Plāno sadarbību ar Franciju

Nākamā gada pavasaris Alūksnē sola atnest vēsmas no Francijas. Tās būs saistītas ar šobrīd plānotajām Francijas kultūras dienām, kas paredzētas no 17. līdz 24.aprīlim. Francijas kultūras dienas “16.nedēļa” notiks sadarbībā ar Balvu un Gulbenes novadiem.

Lai pārrunātu Francijas kultūras dienu organizatoriskos un finansiālos jautājumus, Alūk­snes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra vadītāji Ilze un Sandors Līviņi, kā arī sadarbības projekta koordinatore Ilona Riekstiņa tikās ar Francijas vēstniecības Francijas Kultūras centra vadītāju Jean – Louis Lepretre un Marsannay pilsētas mūzikas centra menedžeri Sachu Duchaine.

S.Duchaine ir profesionāls mūziķis un vada vairākus mūzikas kolektīvus. Pateicoties viņa sadarbībai ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestri, arī radusies iecere par Francijas kultūras dienām. „Tikšanās noritēja abpusēji ieinteresētā gaisotnē. Francijas Kultūras centra vadītājs izrādīja interesi sadarboties kultūras apmaiņas programmās. Viņš izteica vēlmi 2011.gadā apciemot Alūksni, bet, iespējams,  šis apmeklējums notiks jau šogad,” ar tikšanās norisi iepazīstina S.Eglīte.

Šobrīd plānots, ka Francijas kultūras dienu laikā Alūksnē varētu viesoties džeza orķestris no Francijas, kā arī veidot franču fotomākslas izstādi „Calend 011”. Atsevišķi koncerti varētu notikt arī Rīgā un Igaunijā. Sadarbības projekts paredz, ka 2013.gadā atbildes vizītē uz Franciju varētu doties Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris.

Vietējās ziņas