Automobiļos ar viltotiem diplomātiskajiem numuriem atklāj piecus miljonus kontrabandas cigarešu

Šomēnes uz Latvijas robežas divos automobiļos ar viltotiem diplomātiskajiem numuriem atklāti pieci miljoni kontrabandas cigarešu, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID). VID Muitas pārvalde sadarbībā ar Valsts robežsardzi veica divu Mongolijas pilsoņu vadītu automašīnu ar viltotiem diplomātiskajiem numuriem muitas kontroli. Tās laikā autovadītāji uzrādīja viltotas Kazahstānā izdotas automobiļu tehniskās pases.

Automobiļi tika novirzīti padziļinātai muitas kontrolei. Tie tika skenēti, un tos pārbaudīja VID kinologs ar darba suni.

Kontroles laikā tika atklāts, ka transportlīdzekļos paslēpti 5 132 800 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Saistībā ar minēto VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākusi divus kriminālprocesus par cigarešu kontrabandu lielā apmērā.

Abu automašīnu vadītāji, 1979.gadā un 1984.gadā dzimuši Mongolijas pilsoņi, tika aizturēti. Viņiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

VID atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Izmeklēšanas interesēs papildu informācija netiks sniegta, norādīja dienestā.

Policijas ziņas