Kā rīkoties, lai pāreja uz EIRO būtu droša?

Policija vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu būt īpaši uzmanīgiem, kā arī brīdina par gadījumiem un situācijām, no kurām vajadzētu izvairīties, lai pārejas laikā no latiem uz eiro Jūsu ietaupījumi nekļūtu par zagļu un krāpnieku iekāres objektu.


  1. Nekādā gadījumā nemainiet naudu no svešinieka!!! Ja izpalīdzēt kārais svešinieks ierodas Jūsu dzīvesvietā un piedāvā samainīt latus pret Eiro, nekādā gadījumā neuzsāciet ar viņu sarunu, neizrādiet ne mazāko interesi par piedāvājumu un neielaidiet viņu savā dzīvesvietā. Ja persona uzdodas par sociālo darbinieku, fonda vai labdarības organizācijas pārstāvi, pārliecinieties par viņa identitāti, pieprasot uzrādīt apliecību! Ja Jums radušās kaut nelielas šaubas par personas patiesajiem nolūkiem, nekavējoties informējiet policiju, zvanot pa tālruni 110 vai 112!

  2. Nevienam neatklājiet savus personas vai maksājumu kartes datus! Atcerieties, ka bankas nekad un ne pie kādiem apstākļiem nepārbauda Jūsu konta stāvokli vai drošību, prasot telefoniski nosaukt datus!

  3. Neuzglabājiet mājās lielas naudas summas! Nestāstiet citiem par saviem ietaupījumiem vai plāniem, kad un kur gatavojaties naudu mainīt.

  4. Neturiet makā lielas naudas summas! Pēc maiņas naudu noglabājiet apģērba iekškabatās!

  5. Uzmanieties no kabatzagļiem! Ja pie Jums atrodas liela naudas summa, izvairietis no braukšanas sabiedriskā transportā, neejiet uz veikalu vai tirgu!

  6. Mainiet naudu dienas laikā un pieaiciniet līdzi kādu draugu vai radinieku!


Nesteidzieties mainīt naudu!

Atcerieties!!! Jūs NEKO nevarat nokavēt!

Latus uz eiro bez maksas varēs mainīt no 2014. gada 1. janvāra:

  • 3 mēnešus 302 Latvijas pasta nodaļās

  • 6 mēnešus visās bankās

  • Latvijas Bankā- bez termiņa ierobežojuma!

Lūgums pieaugušajiem bērniem minētos drošības pasākumus pārrunāt ar saviem vecākiem, brīdinot un palīdzot tiem izvēlēties labāko un izdevīgāko laiku, lai veiktu naudas maiņas darījumus!

Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu!

Policijas ziņas