Policijā izolators pagaidām vēl būs 6

Valsts policijai bija iecere apvienot īslaicīgās aizturēšanas vietas jeb izolatorus Alūksnes, Gulbenes un Balvu rajonu policijas pārvaldēs ar centru Gulbenē. Pagaidām no šīs ieceres tomēr ir atteikušies, jo gaidītā ekonomiskā izdevīguma šādā rīcībā nav. Alūksnes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Zigurds Safranovičs pagājušajā nedēļā bija Rīgā, lai ar vadību pārrunātu šo jautājumu.

“Valsts policija bija apkopojusi datus par izolatoriem un secinājusi, ka tie nav pilnībā noslogoti, tādēļ pieļāva domu par apvienošanu. Bet simtprocentīgs noslogojums izolatoros ir tikai Rīgā – rajonu centros tā būs ļoti reti. Alūksnē izolatorā vidēji dienā uzturas 7,3 aizturētās personas, Balvos – 5,85, bet Gulbenē – 5,3 personas. Alūksnes izolatorā ir 20 vietas, Balvos – 16, bet Gulbenē – 33 vietas. Nebija ņemts vērā, ka galvenais nav noslogojums, bet cik daudz personu būs jāved uz tiesām,” saka Z.Safranovičs.

Katru dienu notiek viena – divas tiesas sēdes. Lai izvadātu uz tiesu, ir vajadzīga automašīna, konvojs, ir citi aspekti, kas jāņem vērā. “Ja izolators būtu tikai Gulbenē, bet Alūksnē un Balvos notiek divas tiesas sēdes dienā – tad Gulbenei ir jābūt četrām automašīnām un konvojam, kas var izvadāt tikai uz tiesām. Finansiāli tie ir lieli izdevumi. Turklāt bieži tikai pirms tiesas sēdes ir zināms, ka kaut kas pēkšņi mainās, piemēram, pārceļ tiesu uz vakarpusi – ko tad konvojs darīs starplaikā?” vērtē Z.Safranovičs.

Īslaicīgās aizturēšanas vietā Alūksnē šā gada 11 mēnešos ir ievietotas 360 personas, Balvos – 285, bet Gulbenē – 252 personas. Atskurbšanas telpā Alūksnē šogad ir ievietotas 282 personas, Gulbenē – 284, bet Balvos – 529 personas.

“Vienojās, ka pagaidām Alūksnē izolatoru nelikvidēs. Jautājums var atkal aktualizēties, ja īstenosies valsts iecere Alūksnē likvidēt tiesu un pārcelt to uz Gulbeni – bet arī tas vēl nav zināms. Ir tikai iecere Gulbenē būvēt jaunu tiesas māju, bet, ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju valstī, manuprāt, pagaidām to atliks. Turklāt centralizācijas gadījumā Gulbenē vajadzētu arī lielāku izolatoru, kur visus izmitināt,” norāda Z.Safranovičs.

Komentāri 6

inga

zini, Bumbeiriti, tu pilnigi gvelz mulkibas, Gulbenes mers ir mafijas vadonis, ta ka nekada labuma gulbeniesiem no vinja darbibas nav, tikai draugiem

pirms 12 gadiem, 2008.12.28 16:30

bumbiers

Nevajag brīnīties,ka visas iestādes pakāpeniski pārceļ uz Gulbeni,jo Viņu mērs prot lobēt Gulbenes intreses.Alūksne ir pārlieku aizņemta ar mēra krēslu dalīšanu,kamēr mūsējie plēšās tikmēr Gulbene aizvekl sedziņu uz savu gultas pusi.Izsenis bija un būs mums Laimes lāča sindroms.Gaidīsim kamēr ,kāds cits ievedīs kārtību mūsu pašu sētās,tikmēr ne sētas,ne darba.Varam tikai apsveikt gulbeniešus par viņu gudrību un veiklību.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 13:46

zzz

Varbut Aluksni pardevet par Gulbeni?Tas ir lielakais stulbums,it ka Aluksne nevienam darbu nevajag un viss ir Ok.

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 12:47

Vietējās ziņas