Policija aicina uzmanīties no krāpniekiem 1

Gan Vidzemē, gan citviet Latvijā parādījušies krāpšanas gadījumi, kad pagaidām nenoskaidrotas persona, personu grupa, uzdodoties par Latvenergo darbiniekiem, iekļūst cilvēku dzīvesvietās un, iemantojot uzticēšanos, izkrāpj naudu vai, novēršot uzmanību, nozog naudu vai citas vērtīgas mantas.

Šodien šāds gadījums reģistrēts Druvienas pagastā, kad divas sievietes uzdevušās par Latvenergo darbiniecēm, iekļuvušas dzīvesvietā pie kādas sirmgalves un, novēršot uzmanību, nozagušas naudu. Par līdzīgu gadījumu saņemta informācija arī Mārsnēnu pagastā, kad kāda īpašumā ieradusies krievu valodā runājoša sieviete, kura uzdevusies par Latvenergo darbinieci. Kā vizītes mērķi minot transformatora nomaiņu pagastā, sākusi aizpildīt dokumentu. Pēc tam, iespējams, lai izkrāptu naudu, lūgusi samainīt 200 eiro, taču kundze nav piekritusi un sieviete devusies projām.

Reģistrētie gadījumi liecina par to, ka krāpnieki par saviem upuriem izvēlas vecāka gada gājuma cilvēkus, tādēļ policija aicina būt modriem un nekādā gadījumā neielaist savā dzīvesvietā svešas personas.

Saskaroties ar šādām personā, lūdzam piefiksēt šo personu transportlīdzekļu numurus, personu individuālās pazīmes un par šiem gadījumiem nekavējoties ziņot policijai pa tālruni 110.

Policija aicina sniegt informāciju arī tos iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par šādiem gadījumiem.

Komentāri 1

Prieks

Nu tad gan ir jābūt lētticīgiem, lai ticētu, ka elektrības tirgotājs maina piegādātāja (elektrības sadalītāja) transformatoru. It kā no vienas puses jau var saprast gandrīz 10 gadi ir pagājuši kopš ir tirgotājs un piegādātājs atsevišķi, tomēr cilvēki vēl nav atgājušies no tā, ka bija latvenergo. Pensionārus saprotu, bet nu, ja kādu ap 40 gadiem tā apčakarē tad teiciens, kur aitas tur cirpēji ir perfekti vietā.

pirms 5 gadiem, 2015.12.13 17:06

Vietējās ziņas