Pirmie Alūksnē 7

Dārza ielā 19 iedzīvotāji veiks mājas siltināšanu par Eiropas naudu

Dārza ielas 19. daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji ir “ledlauži”, jo pirmie Alūksnē piesaistījuši Eiropas finansējumu sava mājokļa siltināšanai.

Maksās mazāk par apkuriIniciatore tam ir alūksniete Sanita Adlere, kura uzrunāja savas mājas iedzīvotājus un rosināja ieklausīties siltināšanas ieguvumos, izmantojot Eiropas finansējumu. Viņai izdevās visu 18 dzīvokļu īpašniekus pārliecināt, ka padomju laikā būvēto māju vajag modernizēt, lai būtu mazākas apkures izmaksas, uzlabotu ēkas fasādi un palielinātu dzīvokļu vērtību.   “Pērn 20.novembrī iesniedzām Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūrā aktivitātē “Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” Eiropas Savienības fonda projektu “Siltumnoturības uzlabošana daudzdzīvokļu ēkā Alūksnē, Dārza ielā 19”. Tā bija jau septītā kārta – kopumā aģentūra septiņās kārtās saņēmusi 110 projektu iesniegumus no visas Latvijas. Protams, visus neatbalsta – mēs pozitīvo ziņu par atbalstu saņēmām 11.februārī,” stāsta biedrības “Dārza 19” valdes locekle S.Adlere. 
Būs kompleksa renovācijaVienam projektam maksimāli pieejamais ES finansējums ir 100 000 latu, nepārsniedzot 35 latus uz vienu dzīvojamās ēkas kvadrātmetru. “Mums projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 70 000 latu, no kā pusi segs ES, pusi – paši iedzīvotāji, ņemot 35 000 latu kredītu “SEB bankā” ar zemiem aizdevuma procentiem uz 15 gadiem. Veiksim kompleksu ēkas renovāciju – siltināsim fasādi un bēniņus, pagraba pārsegumus, mainīsim logus un radiatorus dzīvokļos, mājas siltummezglu, remontēsim kāpņu telpas, ierīkosim kodu atslēgu, atjaunosim lieveņus,” atklāj S.Adlere. Sešu mēnešu laikā Dārza ielā 19 remontdarbus veiks SIA “Ēkas siltināšana”, kas jau ēku ir apsekojuši. “Statistika liecina – mājās, kur veikta siltināšana, rēķini par apkuri ir uz pusi mazāki nekā pārējās mājās. Tagad maksājam 1,62 latus kvadrātmetrā par siltumu,” saka S.Adlere. 
Rosina arī citus Lai iedzīvotāji varētu nomaksāt kredītu, Dārza ielas 19. māja atteicās no SIA “Alūksnes nami” kā apsaimniekotāja. “Līdz šim iedzīvotāji ir pieradināti maksāt 30 santīmus kvadrātmetrā “Alūksnes namiem” par apsaimniekošanu, bet tagad mēs šo naudu maksāsim bankai. Līdz ar to iedzīvotājiem ikmēneša maksājums nepaaugstināsies – par to bija grūti cilvēkus pārliecināt,” neslēpj S.Adlere.  Tagad Dārza ielas 19.nama iedzīvotāji savu māju apsaimnieko paši. S.Adlere ir patīkami pārsteigta par iedzīvotāju atsaucību, jo pēc grafika visi ļoti apzinīgi to dara un attieksme pret savu īpašumu ir citādāka. “Esam noslēguši līgumus ar visiem pakalpojumu sniedzējiem – komunālajiem, gāzi, siltumu. Paši katru mēnesi nolasām skaitītāju rādījumus, veicam savstarpējos norēķinus, mājai ir savs konts bankā. Grāmatvedības darbos man ļoti palīdz Rūta Dūma – arī brīvprātīgā kārtā,” uzsver S.Adlere. Viņa domā, ka iedzīvotāju interese par māju siltināšanu, izmantojot Eiropas naudu, ir maza, jo trūkst informācijas un uzņēmīgu cilvēku. “Rosinu alūksniešus nebaidīties izmantot šo iespēju! Vēl var pagūt izstrādāt projektus un iesniegt astotajā kārtā. Nav obligāti jāveic komplekss remonts kā mums – var izdarīt tikai ko vienu,” saka S.Adlere un piebilst, ka neliegs padomu tiem, kas uzdrīkstēsies.

Komentāri 7

Noris

Malaci, vajag no tiem Aluksnes namiem begt projam atrak . Vai tad tiesam mes neesam pasi saimnieki sava maja. Ieguveji busim tikai mes pasi, nevajag baidities. Sanita malacis!

pirms 11 gadiem, 2010.02.18 10:41

Iedzīvotāju starpā jau nemaz tādas vienprātības nemaz nav un nebija. Vienkāršo tautu kārtīgi apčakarēja, piespieda parakstīt tos papīrus...

pirms 11 gadiem, 2010.02.18 10:12

Tagad vajag tikai 50% īrnieku piekrisšanu, lai iesniegtu projekta pieteikumu. Ja ir gribētāji, projektu var palīdzēt salikt pašvaldība. Droši uz priekšu.

pirms 11 gadiem, 2010.02.18 09:33

FLIPERS

No tā pasākuma būtu jēga ,ja to darītu vietējās firmas.

pirms 11 gadiem, 2010.02.18 09:24

Vietējās ziņas