Policija atgādina nereaģēt uz krāpnieciskiem e-pastiem 2

Šonedēļ manā e-pastā “iekrita” vēstule, kurā norādīts, ka esmu vairāku miljonu mantiniece. Līdzīgus e-pastus saņēmuši arī citi. Policija kārtējo reizi atgādina, ka šis ir viens no tiem e-pastiem, uz kuru noteikti nedrīkst reaģēt.

Teksts e-pastā ir uzrakstīts ļoti kļūdaini, bet tajā tiek klāstīts, ka esmu mantojusi 10,7 miljonus un man ir jāsazinās ar kādu cilvēku, lai saņemtu vairāk informācijas, ko darīt tālāk.


Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse norāda, ka šis ir viens no tiem e-pastiem, uz kādu noteikti nedrīkst reaģēt, pirmkārt, pievēršot uzmanību latviešu valodas gramatikai, proti, jurists nekad šādā formātā un ar šādu tekstu neuzrunās potenciālo mantotāju, otrkārt, ja cilvēkam nav nekādu radinieku ar milzīgu mantojumu, tad ir naivi cerēt, ka tāds pēkšņi uzradies, un, treškārt atbildot uz šādu e-pastu, nākamais solis būs pieprasījums veikt kādu iemaksu par, piemēram, dokumentu noformēšanu. Maksāšana, visticamāk, notiks, izmantojot transfertu, un nauda aizceļos jums nezināmā virzienā, iespējams, pat uz citu kontinentu.


S.Virse uzsver, ka krāpnieki izmanto līdzīgu shēmu publicējot sludinājumus par dažādu kredītu piešķiršanu ar atvieglotiem nosacījumiem, vai informē saņēmēju par laimestu loterijā vai par mantojuma saņemšanu. Šīs krāpšanas papildu mērķis ir svešas personas, tas ir, e-pasta vēstules saņēmēja, maksāšanas līdzekļu datu pretlikumīgā iegūšana un personas identifikācijas dokumenta kopijas iegūšana, kas vēlāk var tikt izmantoti neleģitīmiem mērķiem.

Komentāri 2

aha

saksi siem rakstit un sanemsi atbildi, kaut ko kipa atsuti man 100-500 eiro un tad dabusi talako info. murgs, pat nelasat tadas fignas

pirms 6 gadiem, 2015.02.11 14:53

Loģiski

Kas tā par dīvainu valūtu fotogrāfijā?

pirms 6 gadiem, 2015.03.24 13:49

Vietējās ziņas