Policija joprojām aicina uzmanīties no iespējamiem krāpniekiem

Aizvadītās nedēļas nogalē Vidzemes policijā fiksēts gadījums, kad Madonā, izmatojot kādas sirmgalves uzticēšanos, izkrāpti 100 eiro.

Aizvadītās nedēļas nogalē Madonā uz ielas 1927.gadā dzimušu kundzi uzrunāja rumāņu izcelsmes sieviete un vīrietis. Sarunas gaitā sirmgalvei tika lūgts iedot padzerties, tādējādi bez problēmām nokļūstot pie viņas dzīvoklī. Tālāk ar asarām acīs sekoja stāsts par it kā pēc avārijas Madonas slimnīcā nonākušu radinieku, kam steidzami nepieciešama operācija un tai pietrūkst naudas. Stāsta un asaru iežēlināta, kundze labprātīgi iedeva 100 eiro un piedāvāja pagaidīt meitu, kura arī varētu sniegt materiālu atbalstu. Taču visticamāk bailēs no atmaskošanas abi viesi ātri vien pazuda.

Šobrīd policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka personas, iespējams, devušās Smiltenes virzienā.


Šis ir tikai viens no veidiem kā, izmantojot cilvēka uzticēšanos un izraisot līdzjūtību, tiek panākts, ka upuris ir gatavs labprātīgi iedod naudu. Policija jau iepriekš informēja ievērot piesardzību gadījumos, kad uz ielas, izdomājot dažādus stāstus, tiek piedāvāts iegādāties dažādas preces, kas var būt nekvalitatīvas un par neadekvātu samaksu. Tāpat ne tikai Vidzemē, bet arī citviet Latvijas teritorijā ir saņemta informācija par ceļa malā stāvošu automašīnu un cilvēkiem, kas cenšas apturēt garāmbraucējus un it kā lūdz palīdzību. Stāsti var būt dažādi gan par beigušos degvielu, gan tehniskiem bojājumiem ar mērķi izraisīt līdzjūtību un saņemt materiālu atbalstu.

Pēc cietušo sniegtās informācijas policijai, šo cilvēku izskats nekādā veidā neliecina, ka uzrunātājs ir cilvēks ar sliktiem nodomiem. Viņi ir kopti un ārkārtīgi pieklājīgi.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka par upuriem tiek izvēlēti vecāka gada gājuma cilvēki, kurus ir daudz vienkāršāk apvārdot un ietekmēt. Tādēļ aicinām ikvienu parunāt un pabrīdināt gan savus vecākus, gan vecvecākus par šādu negodprātīgu personu esamību. Ja kāds no radiniekiem ar tiem sastopas, nekādā gadījumā nevajag iesaistīties sarunās, aicināt mājās vai dot naudu. Šādos gadījumos ir jāinformē vai nu policija, vai kāds tuvs radinieks.

Ja sastopat šādas personas vai redzat uz ielas, ceļa lūdzam nodot šo informāciju policijai zvanot pa tālruni 110.

Vietējās ziņas