Apes novadā pirmie kūlas dedzināšanas gadījumi

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 22. marta līdz 25.martam Vidzemē reģistrēti 18 kūlas dedzināšanas gadījumi. Kūlas dedzināšana ir aizliegta, turklāt tā ir arī bīstama gan īpašumam, gan apkārtējiem, jo šādu degšanu ir grūti kontrolēt un tā var strauji pāraugt nozīmīgā ugunsnelaimē ar bēdīgām sekā.

Aizvadītajās brīvdienās  Apes novada Apes pagastu mājas dūmvadā dega sodrēji. Nedēļas nogalē Vidzemē tika dzēsti 22 kūlas ugunsgrēki,

Apes novadā:

Apes novada Gaujienas pagastā 9000m2 platībā;

Rīgas ielā Apē 4000m2 platībā;

Apes novada Apes pagastā 3000m2 platībā.

Policijas atgādina, ka par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 EUR. To nosaka Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pants “Ugunsdrošības prasību pārkāpšana”.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama – tā ir nekontrolējama, jo liesmas var strauji izplatīties ar vēju un pārmesties uz ēkām! Kā arī kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai, jo tiek iznīcinātas vērtīgas augu sugas, sadeg kukaiņi, dzīvnieki un putnu sugas. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.


Policijas ziņas