Plāno veidot industriālo parku 20

Alūksnes novada domē ir sākušās diskusijas par industriālā parka veidošanas nepieciešamību. Tā būtu vieta, kur pašvaldība nodrošinātu labvēlīgu vidi uzņēmējiem, kas mūsu pusē vēlas attīstīt savu darbību un radīt jaunas darbavietas.

Alūksnes novada deputāti par to sprieda tautsaimniecības komitejas decembra sēdē, kur visi bija vienisprātis – šādu teritoriju novadā vajag. Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda - ierosmi šādai diskusijai veicināja SIA „KRK Vidzeme”, kas pirms dažām nedēļām pašvaldībā interesējās par iespējām īrēt brīvas telpas šūšanas darbnīcai. „Pašlaik mēs viņiem piedāvājām likvidēto skolu ēkas un dažus īpašumus Alūksnes pilsētā, bet tas viņus neapmierināja, jo telpas nav pielāgojamas nopietnas ražotnes izveidei,” stāsta Dz.Adlers. Lai nākotnē Alūksnes novads nepalaistu garām šādu uzņēmēju iniciatīvu, Dz.Adlers rosina veidot industriālo parku – izvēlēties tam atbilstošu teritoriju, pievilkt komunikācijas un izbūvēt noteiktas teritorijas arī zem jumta. „Alūksnes novads ģeogrāfiski diemžēl nav labākajā vietā, jo uzņēmēji labprātāk izvēlas attīstīt darbību ostu un dzelzceļa tuvumā. Tādēļ mums jārada kaut kas savs, lai varētu pilnvērtīgi konkurēt. Pašlaik mēs novadā varam piedāvāt telpas tikai 10 līdz 20 darba vietu radīšanai – ne vairāk,” secina Dz.Adlers.  

Meklē piemērotāko vietu
Deputāts Laimonis Sīpols uzskata – novadam jāizšķiras, ko saprot ar industriālā parka jēdzienu. „Tā ir labiekārtota teritorija ar ceļu infrastruktūru, komunikācijām. Vai Alūksnes pilsētas teritorijā maz var tādu izveidot– varbūt to jādara piepilsētā, jo tā būs ražošanas zona. Tas jāiekļauj arī novada attīstības plānošanas dokumentos, jāpiesaista finansējumu izveidei, kas ir mērāms miljonos. Tad pašvaldība var gaidīt investoru,” domā L.Sīpols. Viņš uzskata – industriāloais parks jāveido konkrētas nozares uzņēmējiem mežsaimniecībā, lauksaimniecībā, jo šīs nozares izvirzītas par prioritārām Alūksnes novada attīstības programmā. Deputāts Andis Zariņš atbalsta industriālā parka izveidi un uzsver – labāk, lai tāds novadā ir, kaut dažus gadus stāv neizmantots, bet gaida investoru. „Cilvēks iet pakaļ darbam – ja Alūksnes novadā būs darba vietas, šeit atgriezīsies arī jaunieši,” saka A.Zariņš. Dz.Adlers jau ir apzinājis potenciālās teritorijas Alūksnē, kur parku izveidot. Diskusijā izskanēja, ka pašvaldība varētu atgūt arī savulaik uzņēmējam Ilmāram Zaksam iznomāto platību Alūksnes ezera krastā Pleskavas ielā. „Manuprāt, parka izveidei vajadzētu izmantot rūpniecisko zonu, kas Alūksnē ir Rūpniecības ielā, bet tur ir luterāņu baznīcas zemes. Esmu sācis sarunas ar baznīcas pārstāvjiem, vai varētu atsevišķas teritorijas iznomāt šādiem mērķiem – viņi ir gatavi sadarboties,” saka Dz.Adlers un apņēmās sagatavot sarakstu ar potenciālajām teritorijām parka izveidei, lai turpinātu diskusijas.

