Jaunā dizaina formas pirmie policisti varētu saņemt nākampavasar

Plānots, ka pirmie policisti jaunā dizaina formastērpus saņems nākamā gada pavasarī, šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde atzina Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniece Renāte Fila-Roķe.

Sākotnēji modes mākslinieka Bruno Birmaņa izstrādāto formastērpu komplektu apņēmās izgatavot divi pretendenti, taču beigās viens atteicās. Turklāt iepirkuma organizēšanā tika saņemta sūdzība, kuras izskatīšana aizņēma laiku. Tikai pagājušajā nedēļā iepirkuma komisija par iepirkuma uzvarētāju atzina uzņēmumu "SRC Brasa". 

Publiski pieejamā informācija liecina, ka plānotā līguma summa ir līdz 2,4 miljoniem eiro.

Fila-Roķe skaidroja, ka pirmie jaunā dizaina formas saņems patruļpolicisti un ceļu policisti. Viņa pauda cerību, ka likumsargi jaunajās formās varēs piedalīties 4.maija parādē. Pāreja uz jaunā dizaina formām notiks vairāku gadu laikā.

VP formas tērpu jaunā dizaina izstrādātājs ir modes mākslinieks Birmanis. Sākotnēji izstrādātajā variantā laika gaitā gan ir mainījušās nianses. Jaunais formastērps sastāv no daudziem elementiem - termoveļas, polo krekla, virsjakas, biksēm, lietus un ziemas jakas, laiviņcepures vai cepure ar nagu, adītas cepures, šalles, cimdiem un citiem elementiem.

Tāpat policija patlaban organizē iepirkumu par jaunu apavu iegādi policistiem.

Iepriekš VP priekšnieks prognozēja, ka jaunā dizaina formastērpus pirmās amatpersonas varētu saņemt šī gada otrajā pusē.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "SRC Brasa" pērn strādāja ar 2,53 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas bija par 14% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga par 5% līdz 137 160 eiro.

SIA "SRC Brasa" dibināta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 44 065 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Kristiāns Brēdermanis (60%) un Ingus Pļaviņš (40%).

Policijas ziņas