimst meitenīte, tad būs mierīgs gads un nebūs kara. Var izteikt vien  varbūtību, ka Alūksnes novadā gaidāms nemierīgs gads, jo pirmais piedzimis puika.

Komentāri 5

nu jau 2 gadi kā Alūksnes slimnīcā bērni nedzimst

pirms 11 gadiem, 2010.01.11 16:25

Vietējās ziņas