Būtu 80 jaunas darbavietas
Kokogļu ražotnes SIA “KRK Vidzeme” direktors Ralfs Jansons „Alūksnes Ziņām” apstiprina – uzņēmumam ir biznesa ideja un iespējas, bet nav īsti vietas, kur to īstenot. “Vērsāmies Alūksnes novada pašvaldībā ar vēlmi īrēt pašvaldības telpas, jo mums ir iecere radīt jaunu uzņēmumu – šūšanas cehu ar 80 līdz 100 jaunām darba vietām. Pašvaldībai ir dažādi nekustamie īpašumi, bet izrādījās – piemērotu plašu telpu ap 1000 kvadrātmetru nav – tikai priekš „piparu bodītēm”. Pašvaldībā diskutējām, ka šādos gadījumos būtu ļoti lietderīgi, ja novadā būtu industriālais parks uzņēmējiem, kas vēlas attīstīt biznesu un radīt jaunas darba vietas. Ideālā variantā tās būtu uzreiz izmantojamas telpas ar elektrības pievadi un apkures nodrošinājumu, lai var tikai izvietot iekārtas un sākt darbu,” saka R.Jansons. Viņš atklāj – ieceres īstenošanai tika izzinātas iespējas arī kaimiņu novados Apē un Gulbenē. „Apē mums piedāvāja gana piemērotas telpas, bet ir nedaudz bail, vai Apes novadā mēs atrastu tik daudz darbaspēka. Lēmumu, kur veidot ražotni, vēl neesam pieņēmuši – tad jau redzēs, kuram labāk izdosies mūs pievilināt. Šobrīd izskatām arī privātpersonu piedāvājumus,” saka R.Jansons.

Komentāri 20

dtx

Palaist garam 100 darba vietu, jebkura cita pašvaldība par to cīnītos līdz pēdējam.
Vecā skolas ēka :D :D pārvācam gudro pašvaldību uz turieni un liekam cehu pašvaldības ēkā. :)

pirms 10 gadiem, 2011.01.06 01:24

Cik var kult tukšus salmus un imitēt darbību! Alūksne nevienu neinteresē. Mēs atrodamies pārāk tālu no biznesu interesējošām vietām. Pat tūristi nelabprāt brauc uz šo pusi, jo tālu, un neko mēs nevaram piedāvāt. Gribētu arī zināt, cik jauniešu būtu gatavi šeit atgriezties? Es gan neesmu saticis nevienu, kuram būtu kaut mazākā vēlēšanās nākt atpakaļ. Visi sapņo par Rīgu vai ārzemēm. Tās visas ir tukšas runas. Domes darbam neredzu reālus augļus. Kaut vai vienu taustāmu rezultātu. Piemēram, piebraukšana skolai. Bardaks sākās 1.septembrī, bet kāds šodien ir datums? Tūlīt jau atkal būs jauns 1.septembris, bet deputāti tik vēl spriež un spriež. Gudri runāt nav malku cirst! Katrs jaunais paziņojums, ka nu tik mēs darīsim to un šito, ir, lai cilvēki aizmirstu par iepriekšējiem solījumiem.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 17:43

pensis

Pilnīgi idioti, ne deputāti! Nav kur naudu likt pamuļķiem?!Jau tagad Alūksnē pārdodas virkne padomjlaiku uzņēmumu gan ar jau gatavām komunikācijām, gan ar ražošanai nepieciešamajām ēkām. Pārdodas tikpat kā par velti un nav neviena, kas šeit nāktu un veidotu biznesu!!! Būtu nu labāk valsts delegāciju sastāvā braukuši uz kaimiņzemēm un meklējuši investorus, kas gatavi nākt šurp un veidot ražotnes, bet jāsaprot ir viens, ka pie šīs valsts politikas, kas šobrīd tiek kultivēta, ir jābūt pašnāvniekam, lai te guldītu savus līdzekļus un ko uzsāktu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 17:14

....

Un sieva cik dumja bija Alūksnes 1.vsk., tik dumja arī tagad. Afēriste, labi zināma luterāņu aprindās. Laikam tur kase izrādījās par mazu, smaka līdz ASV aizgāja, par naudas diedelēšanu un izsaimniekošanu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 05:58

Ne jau Adlers ko te pats nosaka, viņam divi prieškņieki - Melders un sieva!

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 20:19

ha-ha

investors- no vārda investēt,bet Alūksnē jau to saprot savādāk

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 17:03

Nu ar Adlera smadzenēm drīz jau Alūksnē arī būvēs otru Efeļa torni un ezeram radīsies medus krasti, tik tukšu cilvēku tiešām nav gadijies redzēt, balamute vienkārši,,,

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 16:55

Viens glauns šūšanas cehs netālu no Alūksnes jau stāv gandrīz tukšs. Tiem arī visu vajadzēja pa smuko. Nu tagad būs jauni šuvēji, īstie!?

