Aizvadītajās brīvdienās Madonā pazuda 27 gadus veca Itālijas pilsone!

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknī 25.februārī, ap plkst.16:00, tika saņemta informācija, ka no „Smeceres sila”, kurā notika slēpošanas sacensības "Tautas slēpojums Madona 2017" ir pazudusi Itālijas pilsone, dzimusi 1990.gadā.

Sieviete Madonā bija ieradusies kopā ar delegāciju no Itālijas astoņu cilvēku sastāvā, lai piedalītos Eiropas meža darbinieku 49.čempionātā biatlonā, kurš Madonā norisinājās no 2017.gada 20.februāra līdz 24.februārim. Nekavējoties tika uzsākti plaši personas meklēšanas pasākumi, meklēšanā iesaistot gandrīz visus Madonas iecirkņa policijas darbiniekus, kā arī iesaistīta tika Vidzemes reģiona pārvaldes speciālo uzdevumu vienība, Galvenā Kriminālpolicijas pārvalde. Savu palīdzību nekavējoties piedāvāja Nacionālie bruņotie spēki un Robežsardze. Noderīgu informāciju sniedza Sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks, kā arī Madonas veikalu, kafejnīcu, viesnīcu, iestāžu darbinieki.

Meklēšanas pasākumos labprātīgi un ar lielu entuziasmu iesaistījās Zemessardzes 25.kājinieku bataljona 19 zemessargi un 35 brīvprātīgie civiliedzīvotāji. Neskatoties uz diennakts tumšo laiku un meža apvidu, tika pārmeklēta liela meža masīvu teritorija. Sievieti policijai izdevās atrast 2017.gada 26.februārī plkst.01:45 Pļaviņu apvidū.

Sieviete bija kājām veikusi šo attālumu, ejot pa dzelzceļa sliedēm. Rīcības motīvi nav zināmi. Informācija par pašnāvības mēģinājumu izmeklēšanas gaitā neapstiprinājās. Pateicoties policistu profesionalitātei, neatlaidībai, sieviete tika atrasta 47 kilometri no Madonas un 2017.gada 26.februāra rītā nogādāta uz Rīgas starptautisko lidostu, lai kopā ar saviem kolēģiem dotos mājās.

2017.gada 26.februāra vakarā Madonas iecirkņa policijas darbinieki saņēma telefona zvanu no sievietes vecākiem ar pateicību visiem, kuri piedalījās viņu meitas meklēšanā.

Madonas policijas iecirkņa vārdā izsakām pateicību visiem, kuri piedalījās sievietes meklēšanā. Īpašs paldies Ilzei Lignori, kura diennakts garumā palīdzēja tulkojot no itāļu valodas uz latviešu valodu, lai policistiem būtu pilnīga informācija un visi meklēšanas darbi varētu norisināties kvalitatīvāk. Pateicoties Ilzei, mums bija iespēja sazināties gan ar sievietes komandas biedriem, gan viņas tuviniekiem Itālijā. Pateicoties visu mūsu, gan policijas, gan iedzīvotāju kopīgam darbam, mums ir izdevies jauno sievieti veiksmīgi atrast!

Policijas ziņas