Lai svētki būtu droši!

Kalendārs mūs šogad lutina. Jau sestdien sākās Ziemassvētku brīvdienas, kas šogad ilgs sešas dienas. Tad divas dienas darbā, un klāt Jaunā gada svinības, kurām kalendārā šogad atvēlētas piecas dienas!

Brīvdienas izmantojam, lai atpūstos, svinētu, apciemotu tuvākus un tālākus radus un draugus. Diemžēl policijas pieredze liecina, ka tie, kas paši nesvin (vai neprot svinēt) dara visu iespējamo, lai sabojātu prieku un atpūtu citiem. Garnadži izmanto īpašnieku prombūtni un nelūgti  paciemojas Jūsu īpašumā, bet garlaicības mākti un huligānisku tieksmju “iedvesmoti” divkājainie (kas bieži vien nav Cilvēka vārda cienīgi) nežēlo spēkus un izdomu, lai tīši sabojātu pagalmos novietotās automašīnas, nogāztu ceļa zīmes, aprakstītu māju sienas un veiktu citas cilvēka godu un cieņu pazemojošas darbības. Lai izvairītos no saskarsmes ar šādiem “citādi domājošiem” vai paši, pateicoties pārmēru lietotām atkarību izraisošām vielām, nekļūtu par “divkājainajiem”, atgādinām dažas elementāras patiesības, kuras arī šo svētku reizē vajadzētu paturēt prātā!
1. Ja dodaties svinēt ārpus mājas, pārliecinieties, vai mājokļa durvis ir aizslēgtas un svecītes nodzēstas  (lieku reizi par to pārliecināties būtu ieteicams arī pirms aizmigšanas dzīvesvietā)!
2. Ja svētkus plānojat aizvadīt sabiedriskā vietā, kur pulcējas daudz cilvēku, dokumentus, naudas makus, dārgus mobilos telefonus un citas vērtīgas mantas labāk atstājiet mājās!
3. Nevajadzētu slinkot un automašīnu, ja vien iespējams, novietot garāžā.
4. Ja esat iecerējuši doties tālākā braucienā, informējiet par to kaimiņus un palūdziet viņus pieskatīt Jūsu īpašumu!
5. Rūpīgi izvērtējiet, ko aicināt pie sevis ciemos, lai pēcsvētku rītā nenākas konstatēt, ka “draugi” aizgājuši ne tikai Jūsu zābakos un mētelī, bet, slinki nebūdami, līdzi “paķēruši” arī naudas maku, mobilo telefonu, fotoaparātu, portatīvo datoru vai citas vērtīgas mantas! (Nereti gadās, ka cietušais neatceras pat aizvadītās nakts “drauga” vārdu, par uzvārdu un dzīvesvietu nemaz nerunājot.)
6. Nekādā gadījumā nesēdieties pie transporta līdzekļa stūres apreibinošo vielu reibumā un nesēdieties automašīnā, ja Jums ir aizdomas, ka vadītājs, iespējams, lietojis atkarību izraisošas vielas!
7. Dažādu pirotehnisko iekārtu “palaišanu” labāk atstāt seciālistu un īpaši apmācītu cilvēku ziņā. Labāk izbaudīt pilsētā vai pagastā oficiāli rīkoto svētku uguņošanu, nekā, riskējot ar savu un īpašuma drošību, rīkot uguņošanu pašu sētā! (Atcerieties, ka pirotehniskie izstrādājumi nedrīkt būt pieejami personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu!)

Lai rūpētos par sabiedrisko kārtību un iedzīvotāju drošību, brīvdienās tiks organizēti papildus policijas norīkojumi.  Lai nepieļautu sēšanos pie stūres alkohola reibumā, tiks kontrolēti transporta līdzekļu vadītāji un policijas patruļmaršrutos tiks iekļautas vietas, kur Jaungada svinību laikā plānota iedzīvotāju pulcēšanās.

Lai nesabojātu svētkus sev un citiem, aicinājums nepārvērtēt organisma spējas uzņemt un pārstrādāt alkoholu. Vecākiem atgādinājums, ka likums uzliek par pienākumu neatstāt bez uzraudzības bērnus, kas jaunāki par septiņiem gadiem, tāpat lūgums sekot līdzi, kur, kā un ar ko kopā svētkus svinēs Jūsu atvases, kas jau sasniegušas vecumu, kad jautrākas šķiet svinības draugu lokā.
Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu!

Policijas ziņas