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 15:26

Maija

..nu bet cilvēki ja mums nepietika prātā un ievēlējām izgāzušos uzņēmējus,tad varbūt nebojājam vienkārši sev nervus un ļaujam tiem adleriem darboties,lasot viņu vīzijas kā humoreskas!

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 15:07

Faktiski jā, šitie visi solījumi patiešām izsauc smieklu lēkmi......

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 13:39

sasmējos nepajokam...Nez vai kāds arī vairs tic kaut kādu procentiņu tiem mūsu spices vīriem un tantēm????
Lielais brīnums ir tas ap Pili - ietves, celiņi...cerams ka neizjuks ātri, jo sasala jau liekot zeme, bet - paldies!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 12:17

tā nu ir

gan jau Ape apsteigs Alūksnes "guļavas",tādi nu ir mūsu deputāti,kamēr griežas uz otriem sāniem,citi noceļ no deguna labi pasniegtu ideju...

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 11:49

Atkal mūsu "gudrie" deputāti izceļas. Vai kāda diena var būt bez gaisa piļu celšanas? Kad beidzot sāksies darbs?

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 11:45

Labās pārmaiņas jau neviens nesola Tev, bet gan "starptautiskajiem aizdevējiem", kuri cer labi uz Tevis rēķina nopelnīt!

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 10:34

Nu ļoti spējīgs! :DDD Tad arī paskatīsimies pēc sasaukuma beigām, kāda būs bilance. Domāju, ka tiešām Alūksni pazīt nevarēs - paliks tikai vecīši un kapi. Bet tās labās pārmaiņas valstī, ko sola tā partija, mēs jau jūtam uz savas ādas.

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 10:14

Nekādi milzīgi grandiozie plāni nemazām nav - tikai pats nepieciešamākais - jauns tautas nams, multifunkcionāla sporta halle, Mākslas skola, Mūzikas skola un interešu centrs, Dienas centrs invalīdiem, bomžu patversme, a-pilsētas lego parks, šis te industriālais parks, to visu dome uzbūvēs, nav problēmu.
Bet Jaunajai pilij, Pils ielai jau nauda pat ir iedalīta, tikai jāsarīko pareizi konkursi un nauda jāizlieto, tā ka viss notiek un attīstība ir. Beigsies šis deputātu sasaukums un redzēsiet - Alūksni pat pazīt nevarēs, bet tie, kas raksta negācijas, viņiem vienkārši skauž, ka beidzot pie teikšanas ir darīt spējīgs cilvēks no partijas, kas iestājas par labām pārmaiņām un visas valsts izglābšanu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 09:51

Man arī ir radies iespaids, ka viss notiek tikai runu līmenī. Taustāmu rezultātu nemana. Cik nav bijuši skaļi paziņojumi, ka tagad tik nu būs kaut kas grandiozs, bet paiet laiks un izrādās, ka ir objektīvi šķēršļi, kāpēc tas nevar tikt īstenots. Varbūt vispirms vajag painteresēties, vai vispār to vai citu lietu iespējams realizēt, un tikai tad bazūnēt. Arī par šo industriālo parku spriedīs tik ilgi, kamēr investori aizies kaut vai uz to pašu Apes novadu, bet darbaspēku ņems no Alūksnes, un nodokļi atkal aizies citur. Tik kūtru pašvaldību vēl neesmu redzējis! Kur tad ir tās slavenās uzņēmēju smadzenes, kas mums solīja leiputriju? Drīz būs puse termiņa deputātu krēslos nosēdēta, bet čiks vien ir sanācis.

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 09:42

Industriālie parki ir uzņēmējdarbības nozare. Vai pašvaldība domā ieguldīt budžeta līdzekļus privātā biznesā ???

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 09:25

Adleram vienkārši patīk būvēt gaisa pilis. Visi grandiozie plāni tiek izbazūnēti pa pilnu programmu, bet par to, ka projekti tiek noraidīti - piemēram, vecās pils (Mākslas skolas) rekonstrukcija, tikai dažas mazas rindiņas kaut kur nomaļā avīžu rakstā.

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 09:20

Bet kur ir problēma? Lai investori iet pie teritoriju īpašniekiem ne pašvaldības. Afēriņa...

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 08:55

Vietējās ziņas