Plāno atlaides pensionāriem un izvērtē transporta pieejamību 6

Alūksnes novada pašvaldība neturpinās Alūksnes pilsētas domes aizsākto tradīciju pilsētas pensionāriem daļēji atmaksāt sabiedriskā transporta izdevumus vasarā, bet apsver ieceri ieviest citus atvieglojumus visa novada pensionāriem.

Alūksnes novada domes Teritoriālās komitejas vadītājs, deputāts Jānis Nīkrencis norāda – dzīvojot vienā novadā, nevar piešķirt privilēģijas tikai Alūksnes pensionāriem. Drīzumā Sociālajā komitejā varētu skatīt jautājumu piemērot zināmas atlaides visiem novada pensionāriem, piemēram, sasniedzot noteiktu vecumu.

J.Nīkrencis uzsver, ka pašlaik arī aktualizē jautājumu par sabiedriskā transporta pieejamību Alūksnes novada iedzīvotājiem. “Apkopoju informāciju no pagastu pārvalžu vadītājiem, kur un kādas izmaiņas vajadzētu autobusu maršrutos, lai iedzīvotāji ērti varētu aizbraukt uz kapsētu, pilsētu un citviet. To darīt rosinājušas arī tikšanās ar cilvēkiem iedzīvotāju sapulcēs pagastos. Visaktuālāk tas ir Annas, Kalncempju un Kolberģa iedzīvotājiem. Savukārt Alūksnes pilsētas pensionāri ir uztraukti par to, ka  - lai aizbrauktu līdz Alūksnes kapsētai, ir jāmaksā divreiz par biļeti un vēl jānokļūst atpakaļ,” stāsta J.Nīkrencis. Viņš uzsver, ka transporta kustība ir aktuāls jautājums arī Ziemera pagastā. “Viņi atteicās no skolēnu reisiem, kas caur Kornetiem pārvadāja bērnus uz Jaunlaicenes un Ziemera pamatskolām. Pašlaik bērnus uz un no skolas mājup nogādā ar pagasta mikroautobusu. Ja vēl kāds bērns nāks klāt, viņam mikroautobusā nebūs vietas, jo tagad tas ir aizpildīts, tādēļ pastāv doma atjaunot sabiedriskā transporta reisu, kas agrāk pārvadāja šos skolēnus,” saka J.Nīkrencis. Pašlaik arī apzinot, cik un kādas transporta vienības ir Alūksnes novada pagastu pārvalžu rīcībā. “Domājam, būs transporta vienību optimizācija, nomainot tās pret ekonomiski izdevīgākām. Tā būs vēl viena iespēja, kā taupīt,” saka J.Nīkrencis.

Komentāri 6

misters

jA jau tev ir tik žēl noskatities,tad ej un palidzi nevis šķidri pļūti,tadu gnīdu kā tevis ir pilna pasaule,tu laikam neesi sedejis tolkam pie stures,un tapec ari neko nejedz.... tad jau mes tevi varetu saukt par Aluksnes trieciennieku,ko saki?

pirms 10 gadiem, 2010.05.08 10:54

bagātais

Tavs darbs ir gādāt, lai pasažieri varētu justies ērti un droši! Es par to maksāju un algu tu saņem! Tev laikam nepatīk ,ka tik maz pasažieru atdod biļetes atpakaļ? Kāpēc blakus novados domā par paakalpojumu kvalitāti? Varbūt ir kāds uzņēmīgs šoferītis, kas pasažierus no dārziem, slimnīcas aizvestu, kur vajag.! Ja gribi, lai tavs uzņēmums attītītos un būtu peļņa izpēti cilvēku vajadzības, maini attieksmi pret klientu. Atceries klientam vienmēr ir taisnība!To sauc par marketingu!

pirms 10 gadiem, 2010.05.07 17:23

tante

KĀ VARĒTU NORMĀLI NOKĻŪT NO RĪTA Gulbenē un tālāk uz Madonu?vai attīstītāji uz to pusi brauc tikai ar personiskajām automašīnām?Arī Torņa iela mūžīgi ar ar mašīnām ""aizkrauta"", īpaši jautri ir ziemā, kad ne notīrīt, ne pieturā iekāpt.Stāvlaukums pie "Kāres"privāts, uz kooperatīva garāžām jau laikam "par tālu"un tā visas mājas aplipinātas ar privātajiem auto, vēlu vakaros durvis cērt ar sparu ciet, kā piekļūs , nedod dievs,glabēji, ja kas notiks?ceru, ka attīstošie arī pa laikam komentārus izlasa..

pirms 10 gadiem, 2010.05.07 12:42

nabags

Atlaides varetu but represetajiem, ka tas ir starppilsetu marsrutos. Ja runa par musu autobusu soferiem, tad var teikt tikai to labako.

Bagatais, ja tev ir briesmigi noskatities, ka vecie cilveki mokas lai tiktu autobsa paši un ar smagajām somām, kuras ir spiesti celt, tad nestavi mala un neskaties. Panem sis somas un palidzi iekapt.

pirms 10 gadiem, 2010.05.07 11:35

alūksnietis

Pilnīgi absurda ir satiksme Kolberģa viorzienā . No plkst . 11.00 līdz 16.oo nav neviena reisa! JĀVĀC PARAKSTI REISA - 13.05 ATJAUNOŠANAI.
cILVĒKI NETIEK UZ MAZDĀRZIŅIEM UN ATPAKAĻ.

pirms 10 gadiem, 2010.05.07 08:38

bagātais

Kāpēc tikai pensionāriem? Vai tas, ka mūžīgi atbalsta vēlēšanās tautas partiju. Vajadzētu padomāt par citām iedzīvotāju grupām, kam tiešām ir vajadzīga palīdzība. Par cilvēkiem, kas pārtiek no iztikas minimuma, par mazu bērnu vecākiem, kas par mazuļu vešanu ir spiesti maksāt lielu naudu, kā arī par invalīdiem, kam nav prvilēģiju ir tikai pabals drusku pāri 45 latiem. Arī mēs gribētu sev palīdzēt, bet nevaram to atļauties dārgo biļešu dēļ. Komiski, ka arī stādājošie pensionāri saņem šādas iespējas. Un vēl par par pakolpojumu, ko saņemam, par kuru maksājam! Par pilsētas autobusa šoferi, kas apzināti ņirgājās par pasažieriem! Nekad nepiebrauc autobusu normaļi pie pieturas autoostā, bet apstādina gandrīz uz Pils ielas.Briesmīgi ir noskatīties, kā vecie cilvēki mokās, lai tiktu autobsa paši un ar smagajām somām, kuras ir spiesti celt. Ziemā, kad ir lielo sniegu laiks nekautrējā speciāli iebraukt kupenās.

pirms 10 gadiem, 2010.05.07 07:58

Vietējās ziņas