Aicina parūpēties par drošību uz gājēju pārejas

Līdz 21. janvārim Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā reģistrēti jau seši ceļu satiksmes negadījumi, kur sadursmē ar transportlīdzekļiem cietuši septiņi gājēji.

 Tādēļ policija uzsver, ka piedaloties ceļu satiksmē, atbildība jāuzņemas ne tikai transportlīdzekļu vadītājiem, bet arī gājējiem. Lai nepakļautu sevi briesmām, gājējam pirms brauktuves šķērsošanas pa gājēju pāreju  jānovērtē situācijas apstākļi, kas neizraisa briesmas sev vai apkārtējiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Tāpat jānovērtē attālums līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī jānovērtē to braukšanas ātrums un jāpārliecinās par savu drošību pirms pārejas šķērsošanas.

2018. gadā Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā tika reģistrēti 55 gadījumi, kur ceļu satiksmes negadījumos cieta gājēji. No šiem notikumiem tieši 15 negadījumi notika uz gājēju pārejas, un tieši sešos no gadījumiem cietušas bija nepilngadīgas personas. Alūksnes iecirkņa teritorijā tika reģistrēti divi gadījumi, kad tika uzbraukts virsū gājējam. Abos gadījumos sadursmes nenotika uz gājēju pārejas, bet gan uz ceļa braucamās daļas. Vienā no negadījumiem cieta nepilngadīga meitene, kura šķērsoja ielu tam neparedzētā vietā.

Policijas ziņas