Alūksnes pusē ugunsgrēki atņem dzīvības diviem cilvēkiem

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki, informē Sandra Vējiņa VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste.

Vakar plkst.6.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Liepnas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā.

Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka māja gandrīz pilnībā sadegusi, sienas sagruvušas un jumta nav. Kopējā degšanas platība bija 100 kvadrātmetri. Pārmeklējot krāsmatas, tika atrast viens bojāgājis cilvēks.

Savukārt šorīt plkst.5.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz citu izsaukumu Alūksnē, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamās mājas piebūves siena un jumta konstrukcija. Ugunsdzēsēji no piedūmotajām telpām iznesa vienu cilvēku, kuram mediķi konstatēja nāvi.

Iespējams, arī vakar ugunsnelaimes būtu izdevies laikus pamanīt un izglābties, ja mājoklī būtu uzstādīts dūmu detektors.

Ugunsgrēkos šogad gājuši bojā jau 70 cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī kopumā dienests saņēma 41 izsaukumu - 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem un trīs izsaukumi bija maldinājumi.

2020.gada 1.janvārī stāsies spēkā nozīmīgas Ugunsdrošības noteikumu prasības – visos mājokļos (gan privātmājās, gan dzīvokļos) būs jābūt uzstādītiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, kas reaģē uz dūmiem, bet privātmājas papildus būs jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. Ikviens iedzīvotājs ir līdzatbildīgs par savu drošību un to, lai ikdienā tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības! VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju neatlikt rūpes par savu, tuvinieku un līdzcilvēku dzīvībām un šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru!

Policijas ziņas