Plāno siltumtrašu remontu 3

Akciju sabiedrība “Simone” pašlaik izstrādā vērienīgu projektu siltumtrašu rekonstrukcijai par Eiropas fondu naudu. Projektam jābūt gatavam līdz 1.decembrim. Ja to atbalstīs, Alūksnes siltumtrases nākamgad piedzīvos kardinālas izmaiņas, jo rekonstruēs esošās un būvēs jaunas.

Pamatmērķis ir apvienot esošo katlu māju darbu, kā centrālo katlu māju atstājot Parka ielā esošo un izvietojot tur vēl vienu jaunu piecu megavatu apkures katlu. Tad Parka ielas katlu mājas jauda būs 13 megavati, paplašinās arī šķeldas novietni.  

Darbi būs apjomīgi
“Simones” valdes loceklis Jānis Bukāns norāda, ka no Parka ielas katlu mājas maģistrālā trase vīsies tāpat kā tagad pa Baložu bulvāri, šķērsos Pils ielu, vīsies pa Helēnas ielu līdz Dārza ielas krustojumam, no kurienes būs atsevišķs atzars uz bērnudārzu “Sprīdītis”. “Tālāk vīsies Jāņkalna ielas virzienā līdz Meža ielai, jo veidot pieslēgumu pilsētas siltumtrasei apsver ceļu daļa. Pastāv iespēja trasi virzīt arī pa Jāņkalna ielu gar Igauņu biedrības ēku, pieslēdzot Brīvības, Merķeļa ielas mikrorajona mājas,” stāsta J.Bukāns. Atsevišķs trases atzars vīsies pa Parka ielu, lai pieslēgtu tautas namu un topošo mākslas skolas ēku. Vēl viens atzars no Baložu bulvāra vīsies pa Pils ielu centra virzienā līdz pat Kārklu ielai un Torņa ielas katlu mājai, kur tiktu apkalpots Torņa ielas mikrorajons. J.Bukāns uzsver – Pils ielas posmu remontēs vienlaikus ar Pils ielas seguma maiņu. “Lai pieslēgtu Apes ielas mikrorajonu, siltumtrase pa Bērzu ielu vīsies līdz Glika ielai, pa Ganību un Kr.Barona ielām līdz Cēsu ielai. Pašlaik aktuāls jautājums ir par Laurencenes katlu māju, jo projektā neizdosies pierādīt ekonomisko izdevīgumu, lai arī šo katlu māju pieslēgtu centrālajam tīklam. Turklāt ne tik sen tur uzstādīts jauns granulu apkures katls. Bet projektā noteikti būs paredzēta siltumtrašu atjaunošana Laurencenes ielas mikrorajonā,” apgalvo J.Bukāns.

Būs jauni patērētāji
Viņš norāda – trašu izvietojums plānots galvenokārt pa pašvaldības zemi, lai nebūtu domstarpību ar privātpersonām. Turklāt tiks radīta iespēja pieslēgties jauniem patērētājiem, tādēļ J.Bukāns aicina interesentus apdomāt šo iespēju. “Starp jaunajiem patērētājiem varētu būt, piemēram, vakarskolas ēka Jāņkalna ielā, “SEB bankas” ēka, mājas pilsētas centrā Pils ielā, uzņēmums “TU Vidlatauto”, Alūksnes Jaunā pils, “Lattelecom” ēka. Protams, būs tā saucamie “tukšo trašu” posmi, jo blakus ir privātmājas, kam nez vai būs interese veidot pieslēgumus. Liela interese pieslēgties pilsētas siltumtrasei būtu Rūpniecības ielā esošajām iestādēm, bet veidot trasi līdz turienei nebūtu racionāli,” saka J.Bukāns.

Ja “Simones” projekts gūs Kohēzijas fonda atbalstu, to īstenos divu gadu laikā aptuveni 2 miljonu latu vērtībā. Projektu izvērtēšanas rezultāti būs zināmi nākamgad pavasarī. J.Bukāns atzīst – pilsētas siltumtrases un katlu mājas ir kritiskā stāvoklī, ir lieli siltuma zudumi, tādēļ jādomā par ilgtermiņa ieguldījumiem. “Protams, atsevišķos trašu posmos pēdējos gados ir veikti remontdarbi, bet lielākā daļa trašu savu laiku ir nokalpojušas,” saka J.Bukāns.

Komentāri 3

Voldis

Par radiatoriem Jūsu dzīvoklī jau nu "Simone" neatbild. Pie jāmaina katram īpašniekam pašam.

pirms 10 gadiem, 2010.10.27 07:05

Bet kā ar kritiskajā stāvoklī esošajiem radiatoriem dzīvokļos? Vai tie man būs jāmaina par savu naudu vai di''zenā Eiropa sponsorēs. Līdz pat šim brīdim nesaprotu, par kādu siltuma piegādi man nākamo mēnesi, kad saņemšu rēķinu, būs jāmaksā. Var teikt, ka radiatoriem nav pat dzīvības pazīmju, bet "Simone" naudu aprēķināt prot.Ja tāds pat siltums būs pēc jauno trašu un veco rekonstrukcijas, tad laikam cilpa būs jāmet kaklā pēc rēķinu saņemšanas.

pirms 10 gadiem, 2010.10.27 03:47

Ko darīs, ja MEGAPROJEKTS atbalstīts netiks ? Bet, ja atbalstīts tiks - saturas Alūksnes siltumpircēji ! :D

pirms 10 gadiem, 2010.10.26 12:07

Vietējās ziņas